bugün

bürokrasi, medya ve prokatif grupların elele verip çıkaracağı olaylarla, ''bunlar zaten böyle'', ''ben demiştim'' demek için bekleyen, emek, hak,açlık, parasız eğitim, ücretsiz sağlık hizmetleri vs. taleplerinin yerine, bolca joplanan insan, molotof kokteyli atan eylemci,vb. gibi, karışıklık görüntüleri ile dezenformasyonun dibine vurmak üzere ellerini ovuşturanlara ve onlara kayıtsız şartsız inanacak kişilerin oluşturduğu insan topluluğu.
camcılar.

bir de zamanında bir f16 pilotu yapmış aynı şeyi şehir efsanelerine göre. anlaşmalı olduğu camcının kasabası üzerinden geçerken iyice alçalır, tüm camları gürültü sayesinde un ufak edermiş. camcı bu memnuyetini pilota maddi olarak gösterirmiş. miş, muş işte.. dedim ya, şehir efsanesi sadece..
Kıllı göbeklerini kaşıyarak, kaytan bıyıklarını burarak ahhbeee ben size demedim mi canlar, diyerek kendini tatmin edecek , bir mayıs gecesinde beklentilerinin gerçekleşmesinin verdiği huzurla uyuyup, rüyasında tazyikli su sıkılan ,yerlerde saçından sürüklenenleri görerek zevk ve sefa alemlerinde sabahlayacak olanlardır. bir mayıs olaylı geçer , türkiyede her hak arayış bir kişiye bin polis felsefesi nedeniyle olaylı geçer. birileri pkk bayrağı açıyor birileri türk bayrağı yakıyor diye hak aramaktan vazgeçmek ne kadar da bize özgüdür. her bir mayısta molotof kokteyleri atılıyor, dükkan camları kırılıyor diye suratımıza atılan her tokatta diğer yanağımızı çevirelim - ama olmaz yüzde doksandokuzu müslüman bir ülkede isa öğretisi benimsemişiz nasıl bir çelişki anlamadım- hiç sokağa çıkmayalım, hatta dördüncü murat dönemine gidelim dört kişi bir arada yürümeyelim. filler tepişsin , biz ezilelim.