bugün

adam öldürüp ömür boyu hapis cezasına çarptırılanlar, hizbullahçılar, polis katilleri, cmk 102 maddeye dayandırılarak birer birer tahliye oluyorlar. yani aramıza katılıyorlar. rahşan affı bile daha insaflıydı. yazıklar olsun.
mahkemelerce hüküm verilip Yargıtay tarafından onandıktan sonra, infaz masaları bu dışarıya çıkan dingillerin toplayıp tek tek içeri tıkacaktır zaten. kimse kaçtım, bitti, kurtuldum zannetmesin! sadece bir kaç ay yada bir kaç yıl hava alacaklar dışarıda bu kadar. öyle madde çıktı diye ömrünün sonuna kadar kimse dışarıda kalamaz, hele bu adam öldürme, cinsel istismar, gasp, hürriyeti tahdit ve diğer suçlar olsa bile. zaten hüriyeti bağlayıcı cezaların hemen hemen hepsi de bunlarla alakalıdır.
maddenin çıkartılması zaten ayrı bir skandaldır, olmaması gereken birşeydir ama olmuştur, burası türkiye'dir. tahliyeler yapılmadan da adalet sistemi ve hizmetleri hızlandırılabilir di, ama olmadı.
(bkz: göte giren şemsiye açılmaz)

edit açıp şunu da söyleyeyim ki millet sistem nasıl işler öğrensin,
düşünki bir kız öldürülür, üstelik olası kasıtla öldürülür, olayda kasıt aranmaz, mahkeme katile 20 yıl ceza verir, dosya yargıtaya gider, 1 yıl Yargıtay savcılığında bekler, bu sıra bittikten sonra 2 yıl da ceza dairelerinin sırasında bekler. sonra yargıtay dosyayı incelemeye başlar bu inceleme en az 3 ay sürer, üyeler dosyayı inceler ve mahkemeye derki sen bu adama müebbet vereceksin olayda kasıt vardır.. diye bozulmasına karar verir, yargıtay'dan dosya 3 ay sonra mahkemeye intikal eder, yargılama tekrar başlar, bozulan ilam okunur mahkeme ulan ben 20 yıl vermiştim, kasıt yok kardeşim, bu kararımda direniyorum der hadi burdan da 3 ay koy, hüküm verilir tabi bu yargılama aşaması kaç ay devam ederse eder, dosya tekrar yargıtaya intikal eder, bu sefer ceza genel kurulu diye bütün daire başkan ve üyelerinin bulunduğu bir kurula iletilir, 1 sene de dosya burada incelenir, bu kurulun karar verme dönemi de diğer daireler gibi uzun bir süreçtir çünkü, bıdı bıdı bıdı derken ettimi sana 4 yada 5 yıl.
eee şimdi bu nasıl adalet sistemi, bu nasıl hak anlayışı,
katil yaptığı orospu çocukluğunda haksızdır tabi, hatta asılmalıdır, fakat meclis çıkar ben 102'yi çıkardım kardeşim böyle olacak derse cezaevindeki piç de çıkar bu kanun çıkmışsa ben haklıyım kardeşim 5 sene yatmışım der.

Var kararı sen ver hakim bey'im suç kimde?
adalet bakanı sadullah ergin 'bugün itibariyle 280 i ilk derece mahkemelerinden toplam 953 tutuklu istifade edebilecek .40 bin rakamı doğru değil' dedi.
(bkz: 102 madde tahliyeleri akp hükümetinin vebalidir)
üç beş gün tutuklu kalma süresinden medyaya bahsettiren çeşitli çevreler , bunun sonucunda kolayca
istediklerini elde etmişler ve hukuk sistemindeki yanlışları ne kadar rahat kullanabileceklerini
göstermişlerdir.
adamlar bunu 2004'ten beri bağırıyorlar zaten yeni bir girişim değil. amaç hizbullahcıları çıkarmak değil yargıtayı sıkıştırmak, zamanında yetişmeyen davaları bahane edip, koktuk sayısını arttıracaklar hakim sayısını arttıracaklar orayada istedikleri adamları yerleştirecekler seneryo basit.
(bkz: müstehak aga)
ileri demokrasi ve hukuk sonucu oluşmuştur.

Teröristler serbest, yurtseverler esir!
Cesaretimiz esaretinizi yenecek!
Zulmün kalelerini yıkacağız!
ülkemize, masum vatandaşa devletimiz tarafından verilmiş yeni yıl hediyesidir.
(bkz: türkiye nin con air e dönmesi)

şimdi bakalım kimler tahliye edilmiş bu yasa ile;
taylan kurtar: çete
serhat tanrıverdi:çete
süleyman refik eren:çete
enver sarı:urfi çetinkaya ile birlikte yargılanan uyuşturucu kaçakçısı.
hacı inan: hizbullah.
Abdulsettar Yıldızbakan: hizbullah
Selahattin Alkan: hizbullah
ilyas Kutulman: hizbullah
Burhan Ekineker: hizbullah
Mehmet Bayram Eren: hizbullah
Emin Ekici: hizbullah
ibrahim Evliyaoğlu:hizbullah.
bilal taş:hizbullah
edip gümüş:hizbullah
Şahabettin Yeşilmen: pkk.
Mehmet Çelik: pkk.
Gülseren Özdemir:pkk.
nazmi tansancak:pkk
Alaaddin Muhammed Şeyho:suriye uyruklu pkk'lı.
Osman Akbaş: pkk
Mehmet Sıddık Emire: pkk
Nihat Durmuş:pkk
abdurrahim demir:pkk
habib çiftçi: pkk
sedat şahin:çete
Emrah Topal: uyuşturucu
Mehmet Ak:uyuşturucu
Ercan Doğru: uyuşturucu
Vezir Karakoç: uyuşturucu
Hasan Doğan :uyuşturucu
Cindi Akınay :uyuşturucu
Nedyalko Petrov Vasilev:uyuşturucu
osman ulu: düğünde havaya ateş eden maganda.
Hafızar Rahman:katil.
lütfü sertkaya: terör örgütü.

tüm bunların dışında adi suçluların da tahliyeleri süratle sürüyor.
çeşitli suçlardan ötürü(gasp, cinayet, çete, terör, dolandırıcılık, tecavüz)
bursa'da 7, istanbul'da 12, adana'da 4, izmir'de ise 11 tutuklu sanık cmk 102. madde dolayısı ile artık aramızda.
ayrıca sayın adalet bakanı'nın açıkladığına göre daha 900 küsür pkk'lı da tahliye bekliyormuş eli kulağında yani...

olan oldu ama şimdi neden mi bu isimleri üste yazdım?

gün ola harman ola.
pek yakın zamanda yine suç işleyerek o ait oldukları yerlere dönecekler de ondan.
işte o zaman elimizde şrrak diye bazılarının suratına çarpacak belgemiz olsun istedim...

not: lütfen bu kaynak olarak kullanabileceğiniz liste için emeğe saygı.
yargıtay cihaner davasında sergilediği hızı bu tartışmalı davalar için de sergilemiş olsaydı, pek çoğu gerçekleşmeyecekti. ama tabi çok meşguller...ama onbinlerce dosya beklerken cihaner davasını hemen gündeme alıvermişlerdi...
diyarbakır'dan tahliye edilen hizbullahçıların sırra kadem bastığı, gidip karakola imza atmadığı tahliyelerdir.
helal olsun.
(bkz: 102 madde den tahliye olan hizbullahçılar kayıp/#10477203)
zamanında sistemli şekilde ele geçirilen yargının bütün adamları ile düzene saldırıya geçmişleridir. ilahan cihaner ve bunun benzeri davalar karara bağlanırken çok daha önemli olan hizbullah davaları neden bekletildi hiç düşünmüyormusunuz.

hizbullah derin devletin kurduğu bir yapılanma olduğu için şimdi koz olarak kullanılıyor.