bugün

çakmaklara doldurulan gaz. beceriksiz kişilerce doldurulması tavsiye edilmez. doldururken ayarı kaçırdığınızda pıpss edecektir ve çakmak birden soğuyacaktır.ayrıca bu gazın kokusunu seven kişilerde mevcuttur.
güzel kokar.
hatıra çakmakların devamlılığını sağlar.
son dönemde bir çok ölüm haberiyle gündeme gelmiş , ucuz olmasıyla gençlere kolay yoldan kafa bulmanın yolunu göstermiştir. bu gençlerimizi kınıyorum sakın ha sakın denemeyin. dün metroda lise çağında bir çocuğu bu gazı çekerken yakaladım ve elinden aldım gerçekten çocuğun hali balicilerden farksızdı , çok üzüldüm durumuna.
Gençlerin kafa bulmak için kokladıkları o taze ciğerlerine soluduğu gazdır. Bir çok ölüm meydana geliyor çakmak gazı yüzünden.
yeni nesil tiner. kesinlikle takip edilmeli.
(bkz: içinde patlasın).
normalde kullanıma göre sigara yakmak amacıyla iş görür ama bazı adamlar yani gençler bunu koklarlar. bu da bir bağımlılık yaratır onlarda. bir çakmak gazından bile bağımlı olan gençlik var. yazıktır günahtır.
yeni trend.
çakmaktan kaydırıpta ele denk getirilirse buz gibi olduğundan fena halde rahatsız edici durum.
son moda. çok ama çok tehlikelidir, dişlerle bastırılıp içine çekilirken fıss diye bir ses gelir, her çekişten sonra etkisi 10-15 saniyedir. yoldan geçen arabanın sesini 10 saniye boyunca kulağınızda tekrar tekrar duyabilirsiniz. öldürme riski vardır.
Bugünlerde tekrar hortlamış katil gaz. Antalya'da bir genç, çakmak gazı çekmekten ölü bulunmuş, Afyon'da bir olay daha var vs.

Şuradan bile şunu anlayabiliyoruz: Sen bir şeyleri istediğin kadar yasakla, insanlar bir başka yerden onun yerine bir şey bulacaktır. AKP; sanki Türkiye'deki ve dünyadaki tüm kötülüklerin anası alkol ve sigaraymış, bunlar hallolursa bu toplum dünyanın en refah ulusu olacakmış gibi bir hiddetle alkol ve sigarayla savaşıyor. Ama görüyorsunuz, daha 16 yaşındaki insanlar çakmak gazları bulup onları koklayıp köşe başlarında ölüyorlar. Noldu sigara yasakların, noldu yaptığın o kadar zam? ADamın parası yoktu gitti iki liraya çakmak gazı aldı, allah bilir yarın da ispirto alacak.

AKPliler ve onları destekleyen koyunlar: Yasakla, günah demekle bir yere gelemezsiniz; iş temelde eğitimden başlar. Eğitim de sizin sayenizde bok gibi oldu, hurafelerle dolmaya başladı. O yüzden yaptıklarınızla insan psikolojisi/ toplum psikolojisi o kadar ters ki bu ülke her konuda birbirine düşüyor, kaosa sürükleniyor.
yarısı kadar dolu olarak satılır.
hızlı çıkış sistemini kullanmak.
çakmak gazı tek kullanımlık olmayan çakmaklarda kullanılmalıdır. aksi takdirde çok zararlıdır.
Çekildiğinde kafa yapan maddedir.

2 yıl sonra ki edit : çekmeyin. organlarınız mahvolur.
Beynim düşüncelere boğulduğu zaman mecbur kalıyorum bazen. Müslüman anadolulu bir ailenin kızıyım içkide içemiyorum. Bazen tek kurtuluşum oluyor çünkü saçma sapan düşünerek kendimi tüketiyorum. Ölüm korkusunu düşünmeden yaptım hâlâ etkisi kaldı biraz.
(bkz: kafayı bulmak)
Bu ara genç nüfusun kafayı güzel etmek için kullandığı madde, birgün çekerken hık diye gidecekler haberleri yok. Uyuşturucu kullanımına karşı değilim, müptezelliğe karşıyım.
Çakmak içinde sıvı halde bulunan gaz.
ocağın yanında doldurulmamasi gerekir aksi takdirde kolun yanmasına sebep olur fena acıtıyor .
Güzel kafası var tavsiye edilmez.
Bizim köyde bir tayfa var boş evlerde çekiyorlar. Bir kere o evlerden birine girdim yerde 50-60 tane gaz kutusu vardı. Bunlara nerden para yetiştiriyorlar hayret ettim.