bugün

herhalde 20-30 kilogramlık bir araç olacaktır, maksimum 2-3 beygir. fazlası kurtarmaz vesselam 1 litre suyla kaç kilometre yürürsün?
volksvagın'ın bir aracıdır bu araç... lakin dünya'ya prakende satışı sunulmadı deyu biliyorum.

satılırsa ilk ben almak isterim.

ama almanya'dan ülkemize sokmak için bir araba parası daha vermek gerek. bu sebeple ülkemizde de satışı veya sparişi mümkün olsa gerek.

http://otomobil.haber7.co...re-bile-yakmayan-otomobil
yoktur efendim keşke olsa, benim arabam şehirdışı 100 km'de ortalama 6 litre benzin harcıyor buda yaklaşık 27 lira demek öbür türlü 100 km'de sadece 4.5 tl demek keşke yapılsa tam süper olur kanımca * *
Bunun yerine benzinden alinan vergilerde indirime gidilmesini dilemek (ihtimali yok ama neyse) daha gercekci bir umut olabilir. Hic oyle kuresel isinma falan filan muhabbetine girmeye gerek yok. Bir kimyasal fabrikasinin verdigi zarari yuzbinlerce araba birlesse veremez. Bi savas ucaginin harcadigi benzini hangi araba tek seferde harcayabilir?
şimdi ortalama benzinli bir araç 100 km 10 lt yaktığını düşünürsek, eğer bu araç icad olursa benzinin litre fiyatıda şimdikinin en az 10 katı olur. ya da o aracın ithalatına ek vergi bindirilir. Devlet bedavaya gezdirir mi adamı lan ?