bugün

Tartışmaya kapalı objektif konu.

Üfürük çıkarabilmek için haftalarını veren yan flütçüler, iki-üç nota gıy gıy sesi çıkarayım düşüncesiyle özel ders alan kemancılar, çalarken ayaklarımızı bile kullanıyoruz diye sızlanan bateristler, hatta çalmadığımız enstrüman yok diye ağlayan perküsyonistler... bu size.

Siz hiç kilise orgu çalmayı denediniz mi? iki elle iki ayrı melodi çalmak çantada keklik diyelim. 2 ayağınızla o pedallara basıp üçüncü bir melodi (ritm demiyorum) tutturmaya çalışınca ne olur haberiniz var mı? Yok. Olsa haddinizi bilirdiniz. Benim de yok. Haddimi biliyorum.

Org kadar vücudunuzu ve zihninizi yoran başka enstrüman yoktur. Efendiniz de johan sebastian bachtır. itaat edin.
Kesinlikle piyano. Fülüt olsa çaktırmadan koy cebine yürü git. Piyanoyu çalmak için gece yarısı üç kişi kamyonla gelmen lazım.
neydir. çalınmaz o ayrı.
kanun tabii ki. akort edilecek o kadar çok tel varken bir de ilave olarak sesleri bir yüksetme ve alçaltma çabası da ek olarak. iki el ile de mızrap sallamak ayrıca bir marifet.
Fakir çalmayı bilmediği için fakird...

Pardon yanlış gelmişim ben.
Kesinlikle neydir, o kamıştan o sesi nasıl çıkartıyorlar hiç anlamış değilim.
4 uzuv + beynin aynı anda koordineli bir biçimde hareket etmesini düşünerek bateri ile dahil olduğum liste.
Bir hint çalgısı olan sitar olduğunu düşünüyorum. Acemi birinin çalmaya çalışırken parmaklarını kesebileceğini duymuştum.
neydir abi. sabır taşıdır, benim gibiler için birlikte olma süresi maksimum iki haftadır. o ses o borudan çıkacak, ama nasıl?
Saksafondur.

Çalması çok zordur.

Çalmasını bildiğini iddia varsa gelsin bana çalsın.
piyanodur, ne kapıdan ne bacadan sığar, çalamazsınız.
benim için hepsidir. hiçbirini çalamıyorum.
Ney,ağız kopuzu.
Piyanodur.
sanırım benim için tulum. çünkü güçlü bir nefes gerekli.
Ney ve kanun.
flüt çalmayı bile beceremeyen biri olarak bana hepsi zor geliyor.
Çalmayı hırsızlık bağlamında değerlendiren yaratıcı taneler, (#44052408) cevabınız gene aynı.

görsel
Araklasanıza.
piyanodur.