bugün

irandan kaçıp Türkiyeye gelen çocuk anlatıyor; "bizim ülkemizde aynı bu şekildeydi yavaş yavaş şeriatı getirdiler" demişti. Aynı dediği gibi ilerliyor ülke.
Tarikatlar ve şeriat ile iranı bitme noktasına getirdiler. Terör devleti yaptılar.

https://www.instagram.com...ZL/?igsh=OXYyc2gwbnVqdDJt
Açıklama doğru, şeriat dinin, kuranın, peygamberin kendisidir. Şeriatta yani kuranda hırsızlık haramdır kim helal derse dinden çıkar.
onların ülkesini kuran bir Atatürk'leri ve Atatürk'ü canı pahasına savunacak bir gençlikleri yoktu. göt ister biraz...
Yaptığı ihanetlerin bedelini ödemekten korkan kişidir.
Suudi ye gitmek veya iran'a gitmek için valiz toplayan kişidir. Kendilerini iyi yolculuklar dileriz.
Vatan hainidir.
Yıllardır gözümüzün önünde yaşanan şu:

Medeni hukuk değersizleştirilip ayaklar altına alınıyor. Alternatif sistemler tartışılabilir duruma getiriliyor böylece.

Burada da 3 5 meczup kendini dindar göstermek adına şova kalkıyor.

Makarnası kömürü kesilecek diye korkuyor zaar.
görsel
Şeriat isteyen hırsızlar ellerini şimdiden kessin de görelim. Evliyken başka kadınlarla ilişki yaşayan şeriatçılar birbirlerini taşlansın da görelim. Samimiyseniz çıkın şeriata göre yaşayın. Ama şunu unutmayın ki Allah da yok şeriat da yok kuran da yok peygamber de yok. Emevilerin götünden uydurduğu kuralları kimse başımıza getiremez. Haddini bilsin herkes burası Atatürk'ün kurduğu laik Türkiye Cumhuriyeti.
Türkiye'de şeriat tehlikesi yoktur. Genç nüfus içinde sekülerlik ve bireyselliğin güçlendiği günümüzde sosyoloji tezlerinde tespit edildiği gibi, sokakta da bu değişimi fark ediyoruz. bilime, teknolojiye ve toplumsal sorunların çözümüne hiçbir faydası olamayan, temel olarak kamudan aldıkları maddi destekle elini güçlendiren tarikat, cemaat ve islamcı vakıfların 40 yaş altı nüfuz içinde bir karşılığının olmadığı, gençler arasında islamcı yapıların artık alay konusu olduğu bilinmektedir. ihvancılık anlayışının Arap dünyasında ve toplulumuzda tutmadığı gibi, aklı ve mantığı ret eden Siyasal islamcılık da sosyolojik olarak çökmüştür. Metropolün en son yaptığı araştırmada bile, şeriatı isteyenlerin oranı %15'di ki, bunların büyük kısmının fıkhi anlamda şeri yönetimin içeriği konusunda cahil ve dar bakış açısına sahip sahip kasaba zihniyetli insanlar oldukları bilinmektedir
şeriattan korkan hırsızın cümleleri idi..
Şeriat islam dininin kendisi. Şeriata hazırlıkmı olur. Müslüman zaten şeriatçıdır. Ben şeriatçı değilşim diyen zaten müslüman değildir.
kendi dünyasında kendi içinde yapsın bize ne...
Hazır şeriat olan bir ülkeye gitsin.bu ülke laiktir laik kalacak.
O iş olmaz boşa uğraşmasın.
şeriatın farklı bir versiyonu zaten uygulanıyor. insanlar gözlerinin önündekini göremediği için tarikatlar ülkede darbe girişimi yaptı. üstelik çok ciddi düzeye geldiler. bu olayların buraya doğru gittiğini, o dönemin gazetecileri söylemişti. insanları uyaran gazetecileri sokak ortasında öldürdüler.
kabul etmemek ayrı bir şey, gözünün önündekini görmemek ayrı bir şey.
bazen bir şeyin adı olmadığı zaman yok sayamazsınız.
alman halkı hitler sonrasında bir daha asla tek adam rejimine oy vermedi. yaşadıklarından öyle bir ders aldılar ki, bir daha asla almanyada diktatör rejimine izin vermezler.

peki, bir kaç yıl önce tarikatın darbeye kalkıştığı ülkede, tarikatlar ne kadar güçlü durumda? tarikat diye bir oluşumun asla olmaması gerekiyorken, tarikatların hala çok güçlü olmasını hangi mantıkla açıklayabilirsin?
.otu yiyen buyursun...
Kurka yatmış bekliyor sanırım.
şeriat islamın ta kendisidir. türkiye cumhuriyetini kuracak olan 1. meclisin anayasasından (1921) 1928 yılına kadar bile anayasada türkiyenin dini islamdır yazıyordu ve meclisin seçtiği halifesi vardı.

1921 anayasasına göre Ahkâmı şer'iyenin (şeriat hükümlerinin ) tenfizi, umum kavaninin vazı, tadili, feshi ve muahede ve sulh akti ve vatan müdafaası ilânı gibi hukuku esasiye Büyük Millet Meclisine aittir. Kavanin ve nizamat tanziminde muamelâtı nâsa erfak ve ihtiyacatı zamana evfak ahkâmı Fıkhiye ve hukukiye ile âdap ve muamelât esas ittihaz kılınır.

tek bir kanunun iptali ile 1921 anayasasına geri dönülebilir. yasal mevzuatları hazırlamak çok kolay, önemli olan milletin istemesi millet benimsedikten sonra siz anca bakar kalırsınız.