bugün

10 kisinin hayatini kaybettigi aciklanan kazadir.

Kardesim telefonla arayip haber vermisti.

Elim ayagim titriyo, insanlarin bedenleri saga sola sacilmisti diye.

Allah rahmet eylesin feci bir tablo.

Sorumlulari hesap vermeli diyecem ama bu ulkede isler boyle yurumuyor maalesef.
faciadır allah yardımcıları olsun.
bunu bir tık üstü zaten soykırım oluyor. kaza dediğin yanlışlıkla olur. vazo falan kırarsın, telefon düşürürsün. bu nedir lan? nasıl kaza bu?

2-3 gün önce de istanbul'da minibüs ezdi 2 kişiyi.

kaldırımdan otobüs geçirmeye çalışmak beynini siktiğim salağı. kaldırım ulan kaldırım...
allah yakınlarına sabır versin. az önce tv de gördüm.

üzmüştür.
allah sabır versin yakınlarına.
üzmüştür.
araba kullanmayı bilmeyen yandaşları şoför diye oturturlarsa oraya, üstüne araçlarının bakımlarını yaptırmazlarsa olacağı budur.
facia!
şimdi ölen canların bedelini kim ödeyecek!
ego otobüslerin mantık hatasıdır. körüklü otobüslerin zaten altı yere yakın, sen 150 kişilik araca alırsın 200 küsür kişi bir de yollarımız da boktan sürt babam sürt sürt babam sürt... körüklülerin altına baktığınızda göreceğiniz tek şey aşınmadır. 150 kişi olduğunda şu kodumun kapısını kapatsa bu araçlar o kadar çok yorulmaz.

(bkz: birer adım daha atalım)
(bkz: arkaya doğru ilerleyelim)
bakın çok ilginç, yıl 1988. hollanda'da freni boşalan amster-bus o sırada gösteri yürüyüşü yapan bir grubun üzerine doğru yol almış ve bu olay sonucunda 43 kişi hayatını kaybetmiştir. aynı şekilde geliyorum ingiltere'ye insanlar turizm amaçlı üstü açık otobüslerle şehirleri gezip tozuyor, londra'nın altını üstüne getiriyor ama içine tükürdüğümün şehrinde tek bir kaza olmuyor. sebebi denetim ve kurallara itaat olabilir mi? yoksa allah tarafından mı?
Kaza falan değil, bildiğin cinayet. Baslarim boyle kazaya ne lan bu..
işin aslını bilmeden atıp tutmak istemediğim kaza. ego otobüsleri gayet sakin seyir eder. en azından benim bindiklerim öyle. şoförler gayet profesyoneldir. ama bir kaza varsa birileri bir şeyi yanlış yapmıştır. bekleyip görmek gerekiyor.
kesin mossad yada yahudiler fren hortumlarını kesmiştir . yer bu sığır sürüsü yer.
Hayatını kaybeden kişi sayısının 12, yaralı sayısının ise 8 olduğu açıklanan vahim kazadır. Bu ülkede yaşamanın ne kadar şans eseri olduğunu gösterir. insanlar evlerinden çıkıp otobüse bile binemeyecekler artık. Gerçekten şans eseri yaşıyoruz diye düşündürür.
Yurtdışında yaşayan biriyim. Dolayısıyla karşılaştırma imkanım var, Türkiye'de toplu araçları şöförlerinin tehlikeli araç kullanmaları ile ilgili ciddi bir problem mevcut. Maalesef, ölenlere rahmet..
an itibariyle söylentilere göre teknik sorunların sebep olduğu kazadır. en çok konuşulan ihtimal ise fren patlaması. bildiğiniz üzere ağır taşıtlarda retarder ve normal fren olmak üzere iki farklı fren bulunur. retarderin çalışma prensibini burda uzun uzun anlatamayacağım ama girip araştırabilirsiniz. ankara büyükşehir belediyesinin bünyesindeki bir çok otobüste bu sistem mevcuttur, yalnızca bir model hariç. evet kazaya karışan 22 metrelik otobüste retarder yok. bu da demek oluyor ki bu aracı durdurmak için disk frenler ve abs kullanılıyor. bunların bakımlarının düzenli yapılması gerekiyor. parçaları artık siz birleştirin.
bu akşam işten eve giderken yaşamamın garantisi yok, herhangi bir kazaya kurban gidebilirim.

ama bu faciadır.

ankara da olduğum için duyumları yakın yerden alıyorum;
biri diyor fren boşaldı,
biri diyor sürücü direksiyon hakimiyetini kaybetti,

sebep her ne ise i.melih gökçek bu yaşanan ilk facia değil.

psikoteknik sınavına soktuğunuz bu sürücüler katil gibi gezmeye devam ediyor.

psikotekniğin amaçlarından biri;
trafik içinde seyahat eden halkı, tehlikeli sürücülerden korumak.
evet tablo ortada.

teyze kızınızın nişanlısını adam edeceksiniz diye kaç insan harcadınız.
söylentilerin aksine Mercedes connecto l 22 metre değil 18 metredir ve şanzımana entegre, fren pedalı üzerinden tahrikli retarder i vardır. ama ego beyciğimin tüm araçlarında olduğu gibi elektronik fren programı (EBS) iptal ettirilmiştir. ve bu gerçek 06 DY 5472 plakalı otobüs dahil olmak üzere otobüslerin bakımlarının aylık periyotlarla yapılması gerektiğini ve aylık bakımda bu sıkıntının aşikar bir biçimde ortaya çıkması gerektiği es geçilmemelidir. ya bu otobüsün aylık bakımı yapılmamıştı yahut daha kötüsü bakımda ihmal olmuştu. gerisini siz düşünün bence. 370 mm taban yüksekliğinin ankara yolları için çok yakın bir mesafe olduğunu melih başgan a iletirim.
ilk önce ölenlere rahmet dilerim. Büyükşehir başkanı siyasi tartışmalara girmek yerine, Otobüslerinin bakımını yaptırıp, adam gibi şoförler bulmali Üç beş capulcuya insan Canı emanet etmemeliydi. fakat günümüz şartları. Koltuk sevdası bunlarin ki
Gün yok ki ölmeyelim. Gün yok ki canımız yanmasın.
Selamet ver Allah'ım.
Mekanları cennet olsun, yakınlarına sabır diliyorum.
bı nasıl bir şeydir ya? hemen suçlular cezasını almalı!
yola çıkıyorsun ama eve gelebileceğinin garantisi yok. aslında insan boşu boşuna yaşıyor.

bir kaç saniye içinde bir varsın bir yoksun.
"hayret bu kaza hala Erdoğan'a bağlanmamış" diyecektim ki hayatında o yolda hiç gitmemiş birkaç kişi alttan alttan odunu vermiş.

o yolda öyle sıkışık trafik olur ki ne kadar zorlasan zorla en fazla 30'la gidersin. yani otobüsün aniden o kadar hızlanabilmesi normal değil.

bu kaza sabotaj olabilir.
12 kişinin ölümüne, 12 kişinin de yaralanmasına neden olan EGO otobüsü sürücüsü Erol Ayazın, yargılandığı davada 15 yıl 6 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldığı kazadır.

http://www.dha.com.tr/12-...html#.WB2msKeb43M.twitter