bugün

ya bu şahıs ömründe hiç soğuk algınlığına yakalanmadı, ya da embesilin önde gideni ki 103 yıllık ömrünün anca 103. yılında olayı farkederek ''Soğuk algınlığına yakalanınca sigara içmeyebildiğimi fark ettim'' diyerek sigarayı bıraktı. lan hadi bıraktın (gerçi bu yaşta bırakmasan da olur artık) bari böyle konuşma, ses etme de "103 yaşında ama iradesi maşallah" desinler.
amcanın fotoğrafına bakılırsa 103 senedir sigaranın zararları yerine yararını gördüğünü söyleyebiliriz. yaşına göre gayet genç duruyor.
- nurettin bey sizinle kısa bir röportaj yapmak istiyoruz efendim
- buyrunuz
- 103 yaşında sigarayı bıraktınız doğru mu ?
- evet efendim 24 sene evvel bıraktım
- nasıl yani? siz kaç yaşındasınız ki?
- 127
- inanamıyorum. gerçekten bu yaşa kadar gelip bu kadar dinç göstermeniz insanüstü bir olay
- yok ya benim yaşım 47. nüfusta 127 gözüküyor
- oha lan o kadar da hata mı olur ?
- e olur tabi. adımda nurettin değil mesela aslında o da yanlış
- ney peki ?
- nur.
--spoiler--
Bir sanatçı olarak sesime dikkat etmeliyim
--spoiler--

jetonu biraz köseli olan kişinin eylemi.
'e zahmet olmuş' denilesi durumdur..
ayrıyetten sigaraya yapılmış bir vafasızlık olarak da görülebilir..
''hani benimle pazara kdr diil mezara kdr giderdin,noldu,103üne kadar mıydı?? bunca yıl her üzüldüünde her sevindiinde sana eşlik ettim ,yanında oldum, bana bunu da mı yapacaktın?? yazıklar olsun!! '' **
103 yasinda olmasa da, 40 yil ictikten sonra sigarayı bırakan bir tanıdıgımız vardı. sigarayı bıraktıktan sonra cok rahatladıgını, nefesinin cok daha acık oldugunu belirtirdi her fırsatta. ancak bir kontrolde doktorlar, bu kadar uzun süre ictikten sonra, hemen bırakmanın zararlı olacagını, hatta az da olsa icmesinin devam etmesi gerektigini dahi söylemişlerdi. neyse, uzatmayalım fazla, bu sahsa, sigarayı bıraktıktan 3-4 yıl sonra akciger kanseri teshisi kondu ve 15 gun icinde vefat etti. * * * demek istedigim sudur ki, cok uzun süre icip, hemen bırakmak yarardan cok zarar saglar. tek tük de olsa tamamen bırakılmamalı.
(bkz: geç kaldın be babalık)
zararın neresinden dönersen kardır deyimin içine sıçmış insandır.
(bkz: zaranın neresinden dönülse kardır)
çok yaşlı hastalara doktorların sigarayı bırakması için çok fazla üstelemedikleri dikkate alındığında pek de kar getirecek bir eylem olmamalı.
tanım: gereksiz bir eylemdir.
--spoiler--
Yaşlı adam, ''Soğuk algınlığına yakalanınca sigara içmeyebildiğimi fark ettim'' dedi.
--spoiler--
Ona yaşlı adam değil, fosil adam denir.
--spoiler--
Günde beş ya da altı sigara içtiğini söyleyen Heesters, ''Bir sanatçı olarak sesime dikkat etmeliyim'' diye konuştu.
--spoiler--
Bu cümle de apayrı bi komedi skeci konusu. Adam 90 yıl sonra ve 103 yaşına geldiğinde sesine dikkat etmesi gerektiğini kavramış. Ulan amca senin ses tellerin pas tutmuştur artık yapma allah aşkına...
(bkz: ölmeden önce söylenen son sözler)

(bkz: sigarayı bıraktım)
(bkz: hortlayan başlıklar)
beyindeki insula adlı bölümün nikotin bağımlılığıyla doğrudan ilişkisi olduğunu söylersek yaş itibariyle insulanın çürümesi, kurtlanması vb. yüzünden sigara içmeyi unutmuş yada bırakmış yada hatırlamıyorum olabilir.
Sağlıklı bir hayat için yapılması gerekendir.
güncel Önemli Başlıklar