bugün

istiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Mustafa Kemal Atatürk
20 Ekim 1927
cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kalelerini zaptetmiş, bütün tersanelerine girmiş, 24 yıldır bir avuç eşkiya ile başedememiş; heron'ların tespit ettiği hantepe rezaletine ses çıkarmamış nato' nun sayılı ordusu millete bunun hesabını verememiş olabilir.
kimin yönettiğine ve/veya kimin yönetmediğine bakılmaksızın; üzüntü veren bir durumdur.

çok uzun bir yazı yazmıştım, ve fakat sildim hepsini. düşündüm de kimi kime şikayet ediyorum allasen...
şimdiki durum idare edilebilir durumdur. asıl tehlike bunda 10-15 yıl sonra patlak verecektir. o tehlikenin tohumları ekilmişitr ve bu ülkenin insanlarına bir kez daha çok yazık olacaktır.
Tam olarak böyle.
görsel
oy için ekonomi bu kadar hırpalandı,
ekonomiden öte ülkenin yarısı, diğer yarısına düşmanlaştırıldı.
bana oy veren vatansever, vermeyen terörist yaftasına kadar geldi.
ekonomiyi bir şekilde borç harç düzeltirsiniz fakat insanları normal hale getirmek çok zor.
oy yada oy potansiyeli için bu kadar zorlamamak lazım,
her şey oy değil,
ülke çok tehlikeli eşiklere itiliyor, buna çanak tutan bundan nemalanmaya çalışanlar var.
acil hatta ekonomiden daha acil bu duruma dur denmeli,
yoksa herşey için geç olacak !
yıllardır içinden çıkamadığı durumun aynıdır.
ben kendimi bildim bileli ülkece aynı bokun içinde debelenir dururuz.
Çocuk babasına sorar: "Baba politika nedir?"

Baba şöyle der: "Bak oğlum, ben eve para getiriyorum, öyleyse ben kapitalistim.

Annen parayı yönetir, öyleyse o hükümettir.

Deden paranın doğru idare edilip edilmediğine dikkat eder, öyleyse o da sendikadır.

Hizmetçi kız ise isçi sınıfıdır.

Bizlerin ise tek hedefi vardır, senin rahatlığın. Dolayısıyla sen de halksın ve altında bezi ile yatan küçük kardeşin ise gelecektir.

Söyle bakalım anlayabildin mi?"

Çocuk düşünür ve o gece babasının anlattıklarını düşüneceğini söyler.

Gece yarısı çocuk uyanır. Çünkü küçük kardeşi altını pisletmiştir ve ağlamaktadır.

Ne yapacağını bilemeyen çocuk anne ve babasının yatak odasına gider.

Annesi yalnız ve derin bir şekilde uyumaktadır, öyle ki onu uyandıramaz.

Hizmetçi kızın odasına gider. Bakar ki babası hizmetçi kızla yatmaktadır.

Dedesi de pencereden gizlice onları izlemektedir.

Hepsi öyle meşguldürler ki çocuğun orada olduğunu farketmezler bile. Çocuk hiç bir şey yapamadan yatağına geri döner.

Ertesi sabah baba çocuğa kendince politikanın ne olduğunu anlatmasını ister.

-"Evet" der çocuk, "kapitalizm" işçi sınıfını kötüye kullanıyor... Sendika bunu seyrediyor... Bu arada hükümet uyuyor... Gelecek ise bok içinde, halk ne yapsın? *
bakın buraya yazıyorum;
-bundan 4-5 yıl sonra ülke aydınlanma çağına girecek.
-paradan ziyade eğitim, kültür ve tecrübe daha çok değer kazanacak.
-ülkedeki çöp oluşumlar yok olacak.
-yeni örgütler kuracak gençler.
-yeni gençlerin islam'a olan inancı daha da azalacak.
https://m.youtube.com/watch?v=RMA3x_dJ3MQ
Savaş terör şehit ölüm tehdit haberleri her gün TV ekranlarında ve,
https://m.youtube.com/watch?v=RMA3x_dJ3MQ
ekonomi düzelmez, bitti artık.
170 milyar doları 1 yıl içerisinde bulmayı bırakın, türkiye 1 yıl içerisinde 1 dolar bile cari fazla vermez.
imf de siktirin gidin dedi, yoksa kırmızı halı sereceklerdi 50 - 60 ateşlesin diye ama olmadı.
diğer meseleye gelirsek pelikancılar anladılar ki aç insanlar bizim götümüze kazık sokacak.
bu sebeple hedef olarak aç çomarların karşısına muhalefeti koydular.
muhalefetin sabrını fazla zorlamanın ülkeyi afganistan'a çevireceği apaçık ortada iken hükümet şansını fazla zorlarsa yapacak bir şey yok.
okluk koyu'ndan denizaltına biner ve gider.
bir ara vahdettin de ingiliz gemisi ile kaçıyordu.
sonuç olarak siyasal islamcılar kaçar.
Maçoğlu gelecek, sorunlar bitecek.
Hafta içi herkes işinde gücünde. Faturalarını falan ödüyor... Hafta sonu futbol tartışmaları.
Cimbom fener bjk nin durumu falan.
görsel
Malum kişi ve yandaşları saolsun.