bugün

beşiktaşımızın gruptan çıkmak için kesinlikle kazanması gereken maçtır. kazanırsa tarih yazıldı denecek kazanılamazsa da bir süre sonra unutulacak maçtır.maçtan sonra ki muhtemel başlıklar için ise;
(bkz: avrupada baharı görememek)
(bkz: hüsran)
(bkz: bir başka bahara)
içten gelen seslerin haklı çıkmasını temenni ettiğim maçtır.

Beşiktaşımız adam gibi oynar, elleri ayaklarına dolaşmazsa neden olmasın?

edit: içten gelen sesler fena halde içimizde patlamıştır efendim.
kalbimizin gümbür gümbür beşiktaş için atacağı çok mühim maç. bir galatasaraylı olarak, bu sene pek gülmeyen yüzümüz umarım siyah-beyaz ile aydınlanır.

(bkz: siyah ulan)
taktiğin değil, yüreğin kazanacağı maçtır. sen sadece yüreğini ortaya koy beşiktaşım, yenilsek de fark etmez, ama sen yeter ki gücünün son damlasına kadar savaş. saha içerisinde yürüyen tek oyuncu bile görmek istemiyoruz. skor ne olursa olsun durarak oynayan futbolcumuz olmasın. oyna beşiktaşım, sen sadece oyna.

(bkz: beyaz ulan)
ilk golü atan tarafın büyük bir ihtimalle maçı kazanacağı karşılaşma olacaktır. bu maçta beraberlik olmaz.
(bkz: kartal gol gol gol)
(bkz: hakem çal çal çal)
kalp krizi geçirip ölmediğim takdirde sonucunu görebileceğim tarihi maçtır. ha bir de maçtan sonra kriz geçirmek var, tabi o ayrı.

(bkz: beşiktaşlı olmak başkadır)
(bkz: beşiktaşlı olmak hayattır)
(bkz: beşiktaş ulan)
formalarımızı giyip saat 21.00 de, artık maçı nerede izliyorsak orada olmalıyız. bu yürek bugün farklı hislerle dolu. allah'ın izni ile kazanacagız !

(bkz: siyah beyaz ölüm yaşam)
ricardo quaresma'yi durduracak olan beşiktaş'ın, iyi gününde olması beklenen matias emilio delgado'yla galibiyet alması beklenen karşılaşma.

(bkz: ricardo quaresma)
(bkz: matias emilio delgado)
beşiktaşın iyi oynamaktan yerine kazanması gereken maç.
beşiktaş'ın mağlup olsa da olmasa da kazanacağı maçtır. mağlup olduğunu düşünürsek bu defa kesinlikle tüpçü başkanları yıldırım ve adı ilginç işlere karışmış sinan engin'den kurtulurlar. eğer maçı alırlarsa para ve avrupa'da itibar kazanırlar. her iki türlü de beşiktaş kazanacaktır. yani iki ihtimalli maç, ya beşiktaş kazanır yada beşiktaş!
besiktaslilarin fazla havaya girmemesi gereken mactir. beklenti ne kadar buyuk tutulursa sonrasinda yasanacak hayalkirikligi da o kadar buyuk olur. besiktas normal sartlar altinda bu maci %90 ihtimalle kaybeder. kazanma ihtimali dusuktur. evet inanmak basarmanin yarisidir ama bu macla ilgili duygularindan ziyade mantigiyla bakan biri olarak besiktas'in kaybedecegini ongoruyorum. tabi ki futbol, top yuvarlak vs. ama o her zaman olmaz.
not:kotu bir sey demedim.
beşiktaşın grupta sıfır puan almasını beklerken, kendisinden beklenmeyecek bir mücadele ile 8`lik liverpool maçı da dahil olmak üzere finale yaklaştığı maç. her ne kadar yenilgi bazı bünyeler de sarsıcı sonuçlar yaratmayacaksa da bir mucize gerçekleştirme durumunda herkesi taraflı tarafsız sokağa dökebilir. futbol denen dünya üzerinde ki en basitmiş gibi duran aslında en anlaşılmazı olan bu oyunun sıradan bir parçası bu gece oynanacak.
ak götün kara götün belli olacağı maçtır.
baki mercimek ve burak yılmaz'ın yürekleriyle oynayıp beşiktaşımıza 3 puan kazandıracağı maçtır. tamam burak kısmı bana da inandırıcı gelmedi ilk başta ama bugün başka sansları yok. bir destan neden olmasın? haydi kartalım !
panik yapmazsak alacağımız maç. iBo sakız almalı yine ağzına. yoksa Başka türlü kurtulamayacak o stresten.
başlamasına 2 saat 40 dk. kalan maçtır. heyecanla bekliyoruz, haydi be$ikta$...
beşiktaşımızın tello ve delgado'nun liderliğinde, 2. turu iber yarımadası'ndan koparıp geleceği maçtır.

ben yenebilecegine inanıyorum, manchester united da 40 yıldır sahasında yenilmiyordu, fener gitti bekaretini eline verdi geldi, hatırlarsınız, boliç attı tek golü, ali şen başkandı, ali şen hala anlatır o maçı..
kendisini yüz kere aldatmasına rağmen yine de sevgisinden, hayır; aşk'ından dolayı terk etmediği eşin sevdiği gibi seviyoruz beşiktaşımızı. yenilmiş, fark yemiş umrumuzda mı sanıyorsunuz?

bu maç da öyledir. kazanması veya kaybetmesi aşk'ımıza, beşiktaşk'ımıza zeval getirmeyecektir.

taktik ve teknik yoruma çok fazla girmek istemiyorum. maf ruhu, olmadı pascal ruhu, hiç olmadı 1 ekim 2003 chelsea besiktas maci'ndaki ruh ile sahaya çıkarsa futbolcular olur. yoksa kağıt üzerinde oynatıldığında klasik bir 2-0 porto galibiyetiyle sonuçlanak maç. neyse, sapmayalım. ne diyorduk?

her zaman her yerde
seninle birlikte
ölüm gelsin isterse...

gözlerde bir damla yaş,
kalbimizde bir aşk,
sensin beşiktaş...

videosunu da koyayım tam olsun;

http://www.youtube.com/watch?v=FY8VNHcGQgg&feature=related

[monitörü kapayıp dinleyin ltf. pls. tşk.]

edit: (bkz: beyaz ulan) [prd]
beşiktaşımızın ve futbolcularımızın maç öncesi psikolojik terapi aldıklarını ve rahat olduklarını az önce ertem şenerin söylediği maç. bence futolcularımız bu maçı alır çıldırtır bizi delirtir bizi be...

beşiktaş futbol klübü tarihinin tartışmasız en önemli maçı. bu maçta oynama şerefine nail olacaklar eminim bizlerin yüzünü kara çıkartmayacaklardır.
(bkz: beyaz ulan)
saatler ilerledikçe beşiktaşıma olan güvenimin de arttığı maçtır.
almamız durumunda, caddelerin türk işi otomobil karnavalına dönmesini sağlayacak maç.

(bkz: beşiktaş ulan)
optimist olursak kazanacagimiz, realist olursak kaybedecegimiz mac. umut her zaman var ama...

zor, cok zor.
(bkz: kara ulan)
(bkz: kartal ulan)
güncel Önemli Başlıklar