bugün

(bkz: ligamentum cruciatum anterius)
(bkz: öçb)
örnek olarak, kayseri maçında ön çapraz bağları kopan yekta kurtuluş 5 ay sahalardan uzak kalmıştır.
milletin halısahada koparttığı, benimse gece uyurken kopartabildiğim bağ.
kopması durumunda insanı hayattan bezdirir, dikkatli olmak lazım.
çok kopuyor bu. ama her şeyde bir hayır vardır. biraz daha sağlam olsaydı herhalde spor haberlerine malzeme bulamazlardı.
(bkz: herkes mi koparmış lan)
(bkz: anaa ben de) *
galatasaray olarak bu sene en büyük rakibimiz bu bağdır. branş ayırmaksızın vuruyor kendisi.

(bkz: tomas ujfalusi) (futbol)
(bkz: henry domercant) (erkek basketbol)
(bkz: alba torrens) (kadın basketbol)

alah rosir calderon diaz' u korusun bu bağdan.

kupabira uyardı. alba torrens de varmış.
az kalsın bir mili müsabakamda yırtmama ramak kalan bağımdır. 1 ay deynekle yürüyemediğimi hatırlarım...
arka çapraz bağların önündeki bağ.
koparlar bunlar. spor haberleri adı altında futboldan birkaç haberle yayını bitiren programlardan öğrendim bunu. üzülmeyin, siz de izleyin siz de öğrenin.
8 aydan beri cektigim, hala bacagimi tamamen kivirmama engel olan durumdur.
Burada yaşanmışı varmış: http://rakamla10.blogspot...mas-on-capraz-bag-ve.html
Kopmaya meyilli olan şeydir.
kopması durumunda bir ameliyat ve ardından ağır bir fizik tedavi süreci gerektiren olaydır.
bundan 2 sene önce başıma geldi..
asla atlatılmayacak bir durum değil, sakın umutsuzluğa kapılmayın. yeterli güçlendirmeyi yaptıktan sonra orjinalinden farksız oluyor.

fakat psikolojik duruma etki olarak futbolu dizlik ile oynarsanız daha iyi olur.. dizi kıvırma konusunda biraz acı çekebilirsiniz, %100 açılmazsa da kafanıza takmayın..

evet bu kadar.
bağın kopmasının yanında ihtimalle menisküs yırtığı, kıkırdaklarda hasar da görülebiliyor. tecrübeyle sabittir. spora dönüş için acele edilmemelidir. minimum 6 ay bu süre. kasları güçlendirmeden basketbol, futbol, kayak gibi sporlar yaparsanız, ikinci kez koparma olasılığınız oldukça yüksektir. bu da tecrübeyle sabittir. fakat ikinci kez koparan ben değil, fizik tedavi merkezinde tanıştığım bir başka öçb madurudur.
kopması durumunda bir ameliyat ve ardından ağır bir fizik tedavi süreci gerektiren olaydır.
bundan 2 sene önce başıma geldi..
asla atlatılmayacak bir durum değil, sakın umutsuzluğa kapılmayın. yeterli güçlendirmeyi yaptıktan sonra orjinalinden farksız oluyor.

fakat psikolojik duruma etki olarak futbolu dizlik ile oynarsanız daha iyi olur.. dizi kıvırma konusunda biraz acı çekebilirsiniz, %100 açılmazsa da kafanıza takmayın..

evet bu kadar.
yüce rabbimizin insanı ne kadar da kusursuz yarattığı savına karşı anti tez olarak herkese söyleyebileceğiniz dizin en büyük bug'ı.
(bkz: acl)
5 sene önce sol ön çapraz bağım kopmuştu. bu sefer de yeni sağ diz öçb koptu. şansın bu kadarı.
Diz ekleminin en önemli en çok işlevi olan ve en çok yırtılan-kopan bağıdır.
iyi bir ortopediste denk gelirseniz mükemmele yakın geri dönüş için ilk adımı atmış olursunuz.
Sonrasında biraz sabır biraz motivasyonla eskisinden daha sağlıklı olmasa da daha güçlü bir diz eklemi sizin olur.
Üniversitenin ilk ayında bir halı saha maçında benim de başıma geldi oradan biliyorum.
Çok çok iyi bir ortopedist ve ameliyat sonrası mesleğimin avantajıyla eskisinden daha güçlü haldeyim.
(bkz: ön çapraz bağ kopması)
kopmanın yarattığı acıyı tarif etmek mümkün değildir. orgazm anını acı gibi düşünün. işte belki de orgazm anının 5-6 katı daha feci bir acı. tam tersi dedim ya o açıdan.
top eleven adlı facebook oyununda ACL olarak nitelendirilen bağdır..
lig. cruciatum posterior,anterior latinceleridir.
müthiş bir ağrı yapar. hani bacağınız içinde bir halat varda sanki ama etine kaynamış o halat ve onu birden dizinden bir çekiyorlar gibi. spor hayatınız biter.
latincesi anterior cruciate ligamenttir. posterior cruciate ligament arka çapraz bağdır.