bugün

kusura bakma ama yaşadığın ülkenin farkında mısın dedirtir adama zaten bu ülkedeki kadınların boy ortalaması 161,4 cm. bu durumda ülkenin büyük kesimi olarak öz güven sıfır halde mi yaşayalım ?
savunma mekanizmalarına örnektir.
(bkz: 1 60 lık koca çınarın eksilemesi)
öz güven boya göre mi ölçü alır diye sorarlar adama.
her şey boyda değil.
haklıdır elleri ayakları ufaktır narindir minyon olduğundan yaşından küçük gösterir omzunun altına girdiği erkeğin daha bir erkek hissetmesini sağlar.topuklu ayakkabı en çok ona yakışır.
Işlevi önemlidir.
boyu 160 cm.den uzun olunca herkesin kendisine bayılması gerektiğini düşünen bir sözlük yazarının beklediği bayılmaları görememesi sonucu ortaya çıkmış şey. ne ben de anlamadım. şey.
(bkz: hazal kaya) ve (bkz: beren saat) te olan öz güvendir. (bkz: shakira)da da vardır. ama onun boyu 1. 50 dir.
hala boya posa takılıp burdan kendilerini tatmin etme peşinde olan orta okul kafasından kurtulumamış kazmaların , bu zekayla özgüven patlaması yaşamasının yanında, eleştirisinin yapılması abes olan özgüvendir.
(bkz: küçük enişte)
birilerini rahatsız eder.
topuklu giydiğin de 1.70 olacaktır. çokta sorun yok.
yanlış olmayan, desteklenmesi gereken bir durumdur.

ne yani? boyu 1.60, kolunda kılı var, göbeği var, sarışın değil, renkli gözlü değil, kezban vs vs. yani bu insanlar kendilerini kabullenip özgüvensizlikle, ezik gibi mi yaşamalı? bunu mu istiyorsunuz? olayı "çok çirkinsin ve salaksın keşke ölsen"e getiriyorsunuz. hay mk sizin.
1- boy ile özgüveni nasıl bağdaştırdığı anlaşılmayan, aşağılayıcılığın dibine vurmuş biri başlıktır. ki böyle düşünenlerin kompleksli kişiler olduğunu anlamak pek de güç değildir. Kişinin kendine güvenmesi için, güzel, yakışılı, uzun, kısa, şişman, zayıf olması gerekmez. kendine güven, bilgi ve görgüyle olmalıdır. örneğin; özgüvenini boyunun 1.90 olmasından alan insanlar şekilci insanladır.Bu tip özgüvene sahip olan insanların şekilci olduğu söylenebilir; altındaki arabaya, üstündeki cekete göre insana değer veren kişilerdir, çok tehlikelilerdir, uzak durulmalıdır.
2- - Benimle yatar mısın?
- Ne münasebet?
- Boyum 1.85.
- Eee?
- Senin de 1.60 falandır, beni nasıl reddersin.
- işte böyle; s.ktir git.
- Aman gören de dünya güzeli sanır, fındık kadar boyuyla.
- La yürü, devede de boy var ama başı eşek çekiyor.
- Eşeğim diyorsun yani.
- Hayır bu eşek halimle, seni gibi nice deveyi yönetirim diyorum.
ve benzeri durumlarla, 1.85'lik arkadaşta oluşan aşağılık kompleksinin, öfke olarak dışa vurumu olarak yorumlanabilir.
Feriya.
erkekte etkileyicilik kazandırıyor.
(bkz: götü yere yakın olandan korkacaksın).
insanın, kendi seçmediği özelliklerle değil kendi çabasıyla bizzat elde ettiği özelliklerle kendine güvenmesidir.
boy 1.60 aradıgı erkek 1.90 beraberlik 3.70.
kısa boylu insanların zeki olduğu gerçeğini degistirmez.
normal olan durumdur.

shakira nın 150 , dustin hoffman ın 165 lduğu dünyamızda kız ve erkek içinde engel sayılamayacak boydur. özgüven sahibi olmaları çok doğaldır.

tom cruise un katie holmes la evlenmesinden falan bahsetmiyorum bile.
tam yerden bitme velet durumudur.
1.95 lik adamın yanında 1.60 metre kadar özgüveni olsada hikaye diyeceğimiz durum.
özgüven keşke boyda olsa idi.
163 lük benim sahip olduğum öz güvendir. üstelik erkek olduğum halde.
164 luk kahkahalar la karsilik verdigim ozguvendir. En guzel benim boyum en hep en benim.
güncel Önemli Başlıklar