bugün

an itibari ile tipi şeklinde başlayan kar yağışıdır. hafif yağmurla karışıktır ama olsun beklenen kar geldi.

notumsu : saman alevi misali başlamasıyla bitmesi bir oldu.
an itibari ile tipi şeklinde tekrar başlayan kar yağışıdır. umarım bu sefer kalıcı bir yağış olur tutar.
hemen hemen tutmaya başlamıştır, vatana millete hayırlı uğurlu olsundur *.
görükle de halen tutmamıştır. ama güzel yağmaktadır.
yaklaşık olarak ayak bileklerine kadar gelen kardır.*

edit: inanmıyosan gel, ibne.
an itibarı ile bursa kent meydanı taraflarında pek etkisi görülmeyen yağıştır.
Şimdilik görüntüsüne göre çoluk çombağa "heyoo okullar tatil olcak" hayalleri kurduran vicdansız kar yağışıdır.
ben buradan minik dimağlara sesleniyorum boşuna hayal kurmayın gençler, cumartesi günü başlamış kar siksen pazartesi gününü tatil ettirmez boş hayallere kapılmayın.
yakışır şehrime kar. bir masallara, bir köylere bir de bursa ya yakışır. temizlenir herşey. gizlenir tüm kötülükler.
daha çok gece yağarken etkiler beni, köpek gibi yorgun olsam da kalkar bir kahve yapar ve uzun uzun izlerim. yersiz bir hüzün kaplar içimi, adı konulmamış. bunlar karın o mistik havasından gelir. gecenin aydınlanmasından... ama tam aydınlanma da değil, değişik bir aydınlanma... pembemsi bir aydınlık... etraftaki boşluk... o hiç ayak değmemiş karın görüntüsü... havadan hafifçe ve huzurlu bir şekilde düşen, hiç ses çıkarmayan, karın görüntüsü... havadaki değişik gizem kokusu...

buralara da yağıyor kar, ama bursa ya yakıştığı kadar yakıştıramadım. ya da ne bileyim hatıralarla ilgili bir şeydir.

her şeyin üzerini nasıl da örtüyorsun. "acıların da üstünü örtsen" keşke dediğim çok oldu benim.

ve cama burnunu dayamış dışarıyı izleyen bir kadın görürseniz bilin ki... ya da bilmeyin.

kar yağarken yar gidermiş gönülden...

özlediğim şehir, sana her şey yakışıyor.
an itibariyle 4 cm olmuştur. önemli olan boyu değil işlevidir. *
özendirmiştir. izmir'in kuru soğuğunda etraftan kar haberleri gelmesi ne fena ya. evka 4'e filan yağmış burda da gerçi.