bugün

izmır belediyesınin işi abartmasıdır tam biletin 1.70 tl olması kadar ahlaksız birsey olamaz ulasım hakkından böyle cıkarım olmaz . Tamam bedava olsun demıyorum ama bukadar pahalı olması acıklanamaz bir sömurudür.
tam bir bilet için ortalama bir fiyattır. hea ama nedir pahalıdır doğru .

bursada tam bilet : 2.00 tl
yine aynı şehirde nakit girişin 3 lira 25 kuruş olması kadar büçeye koyan durumdur.
Ankara'da tam 2 lira, öğrenci 1.25. 10'luk veya 20'lik toptan alırsan tam 1.65 oluyor.
adanada olmayan kent karttır.

adanada tam fiyat 1.10 tl dir.
ne güzel lan.
sivas da 80 kuruş. bas bas bitmiyor mına koyim.
dünyada akaryakıtı en pahalı kullanan ülke olduğumuz için bilet fiyatları manyakça olması normaldir.
90 dakika içinde tüm binişlerin bedava olduğu ücrettir.

ankara'ya git, istanbul'a git o zaman görelim. daha üç gün önce o beğenilmeyen 1.70 tl ile hatay'dan üçyol'a, üçyol'dan halkapınar'a, halkapınar'dan aliağa'ya gittim.

peki bu ulaşım imkanı ve 90 dakika olmamış olsaydı ne olacaktı? hatay'dan garaja 1.70, garajdan aliağa'ya 15 lira. eder 16,70 tl.

izmir büyükşehir belediyesi'ni en çok eleştirenlerden biriyim fakat ulaşım konusunda ekonomiktir.
sen izmirin belediye otobüslerine kurban o ulaşım ağının hakettiği bir ücrettir 1.70 tl. otobüslerin hemen çoğu son modeldir, rahattır. izmirli olup ankarada okuma gafletini yaşayan biri olarak ankara hem daha pahallı hem de ego denen musibet kadar iğrenç bi şey yok.
izmir de hatların aldığı mesafelere bakacak olursak az bir ücrettir. ayrıca ne zamandır gitmiyorum bu 90 dakika ilk basıştan sonra bedava hikayesi harika. biz de belediye ve öho'larda yarı fiyat alınıyor. istanbul'dan bahsediyorum.
1.85lik bukartın ynaında hiç birşeydir.
konyada 50 tlye sınırsız binebiliyorsun.tek binimlerse 80 kuruş.
ulaşım çoğu yerde kazık fiyata ulaşmıştır. bursa'da metro ulaşımı tercih etmek zorunda kaldığımda kızın benden 2,50 tl almasına şaşırdım doğrusu. Sinirden geri vermeyi bile düşündüm fakat işim aceleydi. Pinti veya fakir olduğumdan değil. Sistemci ve pratik düşündüğümden. Bedeli etmeyen bir ürünü veya hizmeti katrilyoner olsamda kullanmam. biz o paraya tam ekmek tavuk döner+ayran yiyorduk geçen sene.
Ankara da 2.10 tl dir. izmirliler şaşkın tabi fakat biz alışkınız.