bugün

bu sabah saat 7de iphone 8 telefonumun alarmiyla kalktim, ve kendime dedim ki, yo dostum artik amerigan mallarini kullanma ve trupa bir durus goster. ardindan dusa girdim ve saclarimi head&shoulders ile yikadim ve palmolive dus jelimle de vucudumu temizleyip ciktim. calvin klein boxerim uzerine levis jeanlerimi giyip, uzerime de Ralph Lauren tisortumu giydim. su an bu entryi de dell laptopumdan yaziyorum.

arkadaslar kapitalist bir dunyada yasiyoruz, ve sirf yerli ve milli diye daha sikik seyleri kullanamayiz. bu kapitalizmi inkar etmek olur. kapitalizm rekabet demektir, daha fazla para kazanmak icin daha iyi hizmet vermek, ve firmalarin bu konuda rekabet etmesi demektir. rekabetin galibine benim parami vermem demektir. yerli ve milli olmak istiyorsan daha iyi olacaksin bu kadar basit. ben 70 yil yasayacagim bir dunyada ayni paraya sirf yerli ve milli diye daha sikik seyleri tercih edemem. benden bunu yapmami isteyemez kimse. hele bunu ataturkun prensipleri diye dramatize etmeye hic gerek yok.
bugün amerika’ya karşı bir duruş göstererek starbucks’ı tercih etmeyeyim dedim, elimde iphone, kulağımda airpod, cebimde amerikan sigarası ile.. kendime de sesli güldüm sonra..

sabiha gökçen’de düzgün kahve içecek starbucks dışında bir tek caribou olunca (filtre kahvesi çok başarılı, tavsiye ederim) kahvemi de oradan aldım.

neden mi yazdım: yerli ve milli olmaktan çok uzakta, o kadar alıştırılmış durumdayız ki.. tek yol atatürk türkiyesinin prensiplerine dönüştür..
7 den açılacak.

Bunun adı kriz.
Cuma akşamı 0000 da piyasalar kapanıyor. Kur sabit 6,41.
7 olur gibime geliyor .
Ekonomik anlamda baya zor geçecek bizim için... Yeni zamlar kapıda.
Ekonomik anlamda baya zor geçecek bizim için... Yeni zamlar kapıda.
görsel