bugün

selami: 50 salavatla boğaziçi üniversitesini kaçırdım hacı ya.
nurettin : hacı ben 170 salavat 2 de teheccüd kıldım anadolu uni. kamu yönetimi geldi bana
selami: iyide 150 salavata odtü'ye gidebiliyodun
nurettin: öylede abi eskişehirde açık varmış oraya gidersen bu bölüme burs veririm dedi ondan seçtik.düşünsene bide direkt aaabi başlicam.
selami: çok ballısın ben aaaaabi
görevini yerine getirip yanında da yaparsan faydasını göre(bile)ceğin eylemdir. " (deveyi) bağla ve tevekkül et " hadisinin de açıklayabileceği fiildir ayrıca.
(bkz: rabbime sordum minimum 300 salavat dedi)
(bkz: itin duası kabul olsa gökten kemik yağardı)
telli baba gibi salak saçma yerlere gidip türbelerden medet ummaktan daha mantıklıdır. en azından sevap kazanırsın öbür tarafta işine yarar olum.
(bkz: tevekkül)
öss yi kazanmak icin oturup sadece salavat cekersende öss seni kazanır.**
''100 salavat çekerek imam hatip bile kazanamazsın.'' diye yanıt verilebilecek cümle
ben de bir zamanlar bu dersanenin bir koluna gitmistim. orda da bize dua etmemiz ibadet etmemiz yonunde onerilerde bulunuyorlardi. ancak asla ve asla 'oturun namaz kilin salavat getirin getirmezseniz universiteyi kazanamazsiniz salavat getirerek kazanirsiniz' demiyorlardi. tevekkul'u anlatiyorladi ve elinizden gelen calismayi yapin ve sonra da allaha dua edin diyorlardi. hatta bir ogretmenim ' universiteyi ateistler de kazaniyor , bu yuzden dua etmekten fazlasini yapmalisiniz calismalisiniz' demisti.burda da durum boyledir.100 salavat '200 soru denmektedir'. ama tabii olayin ilginc ve oraya buraya cekilmesi mumkun tarafi alinip koyulmustur.
dua iki türlüdür. öncelikle fiili dua yapılıp işin hakkı sebepler planında verilmelidir. ardından sözlü dua yapılabilir. yani sadece 100 salavat çekerek başarı gelmez. gerçekleşse adil bir durum da olmazdı.
lafı g*tten anlamaktır.

öncelikle, sınavı kazanmak istiyorsan adam gibi çalışacaksın arkadaş. gerekirse inek gibi çözeceksin o soruları. konu okuyacaksın. dersi dinleyeceksin.

inancın varsa da tevekkül edeceksin tabii. tevekkül etmek senin duana bağlı. inancına sadakat örneğidir dua.. dua edersen kalben bir sorumluluğu üstünden atarsın.

eğer bunların ikisini yaparsan, işin kolay. ama dersen ki sadece ders çalışacam ben, zor senin işin. inancın yok ki. çalışmakla kazanılır zannedersin hep. çalışmakla kazanılmaz sınav, kazanacağına inanırsan da kazanırsın sen.

dersen ki, ben dua okuyayım, öyle de böyle de kazanırım ki. yok işte. bilgi birikimin ne? sınavda seni sadece bildiğin dua mı kurtaracak?

yani, hem duanı edeceksin, hem çalışacaksın.

sınava gireceksen de sözlükte kasmayacaksın.
sebeplere binaen sonuçlar.
her sonuca ulaşmak için aşılması gereken basamaklar vardır ki buna sebepler denir.
kaybın olmaz en azından öss yi olmasa bile, sevabı kazanırsın.

(bkz: sallayarak öss de başarabilme umudu)
30 kuponla ferrari almak gibidir.

100 salavat + 3 kulhu 1 elham + ayet-el kürsi ezberden okuyana hacettepe + burs bedava, gibi kampanyalara yol açacak durum.
doğru bir önerme ise 1000 salavat çekilerek sınava girmeden bir yerlere yerleşilebilir.
osurarak kasırga yaratmaktır.
(bkz: öss ye okunmuş kalem ve silgi ile girmek)
(bkz: yaşlanınca çekersin)
hangi devirde yaşıyoruz. salavat ölünce çekilir bikerem.
fem dershanesi öğrencilerinin öss'de kazandığı birincilikleri çekemeyenlerin uydurduğu hede. nazar etme n'olur çalış senin de olur diyecem ama çalışmanın yanında biraz da zeka lazım.
100 nedirki kutlu doğum haftalarında 5000 tane salavatı 1 haftada bitireceksin. oha falan oldum hoca efendinin kuklaları öyle diyince.
yüz salavatı kabul eden varlık, bu kopya işine de bir el atsa diyorum.
--spoiler--
http 404 bulunamadı
--spoiler--