bugün

1 şubat 2012 sözlüğe entry girmeme eylemine katılmayıp sözlükte entry girenlerin başına gelecek durumdur. eyleme katılıp yazmayan yazarlar için ise içlerindeki seoviyi çıkarmaları için bir fırsat oluşturabilecek şenliktir.

(bkz: allah ını seven eksi versin) *

en sevdiğim edit : daha çok eksi oy vermeyen hbbia`ya versin. *

eksiyle gelen edit : Daha çok eksi daha çok * allah`ım bana da dünün en kötü entrylerini nasip et yarabbim *

60 eksi oydan sonra gelen edit : yapmayın etmeyin. bu kadar az olamazsınız daha fazla eksileyin.
bitaraf olan bertaraf olur durumu ile aynıdır. yapılmaması gerekendir.
gereksiz ve saçma bir etkinlik. canım girmek isterse neden girmeyeyim ki sözlüğe. isteyen eksilemekte serbest, zaten beğeni egosu olmayan yazarların da pek ciddiye almayacağı bir başlıktır. *
ŞiDETLE KATILACAGIM ŞENLiK. BABA iLK DEFA DÜNÜN EN ÇOK OYLAYAN YAZARLARI NA GiRMEYE ADAYDIR.
katılmak gerek efenim.
(bkz: amlarına koyayım onların çok ayıp ediyorlar)
güzel bir eylemin devam şenlikleridir. sözlüğe girmeme eylemimizden sonra haftasonuna kadar önümüze detay ara kısmından getirilecek ve tüm 01/02/2012 tarihli entari giymiş hibinolar eksilecektir.
(bkz: karmama dokunma)
(bkz: 1 şubat sözlüğe girmeyin yoksa kendimizi sikeriz)
sözlüğü protesto ederek "özgürlük, hak hukuk" diyenlerin çelişkiye düşecekleri hede hödö. ögürlükçüysen senin eylemine katılmıyor diye eksilemezsin. yok eksilersen de götsün, ibnesin, yavşağın en önde bayrakla gidenisin.

not: eyleme ben de katılacağım. (#14441832) ama o eyleme katılıp da burada eyleme girmeyenleri eksileyecek kadar "çelişkili" bir yavşak değilim. öptüm.
serdar ortaç'ın bile katılmak istemeyeceği kadar mide bulandırdan şenliktir. eşitlik, adalet, hak, hukuk, gukuk dedikten sonra böyle bir şey yapmak moronluktur.
http://wodkaenerjii.uludagsozluk.com/ olmazsa link vereyim şuraya da yarın entry girersem arkadaşlar zorlanmasın. pardon tatlım ama sırf sen eylem yapıyorsun diye uzun zamandır yoğunluğumdan dolayı yapamadığım bu keyifli şeyi yapacak zamanım da enerjim de varken vazgeçmem. *
saçma sapan bir şenliktir. insanları zorla tarafına çekmeye çalışırsan bak o zaman bertaraf olabilirsin. burada ki çoğu yazarın tınlamayıp yazılarına devam edeceği bir gün olacaktır 1 şubat.
ben eyleme katılacağım, he eylem siklenmeyecek, hele sözlük yönetimi tarafından hiç siklenmeyecek...

ama kalkıpta ben eyleme katılmayanları eksilerim demek en hafif tabiriyle ipneliktir, zavallılıktır.

ne farkın kalır o zaman protesto ettiğinden... *
hiç olmazsa bir işe yarar, insanları "okunuyorum ulan olsun eksi meksi önemli değil" düşüncesine sevk edersiniz..

kolay gelsin baylar.
sözlük yalakaları ve karmadan başka bir şey düşünmeyen yazarları sıkıntıya sokacak eylemdir.
bahsi geçen tarihte entry giren yazarlar, moderasyonun adamları olduğundan, eksi oy siklerinde olmayacaktır. *
çekerler bir ayar, eksi oylar havada kalır.
başkasının götünden çıkarttığını kendi götüne sokma düşüncesiyle eş değerdir. eylemi niye yapıyorlar, yapmayana neden kızıyorlar. kimse herkesle aynı düşünmek zorunda değil.
pek çok sözlüğe girip çıktım.
pek çok farklı yazarla tanıştım.
farklı görüşlerden, farklı dinlerden, farklı ırklardan olan yazarlarla.
pek çok sözlük adminiyle ve moderatörleriyle konuştum. kimiyle dostça, kimiyle düşmanca.
pek çok (sözlük) yönetimine karşı ayaklanma gördüm. kimine katıldım, kimine katılmadım.
ama hepsine saygı duydum.
çünkü hepsi kendine göre haklıydı.
çünkü hepsi sadece yönetime karşı ayaklanıyordu.
ama ben bu kadar saçma bir "ayaklanma" görmedim.

öncelikle entryme, "dilediğiniz kadar eksi verebilirsiniz, isterseniz bütün entrylerime teker teker eksi verin" diyerek başlamak istiyorum.

yönetim size haksızlık etmiş olabilir. yönetim arkadaşlarınıza haksızlık etmiş olabilir. yönetim iyi yönetemiyor olabilir. bu konuyu tartışmanız iyi bir şey. yönetimi hesaba çekmeniz iyi bir şey. hatta organize olup bunu eyleme dökmeniz de sizin açınızdan iyi bir şey. ama bunu yaparken ne diye normal üyelere zarar veriyorsunuz?

bu sonuçta bir sözlük. moderasyonla sizin aranızda bir şeyler yaşanmış olabilir. her sözlükte olan bir şey bu. bu işi ayaklanmaya kadar götürebilirsiniz. eyvallah. ama o gün entry girecek kişileri teker teker eksilemek neyin nesidir?

sanal alemdeyiz. adı üstünde, gerçek değil. ve hepimizin gerçek hayatları var. bu sözlükte, onlarca, yüzlerce insan var. ve o insanlar sizin moderasyonla aranızda geçen problemden dolayı mağdur olmamalı.

sizin aranızda bir olay geçmiş belli ki. ama emin olun, ben ne olduğunu zerre bilmiyorum. ve yarın sözlüğe girecek bir çok yazar da bilmeyecek. biz bilmiyoruz, bilmediğimiz bir konu hakkında taraf tutamayız. dolayısıyla bu eylem bizi bağlamaz. ama siz nedense "haberi olan olmayan herkes bunu bilmeli! bizim isyanımıza katılmalı!" tutumunu sergiliyorsunuz. ne kadar çocukça bir tutum böyle! aklınızı başınıza alın! buradaki çoğu insanın gerçek bir hayatı var. ben eve saat 5 gibi geldim. ve ben hayatımı yaşarken "ah, sözlükte ne haltlar dönmüştür acaba şimdi! acaba kimle kim kavga ediyordur?" diye düşünmek zorunda değilim. ben hayatımı yaşarım, akşam bilgisayar karşısında keyif yaparım. ve hayatımı yaşarken, maalesef sizin moderasyonla aranızdaki kavgayı takip etmek durumunda değilim. çoğu insan değil. bilmediğimiz bir konuda taraf tutmamızı kimse bekleyemez. ve bunu asla kimse bize zorlayamaz! biz sizin gibi bütün gününü sözlük başında geçiren insanlar değiliz. doğal olarak olaylar zerre umurumuzda değil.

bana eksi verin. hakikaten umurumda değil. ama çoğu yazarın keyfini kaçıracaksınız. ve emin olun, en büyük işkenceyi kendinize yapacaksınız.

bu entryyi yazmamın sebebini merak ediyorsunuzdur. sebebi, insanlara tavsiye vermek, nasihat etmek hoşuma gidiyor. ve beni eğlendiriyor. deşarj oluyorum. *
eyleme katılmayı düşünürken bu fikirden vazgeçmeyi düşünmeme sebep olan hadisedir. eksileyin la o zaman diye atarlanasım geliyor çünkü bu eleştirdiğin şeyin aynısını yapmaktır.
modlar entry silme, yazar silme, yazarı çaylak yapma "yetki"sini hakkıyla yerine getiremiyor diyorsun, eylem yapalım diyorsun, sonra da entry eksileme "yetki"ni tamamen amaç dışı kullanıp asıl baskıyı sen kuruyorsun ne farkın kaldı o zaman.
bir de eyleme katılanlar iletilerini yazsın falan ne ya. sessizlik eylemine bak.
dayatmalara karşı çıkarken bir dayatma da sizin tarafınızdan yapılıyor.
eylem yapma kültürümüz yok tamam da bu ne yahu.
faşistçe bir yaklaşım.. sikerler böyle şenliği.. bildiğin, bizimle aynı olmak zorundasın zorbalığı.. bizim gibi düşün yavşaklığı..
''eksi sensin şenlik de sana girsin'' festivaliyle püskürtülecek şenliklerdir.
isyanın sessiz haykırışı şeklinde geçmesi planlanan eylemdir.
bülent ortaçgil'den gelsin;

kimsenin umurunda değil, suratlar soğuk.