bugün

hala ttnet kullananlara üzüldüğüm zamdır. şu anda kullandığım 10 mbit sınırsız internet paketi fiyatına, ttnet ten 1 mbit sınırsız paket alabiliyormuşum. breh breh.
ama düzenlemeleri çok avantajlı hale gelmiş.

örnek:

ben 1 mbps limitsiz kullanmaktayım 45 lira şuan da 1 ocaktan itibaren 49 lira olacak bu tarife yerine net limitsiz tarifesi 54 lira ve 8 mbps hızında 25 gb kotası var ve yeni düzenleme ile hız kota geçildiği zaman 512 kbps yerine 1 yükseltilmiş.

yani yeni tarifeye kadar 5 lira daha fazla verip 25 gb yı rahat bir hzıla doldurmak sonrası da aynı eskisi gibi.

geçmek lazım.
geçenlerde gelip 8 ay indirim istermisiniz falan fıstık cümleleri ile bir anlaşma koydular önüme 8 ay boyunca 49 tl olan limitsiz fiyatı 23 tl ödeyecegiz faka 2 sene ayrılmamak koşulu ile bizde kabul ettik. demek ki zammın habercisiymiş o kuşlar. neyse halen kardayız yoksa zararın kralını yedikte kendimizi mi avutuyoruz.
(bkz: internet uçuyor 1 dakikada film inecek)
(bkz: 100 mbps hızında 4 gb kotalı internet)
89 tl ile g*tümüze girecek ücretlerin olacağı zamdır.
ben diyorum kanmayın bunlara işte. yok bilmem ne kadar ödeyeceksin, yok 8 ay az ödeyeceksin vs. sonra böyle alırlar kucağa işte. geçmiş olsun ne diyelim. örnek diyalog:

- iyi günler ttnet ten arıyorum, size kampanyalarımız hakkında bilgi vermemi ister misiniz?
+ hayır!
- gerçekten mi?
+ şaka yapar gibi bir halim mi var?
- iyi günler.
ttnet hep zammı çaktırmdan yapar.
yeni tarifeyi kampanya ile satıyorlar arkasından daha yeni tarife çıktığında eskiyen tarife üyelerini * ...
ama belli etmeden Türkiye internette uçuşa geçiyor diyerek.
"sanki müthiş hızda bir internet kullanıyoruz, her şey harika da bir de zam yapıyorlar." dedirten hadisedir. Bir ttnet bir de turkcell. Bunlardan kaçabildiğin kadar kaçacaksın. Yakayı bir kaptırdın mı cebinde ne var ne yok götürene kadar durmazlar.
smile adsl den yediğim kazıkları, çektiğim çileleri, burnumdan getirdikleri anları, astarı yüzünden pahalı gelen kampanyalarını hatırlayınca bu bana küçük bir esinti gibi geldi açıkçası..
avrupa ve abd'ye bazen hönkürüyoruz ama tüketici hakları olağanüstüdür. aramızdaki en önemli fark budur. ab'nin istediği herşeyin altına imza çakarlar da hiçbir iktidar o çok önemli vergi ve tüketici haklarıyla ilgilenmez. ne iş?..

sözlük sakinlerine benden bir tavsiye gelsin...

''kampanya'' yada ''yeni tarife'' kelimelerini görüp-duyduğunuz da hemen arkanıza bakmadan uzaklaşın. anlayın ki; zikertecekler...

bu işlerde halaybaşı telekom'dur.
54 tl internet + 20 tl ev telefonu = 74 yapar. hayırlı olsun.

(bkz: türkiye de internetin 69 lira olması)