bugün

kimse tarafından iplenmeyecek eylem.
emrin olur diye yanıt verilebilecek istek.
üç tane dört'ün ardından boşuna olan istektir.
Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni desen neyse.
Mumkunse hiç atanmasın. Yan gel yat osman devri bitti artık.

Edit : 5 ay tatil yapmayi bekleyen işsiz ne cok ogretmen varmis yahu. Oh oh kahve kahve gezin içimin yaglari eridi. Vasifsiz insanlar sürüsü sizi.
Bunun bir farklı versiyonu "yaş 25 sınır 15" diye bedelli askerlik ile ilgili bir heşteg idi

belliki bunlar kpss'de yine dibi boyladılar. Sınırı 10,000de tutuyorlarki ne tutarsak kar modunda.

Ulan s*kimsonik eğitim fakültesi bitiriyorsun, eli kalem tutan liselinin 70 alacağı sınavdan o puanı alamıyorsan, 50 60 alıp devlete sisteme sövüyorsan, el ele tutuşup köprüden atlayın.

Ama adamlarda kapı gibi sendikalar var. Doktorlar, mühendisler anca g*tünü sallasın. Hele bir türk tabipler birliği var. Dr'ları savunmak dışında her bi poku yapan.
sınıf öğretmenliğinde 4. sınıfa geçmiş bir öğrenci olarak:

kafasını 10 bin atarlar aq.
Siz twit atin 35binin tamami sinifci olur. Yahu ben bu eğitim sistemi yüzünden okulu biraktim siz hala beklentide misiniz?
Atıyorlar efendim durduramıyoruz (!)
bi an facebookta allahı seven bilmem kaç kişi bulabilirim sayfasına denk geldiğini hissettiren başlık.
makamlar tarafından "40 bin öğretmen atıyoruz ne istiyorsunuz, buçuk fazla vermem" olarak cevaplanacak eylem.

40 binin 10 bini din kültürü öğretmeni yine. onları da müdür yaparsınız, yine dinci kadroları dolmaz.
Dinsiz imansız dincilerden sıra gelmeyecek kampanyadır.
250 tarihçi atanırken ses etmeye hakkı olmayan sınıf öğretmenlerinin lafı. Yok 40 bin atansın.
ulen şu sınıf öğretmeni egosuna hastayım. tabi bu noktada akılcı mantıklı meslektaşlarımı tenzih ediyorum. yıllardır böyle gelmiş ya o über ego sahibi kesim iyi alışmış, helal, bravo, süpersiniz. diğer öğretmenler süper değil ama. onlar okumadı 4 sene 5 sene üniversite. sınavlara girmediler. profesyonel eğitim almadılar. hak etmediler kısacası. bi tek siz hak ettiniz. bu durumda bence diğer bütün branşların ataması durdurulmalı ve bölümleri kapatılmalı. bütün branşlara sınıf öğretmenleri atanmalı. pamuk gibi bi dünyada yaşarsınız, çok tatlı. kalp kalp.

edit: imla.
matematikcisi ister 5000 kimyacisi ister 3000 digeri ister 10000 internette sayfa acarlar, tweet atarlar alim yoksa oy da yok!
eee ne demek bu beni atarsin oy senin secimde muhuru ben sana basarim ondan sonra 4 yil boyunca sen kime basarsan bas arada paralari kariyada bas..baska bisey sikimde degil sosyal adaletmis hakmis hukukmus umramda degil beni ata yeter..
eee o elistirdigimiz elestirdiginiz komur icin makarna icin oy verenlerden ne farkiniz kaldi ..hadi onlar okuyamadi dunyanin evrensel mormlarini haklarini bilmiyorlar ya siz biz guya aydiniz universite mezunuyuz..
bu kafayla giderseniz bu at gozlugunu gozunuzden cikarmasiniz sizden bi sikim olmaz arkadaslar he ogretmen olur o ayri..ama ogrencilriniz size ogretmenim derken yuzlerinde tebessum degil bi dayatma emaresi gorursunuz...ogretmenler yazin hamallik yapsin diyen nesiller yetistirirsiniz...
ogrencilerin hisleri kuvvetlidir.. en kucugunden en buyugune en tenbelinden en caliskanina hepsi biliyo hangi ogretmen bencil kendini dusunen cikarci hangisi idealist farkinda...
niyemi yazdim bunlari bi gun yolda yururken eski bi ogrenciniz bu yarakda benim eski ogretmenimdi hic sevmem gavati demesin diye..
dik yuru kardesim dik ogrencilerinede bunu ogret hakki hukuku ogret is icin oy satmayi degil...
bende bi ogretmen adayiyim sikimdemi ulan isterse bir kisi bile atamazsinlar bransimdan kapisina gidip twet atarak oyumu satarak degil halk sokaga indimi onlarla birlikte inerek kenetlenerek hakkini aricaksin..
atansa ne olacak, önümüzdeki yıl 10bin kişi daha mezun olacak o bölümden. aileler çocugumuz hele bi okusun da mantığıyla baktıkları için bu kontenjanlar illa ki dolacak. ha hayali sınıf öğretmeni olmak olanları tenzih ederim onlar tabi ki gidecekler ama sırf bölüm okumuş olmak için üniversiteye gidip de sonradan devletten iş beklemek çok mantıksız geliyo bana.

yani neden ortalıkta "bizim de atamamız yapılsın" diye dolaşan mühendisler görmüyoruz, nedir bu öğretmenlerimizin özelliği. gitsin özel ders versin,dersanede çalışsın bi şekilde para kazanır yani.