bugün

Herkes finans uzmanı. Iktisat biliyor. Birine dolar neye göre yükselir desem kalır. Dolar endeksi kaç desem kalır.
Evet arkadaşlar evet zaten herşey seçimle önemli. 25 olur dolar.
Not: yazdıklarım yatırım önerisi değildir buradaki insanların yazdıkları malca şeylere de güvenmeyin. Daha güvenilir kaynaklar edinin.

Bakın öncelikle hepinize tek tek teesüf ediyorum. Resmen ajanlık gibi bir şey yapıyorsunuz. Ekonomi bilginiz ne? Siz kimsiniz? Kim sizin kulağınıza bunları fısıldıyor?

Dövize gelirsek herkes bi yükselecek tutturdu. Bu güvensiz ortam oturursa asıl seneye yükselir o döviz. Şimdi yaz aylarında enflasyon düşecek. O dönemde büyük bir siyasi (dünya siyasetinden bahsediyorum) olay olmadığı sürece büyük bir hareket beklemeyin.

Şimdi sevdiğim bir ekonomici Atilla Yeşilada'nın söylediği bir söz vardı, iyi ekonomicilerin bile büyük oranda yanlış tahmin yaptığını söyleyen. Üzücü ki son videolarında hep kötü senaryolar yüksek kurlar söylemeye başladı, umarım o da sizin gibi ajanlığa sevk edilmemiştir. Fikri vicdanı hür olduğu için seviliyordu, şimdi muhalif haber kanalları gibi hissettiriyor.

Toplamak gerekirse yükselme olabilir ama ben seçimden sonra düşüş de bekliyorum. Yükselme olabilir ama ben enflasyonda düşüş bekliyorum ama daha sonra merkez bankası faiz indirebilir. Siyasi ortam maşallah arap saçı gibi, Hindistan-Pakistan arasında ne olur siz ne biliyorsunuz? Kısacası ben iyi bir ekonomici değilim siz de büyük oranda değilsiniz. ( En iyileriniz 5 6 aydır dolarda ters kaldı biliyorum) kısacası daha garanti yatırımlar yapın heyecana kapılmayın kumar oynamayın biraz garantici olun. (bilmediğinizi kendinize itiraf ederseniz)

Son olarak da hür olun. Ya o ya bu olmak zorunda değiliz. Herkes öyle bir durumda bu benim çok canımı sıkıyor. Buradan öyle olmayan bkz:( Cüneyt Özdemir) e selam olsun. Türkiye biz halkın. herkes yasal demokratik tepkisini ya da desteğini göstersin, kavga etmeyelim. Üzülüyoruz, sonra daha da üzülmeyelim.
Vatandaşın bankalarda döviz hesaplarına bakarak yorum yapmak gerekirse...
Yorumu bırakıp imdat diye çığlık atmalısınız.
inşalla bizim gördüğümüzü sayın Albayrak görüyordur.
Çatkapı ilçesi belediye başkanlığı da beka için önemlidir, bunu değersizleştirdiğimiz yok, evet beka için çatkapı belediye başkanlığı önemli ama azıcık bu döviz fiyatları da önemli.

Şu an seçim olması, devletin kaynakları vaatleri sınırsız sorumsuz kullanılıyor ve ekonomi dingin, iki kat artan döviz enflasyon faiz işsizlik konkordato iflas şu an tolere ediliyor olsa da Nisan ayında bunların maliyetleri yandığında ne yapacağız bunu düşünmüşlerdir tabi.
1 Nisan da 10 lira.
enflasyona paralel artış olabilir. anormal hareket beklemiyorum.
6,80 olursa comarlar bu basligin altinda inler yine. 7 ustu olursa onlarin dolari varsa bizimde allahimiz var derler. Yani onlar zaten her turlu bisey der.
7 liranın altında olması beklenmeyen kur.
akape'nin seçime kadar baskılAdığı döviz kurları 1 Mayıs'a kadar iyi patlayacak gibi görünüyor.

Bu günden yazıyoruz ki, o gün geldiğinde çomarlar başka palavra uydurmasın.