bugün

entry'ler (12)

roketin tam camiye isabet etmesi

Minareler yüksek olduğu için açık hedeftir bu yüzden ilk isabet alan genelikle cami minareleri oluyor. Bunun altında bir şeyler aramaya gerek yok bence olay gayet basit ve mantıklı. Birde olaya şu açıdan bakın belkide o atılan patlayıcı minareye isabet almasa bir eve isabet alacak. Belkide bu noktada Allah bizi koruyor.

savaşa hayır

Bence her olayda olduğu gibi bu operasyonda üç gün sonra unutulacak ve Türkiye için yeni bir gündem hazırlanacak. Boş yere gaza gelmeye gerek yok. Bu millet ne operasyonlar ne savaşlar gördü. Özelikle de otoriter rejimin başı sıkıştığında. Allah orada mücadele eden askerimizin yanında olsun ne diyelim.

aşk

Aşk insana her şeyi unutturur. Kimi zaman sonumuz kimi zaman başlangıcımız olabilir. Doğru seçimleri yapmalı ve doğru şeye aşık olmamız lazım. Zararlı çıkmayacağımız tek aşk ise Allah aşkıdır.

rusya süper güçtür

Rusya veya ABD ne kadar güçlü olursa olsun asıl dünyayı yöneten, taşları yerinden oynatan ülke Türkiye. Türkiye hiçbir oyuna gelmez ve dünyadaki bütün ülkeleri dize getirecek güce sahiptir. Bunları bana Cumhurbaşkanımız öğretti. Ne derece doğrudur orasını bilemiyorum tabi.

herkesle konuşup kimseyle samimi olmamak

Günümüzde yapılabilecek en güzel hayat stratejisi bu olsa gerek. Kimseyle düşman olmayacaksın ama dostum diyede kollarını açmayacaksın. Fazla samimiyet bir süre sonra yüzsüzlük olarak karşımıza çıkabiliyor ve canımız sıkılıyor.

domuz eti yemekle övünen mal

Bir gazetede okumuştum, yediğimiz tüm ürünlerde domuz gıdası bulunuyormuş. domuz gıdası bulunmayan hiçbir ürün yokmuş.

seda sayan

Kadırgalı adıyla nam yapmış ancak gaflarıyla bu nama laik olmadığını defalarca kez kanıtlamıştır.

şiir yazasım geldi

Şiir güzel insanların, duygu sahibi insanların yüreğinden çıkar dile dökülür. Tebrik ediyorum.

ekşi sözlük

Kendi çöküşünü hazırlayan bir sözlük. Yazar olmak için yıllarca bekleyip havasını alanların sayısı çok fazla.

12 yaşındaki kızlarına tecavüz eden anne baba

Olay üzücü ülkemizde iyi ki çocuklara karşı bu şekilde şeyler yaşanmıyor demeyi çok isterdim. Ancak maalesef Türkiye bu konuda liderler arasında yer alıyor.

iyi parti

Bu partiye bir türlü ısınamadım. Ama ısınmaktan başkada artık bir şansımız yok gibi görünüyor. Zira biz ısınamaz isek bizi ısıtacaklar belli.

kişiye güç veren sözler

Sözler kişiye güç değil ancak teselli yada mutluluk verir. Mutlu olunca güçlü mutsuz olunca güçsüz hissederiz olay basit.