bugün

galatasarayın utanması gereken maçtır, konyanın bile ezdiği bir takımı ancak uzatmada yenebilmiştir.
tanım: fenerli spikerin habire araya girip sikko sikko yorum yaptığı maçtır, futboldan anlıyorsa tüm sözlük beni siksin.
yere vurduğu için yere vurduğu için gol oldu diyen spikere sesleniyorum, neyi ima ediyorsun amk? yere vurmasaydı gol olmayacak mıydı?
maçın adamı mert günok seçildi yanılmıyorsam.
bu kadar popülist bir yaklaşım olur mu arkadaş. resmen fenerbahçe ye yaranma derdine düşmüş federasyon.

maçın adamı tartışmasız drogba ydı. kaldı ki galip takımın golünü atan ve kupayı getiren adamdı drogba.
mert maçın adamı nasıl olurdu? maç penaltılara giderdi, mert 1-2 şut çıkarırdı vs vs.

bu başka ülkede var mı merak etmiyor değilim. gerçekten saçma bir karar olmuş. biraz daha cesur olun.
100 dakika soluksuz izleyip en sonunda "eeh başlarım maçınıza da size de" diyerek televizyonu kapattığım anda drogba nın gol attığı maç.
a haber de an itibariyle tekrarı yayınlanmaktadır.
özellikle ikinci yarısında ''allah kimseye muslera'nın yalnızlığını vermesin'' dediğim ve aynı zamanda tüm tek kale oynanan fenerbahçe maçları gibi bi kaza golü yememizden korktuğum bir maç oldu. hayır muslera'ya okadar uzun süre top gelmedi ki maçtan kopacak ve saçma bi gol yiyecek diye korktum aslında. ama neyseki ne olursa olsun kendisi full konsantrasyon bi kedi olduğundan sıkıntı olmadı.

söylenecek herşey zaten söylenmiş de ben şuna takıldım. kale arkası hakemler ne halt yemeye orda duruyolar bi anlayan varsa bana da anlatsın. hayır kaç tane korneri hiç ettiler de ondan soruyorum. hacı sen görmiceksen kim görecek o eli orda. her pozisyonda çaresizce hakeme bakmalar, valla göremedim hacı bakışları falan.. allasen ya koymayın boş yere masraf olmasın bari yada ne için orda olduğunu bilen birilerini koyun. ha bu dediklerim galatasaray'ın kornerleri tabi zira fenerbahçe uzatmalarda ilk kornerini kullanabildi.:) ha bu dediklerimden galatasaray'a haksızlık yapıldı kornerleri yendi anafikri çıkmasın sakın eğer fenerbahçe'nin bi korneri olsa onu da harcayacaktı eleman ama yoktu işte napalım kısfmet *

sonuç olarak futbolcuların saha içi güzel görüntüleri ile bitmesi ve kupa'yı galatasaray'ın almasıyla ekstra sevindirmiş maçtır.
120+1 de gelen golle penaltılara kalan maç. Gol: oscar cardozo.
afedersiniz ama galatasaray'ın bildiğin sikip attığı maç olmuştur.
saçma sapan yorumculardan saçma sapan yorumlar dinlediğimiz ve drogbadan başka kimsenin atamayacağı tarzda bir kafa golü izlediğimiz maç olmuştur. büyüksün drogba.
tanım : 2013 süper kupa maçı.
peşin not : ulan galatasaray taraftarının sesini duymadım,maçın %80'inde fenerbahçeliler bağırdı.araya 1-2 gezi sıkıştırsanız olmaz mıydı koçlar? neyse yine de helal olsun,arena dışındaki herhangi bir statta galatasaray tezahüratlarının dinlettirmediniz,fenerbahçe tezahüratları dinlettirdiniz yine.selamlar,sevgiler size.

adam adam analiz gibi bir şey yapmak isterdim ama üşendim şimdi,o yüzden önce işe galatasaray'ı tebrik ederek başlayalım.özellikle hocaları yanlarında değilken (ki bu televizyondan gördüğümüzden daha zor bir durumdur diye tahmin ediyorum,kenarda sizi itecek,destekleyecek bir hocanızın olup olmaması fark yaratabilir.) böyle konsantre olabilmeleri takdire şayandı.merak ediyorum,acaba fenerbahçe de bir maçlığına hocasız çıksa maça nasıl olur ki? belki de iyi gelir lan,denemek lazım.Hoca ile olmuyor zira.

Mert Günok,helal olsun sana usta.Maçın adamı seçildin zaten ama bundan da önemlisi serkan ile beraber önümüzdeki rahat bi 9-10 yıl kalemizi güvence altına aldığınız için minnettarım size.geçen sene zorunlu olarak beklenmedik bir anda girmiştin süper kupa maçında ve o şaşkınlıkla pek iyi bir performans ortaya koyamamıştın açıkçası.ama dün gece.. hele hele bazı yazarların gözünden kaçmış olabilir ama maçın normal süresinin ikinci yarısında sneijder efsanevi bir şut çekti,top havadayken.lan sen nasıl atladın ona? nasıl bir göz nasıl bir refleks o? ben topu görene kadar maç biterdi hocam yahu.üstelik,hiçbir engel ile karşılamaşmadan yoluna devam etse belki de izmire kadar gidecek kadar sert bir şut.. helal valla ne diyeyim.

bruno alvese de değinmek istiyorum.bu adama niye bilmiyorum ama iyi ısındım,fena ısındım.son osmanlı : yandım ali'ye koysan sırıtymayacak tipi yüzünden mi,defansta bekir'e,topuz'a bağıra bağıra uyarırkenki ciddiyeti için mi bilmem ama iyi ısındım buna.sakinliğini korursa bu sezon ligin en kaliteli 3-4 defans oyuncusundan biri,net.ama dediğim gibi,kritik maçlar ve puanlar kaybettirecek bir agresifliği var.yakışmıyor o tecrübeye,pozisyon bilgisine koçum..

lan o kadar analiz yapmayacağım dedim,gene girmişiz artık.madem devam edelim..

ersun hocam sana bir şey demiyorum. (kızgınlık anlamında değil,cidden bir şey diyesim gelmedi şu an) sadece bir soru sorayım,bu kadar verimsiz,formalite icabı oynayan bir emre varken,sürpriz gol atma potansiyeli en yüksek adamımızı,baroniyi niye çıkartırsın sen hoca? amaç neydi yani? alperse alper,koy emrenin yerine.baroni ile oynasın potuk.

sow da iyiydi hani.pek bekledikleri desteği alamayınca webo ile birlikte çim zeminde sıcak ama güzel bir yaz gecesi koşusuna çıkmış gibi oldular biraz ama ne kadar tehlikeli olduğunu anında ispatlayabilecek bir adam bu sow.o direkten dönen topa nasıl bir kafa vuruşudur,nasıl bir vücuttur o? adamın vücudunda gol atamayacağı uzvu yok amına koyim.

hasan ali'ye de ayrı bir tebrik.kadlec'i ziraat türkiye kupası oyuncusu yapmaya yakın bence.adam çok mu kabiliyetli,çok mu fantastik? hayır.bir andre santos gibi adamın içinden mi geçiyor? hayır. bir vederson gibi,carlos gibi sağından atıp solundan geçecek hıza sahip mi? hayır.yapması gerekeni ekonomik miktarda yapan düz ama güven veren bir sol bek.dün gece her iki takımın da sol bekleri yapmalarını gerekeni yaptı bence.ne eksik ne fazla.not the best,not the worst.

bizim takımı genel olarak mücadelesi için tebrik edeyim,neredeyse maçın yarısını 10 kişi oynadılar (63.dk'da kırmızı kart gördü alves,120 dk maç oynandığı için yarısı diyebiliriz) iyi yoruldular ama şimdi önlerinde çok daha zorlu (galatasaraylı arkadaşlar kızmasın ama arsenal'in kurşun gibi ataklarıyla,dün hakan balta'nın ağır ağır,amrabat'ın bilinçsizce soldan taşıdığı ataklar bence kıyas bile kabul etmez.ha evet,ama siz onları yendiniz gerçi.*neyse tamam tamam uzatmayayım) bir arsenal maçı var.konsantrasyon çok önemli.

galatasaray psikolojik açıdan da etkili bir silah olan "ayağına geldiğinde vurma" taktiğini iyi uyguladı dün akşam,çoğu da güzel şutlardı hakkını verelim.ama belki de fenerbahçe'nin 3 yıllık kapalı ve "dengeli" oynama tecrübesi,belki de alves'in çıkana kadarki etkinliği sebebiyle göbekten fazla atak geliştiremedi galatasaray.mehmet topuz'un sağ bekte yetersiz kalmasından iyi faydalandılar iyi kullandılar.bu da bir meziyet,bir taktiktir,saygı duyarım sonuna kadar.

drogba,aga allah uzun ömürler versin de öldüğün gün de gol atmayı düşünüyor musun? 35 yaşına geldin artık canım,siktir git yazlığına yerleş keyfine bak : ) bok mu var gelip derbide gol atıyorsun : )

entrymi şu sözlerle kapatmak istiyorum:

aziz yıldırım sen merdivene ters bindin,milleti ters bindiremezsin,
alex de souza'yı gör takımın gerçek lideri,allah belanı versin inşallah.
gökhan gönül'ün götünün kılıyım.
fatih terimin dev ekranda devamlı olarak ense traşını kontrol ettiği maçtır.
galatasaray'ın kupayı aldığı maçtır.

ama bir türlü anlayamıyorum bizim ülkemizde fenerbahçe'yi yenince hele bir de ardından kupa alınca-gerçi yenilerek kupa aldıklarında da durum değişmiyor ya- sevinme şekli fenerbahçe'ye laf sokmak olan taraftarların olduğu bir ülkede yaşıyoruz.

yahu takımınız son yılların en kötü fenerbahçesini yakalamış ancak 1 gol atabilmiş hala "fener'i sildik sahadan." gibi acayip cümleler kurabiliyorsunuz.

berbat bir maç ve berbat oynayan iki takım izledik dün akşam.

buna rağmen kupa aldıysanız buna sevinin, bari bunu becerin.

not: tabii lafım sadece gs taraftarına değil, trabzonspor taraftarı da dahildir bu gruba. ne de olsa gsli sayılırlar.
(bkz: Ne çektin be fener)
büyük galatasaray'ın çapsız hadsizleri yine üzdüğü, yine ezeli rakibinin ellerinden kupa aldığı, üstüne madalyaları ve kupa seremonisini bile fener'e göre ayarlayan tff'ye rağmen bu kez rakip tribünde kupa kaldırdığı kupa finalidir.

maça dair: http://pastisyettocome.co...alatasaray-1-0-fenerbahce
Geçen sezon 10 kişi kalan Galatasaray'ın 3 tane koydukları bugün 10 kişi kaldık uzatmalarda ancak yendiler avuntusu yaşadıkları maç. Ulan alves sahadayken de gol kaçıran biz korner bile kullanamayan sizdiniz.
-fenerbahçe ne zaman büyük olur biliyormusun?
+ne zaman?
-caps lock tuşu açık olduğu zaman
takım tutmuyorum, zaten ablamın düğünüyle aynı akşamdı seyredemedim, şimdi özetlerine bakabildim anca. Mağaranın duvarına resim çizdim oradan geliyorum.
Türk futbolunun geldiği nokta açısından gurur duyulmasına neden olmuştur. Adamlar şov yapmışlar lan o pozisyonlar neydi öyle.
Velhasılı galatasaray yenmiş ama ikisi de kazanmış.
galatasaray'ın fenerbahçe'yi mağlup ederek kupa kazandığı karşılaşmalardan sadece biri.
ikinci yarısını izlediğim maç. galatasaray baskın gibi gözüktü ama yediği kontralarla yusufladı. kaleciler günündeydi. seyir açısından zevkliydi diyebilirim. iki takımda beceriksizdi uzaktan atılan şutlarda. son dakikalarda febenin direge çarpan topu gol olsaydı değişik tablolar çıkabilirdi. iki takıma da can-ı gönülden teşekkürler özlemişiz.
emenikeye çok ihtiyacımız olduğu bir maç. emenike olsaydı her şey farklı olabilirdi . ayrıca fenerbahçe'nin 5 tane as oyuncusunun olmadığı maç.
kupanın galatasaray' a her seferinde hediye edildiğini bir kez daha gösteren hede.
(bkz: tekrar deneyiniz)
galatasarayın kupa beyi fenerbahçenin kupa kızı olduğunun bir kere daha görüldüğü maç.
levent tüzemenin hasta galatasaraylı olduğunu bilmeden onun laflarını buraya yazan ergenlerin fener kollanıyor bize laf söyleniyor demesine sebep olan maçtır.gürcan bilgiç bir kere olsun galatasaray hakkında negatif yorumda bulunmamıştır.spikere gelince selçuk meloya tekme attı defalarca gösterildiği halde sürekli kuyt meloya vurdu demekten kendini alıkoyamadı.pozisyon bittiği halde bekirin kasığına basan drogbaya ise '' olur böyle şeyler '' diyen de aynı spikerdir.bide bu pozisyonu yere düşen semihin kafasına webonun gelen ayağının çarpmasını bir tutmuştur aynı spiker.

''musleranın kaşıntısı var''
'' selçuk çok kötü oynuyor''
''fener 35 dakika adım attırmadı''

ve daha nice galatasaray aleyhine sözü levent tüzemen söylemiştir.

baştan edit:duymak istediğinizi değil gerçeği buraya yazdığım için gelecek olan eksileride çok takmıyorum.10 kişi oynamışız egemen yok gökhan yok meireles yok emenike yok volkan yok takım sistem falan değiştiriyor 10 kişi kalana kadarda fena oynamadılar güzel bi prova oldu maç bizim için.sizde aldınız kupanızı ama adam gibi sevinin sağa sola sataşmadanda sevinilebilir.ne hikmetse fener kazanınca yer yerinden oynar olaylar olur adam öldürülür siz kazanınca hiç bir hazımsızlık olmuyor bizde daha kimseyi öldüren bıçaklayanda yok.
Feneri sahadan silerek aldığımız bir başka kupa olmuştur. Kupa sayısı anlamında Ligde, Türkiye Kupası'nda ve Süper Kupada fenerin önünde bulunuyoruz.
sezonda alınabilecek 3 kupadan birini almış olan Galatasaray ın nasıl olup da düşük itibarlı bir başarı elde ettiğini anlamakta güçlük çektiğim maçtır. bu takımın taraftarından böyle şeyler duyabilmek ilginç gerçekten...