bugün

tam türkiye klasiğidir. ülkenin en karışık olduğu kimsenin üzerinde durup düşünemeyeceği zamanda akaryakıta zam yapılır. ama iyi bir tarafı da yok değildir bu zamların. her gün kontak çevirirken birilerinin karısına, kızına hürmetlerimi sunmama neden olmaktadır. boş geçmiyorum şükür.
maaşıma gelmayan zamdır. ben de bekliyorum.
Damlaya damlaya göl olur deyimini en iyi anlatan olaydır. 2 kuruş , 10 kuruş ,3 kuruş , 8 kuruş.......
geçtiğimiz yıllardan birinde * ingiltere'de benzin zammı gündeme gelmiştir. hemde türkiye fiyatıyla 30 kuruşluk bir zam, fakat halk öyle bir ayaklanmıştıki, o benzin istasyonunun sahibi bile eylemde yer almıştı, ve fikir ortaya atılalı 48 saat geçmeden benzin zammı geri alınmıştı.

şimdi bide kendi ülkemize bakalım. daha yürürlüğe girmeden benzin fiyatını televizyonda " zam geliyor " haberini duyduğu anda değiştiren benzin istasyonu görevlisi ne yazıkki bizim ülkemizde yaşıyor. bakın eyleme katılmayı bıraktık, adam daha yürürlüğe girmeden o fiyatı oraya koyuyor. sigara zammı içinde bu geçerli, daha yeni mallar gelmeden, zam yürürlüğe girmeden 8 liraya sigara almaya başlamadıkmı biz?

şimdi gelelim olayın atış noktasına. sen sadece kendi cebini doldurmaya çalışıyorsan bir başkasıda bunu yapar, hepsi bunu yapar ama benzinci de zarar görür bakınız sigara zammı, bakkalda zarar görür bakınız benzin zammı. şiştiğini zannettiği şeyler cüzdanları, şişmiyormu? şişiyor. ama biryer şişiyorsa oraya giren birşey yokmudur? vardır abicim. farkındalık ne zaman başlar, ne zaman yurdum insanı bu ayrımı anlar, bekliyoruz. fakat anlaşılması gereken en önemli şey, belli bir azınlığın değil, o devletteki insanların büyük kısmının refah içerisinde yaşamasıdır. bugün asgari ücretle çalışan bir insanın araba kullanması mantıklı değildir bu yüzden. araba almanın bu kadar kolay olduğu 2012 yılında milletin benzin fiyatı derdine düşmesi ise ayrı bir rezalettir. hayır olsun.
türkiye ekonomisi iyiye gidiyor.(!)
izleyin sayın sözlük.
http://www.youtube.com/watch?v=Br_m-lgj1es
(bkz: halkın sesi)
hemen kötü düşünmeyelim. ülkemizde obez sayısı bi hayli artmıştır. başbakanda arabaya binmesinler, bisiklete binsinler zayıflasınlar diye yapmıştır.
(bkz: Ona zam buna zam hani bize am)
Oğlu şehit olmuş ve hala başbakan alkışlayan adamların umrunda olmayacak şeydir.
myanmarda dolaşmak için daha fazla vergi gerektiğinden az bile gelen zamdır.
10 günde benzine gelen 10. zamdan sonra iki zam gelmesi artık sorun olmamalıdır. nasıl olsa götümüze girmesine alıştık.
http://onedio.com/haber/b...-penguen-tarzi-bakis-3302
Arabayıda mı getircektik?
ayıptir.