bugün

inşalla kurur.
Feci bir düşüş olabilecek kurdur.
Tanıdığım herkes elde avuçta ne varsa dolar'a yatırmış durumda. Bakalım neler olacak.
yeni rekorlar kıracaktır. 22 yılını 22 liradan açabilir.
Doların şu çıktığı ivmeyle düşüşü ne zaman görülmüş tarihte acaba? 1 lira düşsün hadi, koyan koydu zaten bu saatten sonra 1 lira eksilse nolur. Kârdan zarar.
Yarın dolar 8 tl olsun. 8 benim uğurlu sayım.
Bugünkü düşüşe aldanmasın kimse. Panik satışları bir yerde bitecek.
Komorları fazla küçümsedik sanırım.
12 bandında seyredecektir, arkanıza yaslanın ve 12 gün sonrasına odaklanın. 1 ocak 2022 de aynı dediğim gibi 12 olmazsa bende bir şey bilmiyorum.
Bir kere şunu iyi anlayalım baştan. Dolar çıkmıyor, türk lirası değer kaybediyor. Çünkü akp hükümeti betona yatırım yapmak gibi bir yanlışa düştü. Ya da sadece kendini düşündü de diyebiliriz. 20 yılda bir tane fabrika açılışı oldu mu? işsizlik sorunu çözüldü mü? Ne üretip satıyoruz dünyaya? Yerli ve yabancı yatırımcının güvenle yatırım yapabileceği adil bir ortam da artık sayelerinde yok. Mevcutlar da ya kapatıyor ya başka ülkeye taşınıyor. Böyle böyle Talibi olmayan bir para birimi haline getirdiler liramızı.

Sen merdivenden yere düşersen, merdivende ilerleyenler yükseliyor gibi görünür düştüğün yerden yukarı bakarsan. TL merdivenden aşağı itildi, kafa göz yarıldı. Dolar işte bu yüzden yükseliyor gibi görünüyor çünkü biz düştük.

Dolar Her ne kadar dün yapılan darbe ile düşürülmüş olsa da, bu sahte yerinde tutunamayacak ve eski yerine geri dönecektir.
Dolar gördüğü yeri unutmaz. Hele bizim gibi tüketime odaklı bir ülkede.
Keşke deli gibi üretim yapan bir ülke olsak da kendi paramız değerli olsaydı. Dolar seksen milyonun derdi olmazdı o zaman.
6 ay bu kura hazır olmalıyız.
Ne pahasına olursa olsun!
Ne pahasına.
Varı yoğu bu yola dökerek kuru orada tutup, yaz aylarında seçime gideriz…
13.25 seviyesinden yılı açmıştır.