malesef ki bizim ordumuzdur bunu yapan.
öncelikle şunu belitrmek isterim amacım kesinlikle orduya hakaret değildir. ama bazılarının silkinip "bazılarına" hesap sorması gerekiyor.

(bkz: köylüleri terörist sanıp öldüren ordu)
(bkz: devletin kekiğini izinsiz toplayan ölü köylüler)
(bkz: 15 günlük asker nasıl hududa gider)
insanların klavye başından götünü kaşıya kaşıya bazı şeyleri sorgulamasının ne kadar kolay olduğunun göstergesidir.

eğer varsa, elimizi vicdanımıza koyup yazdıklarımızı bir kez daha okuyalım.
Evet tsk sonsuza dek yaşasın biz atak değiliz.
ilk olarak teröristi köylü sanıp ateş açmamak, ikinci olarak köylüyü terörist sanıp ateş açmak şeklinde tekrarlanan hatadır. aceleye mahal yoktur, orta yol bulunacaktır.

(bkz: allah ın hakkı üçtür)
insanlar klavye başında götünü kaşıya kaşıya yazı yazsın diye tsk nın var olduğundan bir haberdir yazarlar. yazarların görevi teröristle çarpışmak değil. onun içinde para almıyorlar. bu konuda yeterlilikleri olsa idi zaten şu an klavye başında değil dağda olurlardı.

tsk da insanlardan oluşuyor ne var bunda diyen insanların rahatsız olduğu konudur.

tsk nın hata yapma lüksü yoktur arkadaş. telafisi olan konularda hata lüksü aranır. ölümün telafisi var mı? sorarım size sözlük.
hukuk devleti ilkelerine göre, hesap sorulması gereken hatalardır.
ortada ne hesap soracak muktedir bir iktidar, ne millete hesap verecek sorumlular, ne de hakkını arama basiret ve yetkinliğinde millet olmadığına göre;

vatan sağolsun.
(bkz: hırsızın hiç mi suçu yok)
köylerden sağladıkları lojistik destek gözönüne alınırsa, iki kavramın birbirine geçmiş ve çözülmesi son derece güç olduğu görülecektir.
lan arkadaş benim kafam basmıyor amına koyum ya, otuz küsür yıldır terörle mücadele ediyorsun köylü ile teröristi ayırt edemiyorsun. yav iyi de bu çoban koyun otlatan kişi demek değil mi nerde lan bu çobanların koyunları diye düşünmedin mi? ya da terörist dağda gezen adam mı demektir? dağda teröristten mada kimse olamaz mı? yok arkadaş bu işin içinde bir iş var harbiden var ama çözemedim.
bunu anlamak için, orada asker olmak gerekiyor. öyle ki, oradaki asker ne yazık ki profesyonel değil, korkuyor dolayısıyla. korku insana neler yaptırmaz ki, düşünün gece karanlığında o gün evde yok bildiğiniz babanız, hiç beklemediğiniz anda odanıza girsin, valla o panikle elinize ne geçerse bu kimmiş diye sormadan kafasına sert ne bulduysanız atarsınız bile. bu da biraz böyle, askerin "sen terörist misin" diye sorma şansı yok. bu yüzden her ne kadar tasvip edilmeyen bir olay olsa da buradan klavye başında yazmakla anlaşılacak bir durum değildir.
askerlerin değil, rütbelilerin suçudur ya da tezgahı.

yahu biz teröristlerin elinde bulunan keleşlerin, mke çıkışlı mermilerin, yıldırım beğler'in itiraflarının hesabını soramıyoruz, insanlar yanlışlıkla vuruluyormuş çok mu önemli?

hatırlarsanız mühim paşamız osman pamukoğlu kan uykusu belgelesinde korkunç bir iddiayı atmıştı ortaya. 400 pkk'lıyı çevirdik bir emirle geri çekildik diyordu.

sabah solcuyu öğleden sonra sağcıyı vuran silahların içinden geliyoruz biz. nüfus zaten fazla.
arkadaş oraya korkan eğitimsiz asker göndermeyeceksin bu da ayrı bi trajik komedi. insana götü ile gülerler lan. silah tutmasını bilmeyen adama bir ay yat kalk eğitim ver haydi şemdinliye. bu devletten para alan askerlere ne oladu lan hani bizim bordo berelilerimiz vardı. adam dağda yürümeyi bilmiyor ayağı kayıp düşüyor sonra eğitim zayiatı. sonara eve hırsız girse kafasına bilmem ne ile vurursun.
sözlük rambolarının işbaşında olduğu başlıktır. insan hata yapar. asker de insandır. asker de hata yapar.
sorunu kısaca ve yüzeysel özetleyen durumdur aslında; teröristi köylü,köylüyü terörist sanmak.
(bkz: mizah konusu olmayan şeye gülen insan)
süper zeki! bir yazarın konuyu özetlediği olay.
--spoiler--
sözlük rambolarının işbaşında olduğu başlıktır. insan hata yapar. asker de insandır. asker de hata yapar.
--spoiler--
bu nasıl bir hatadır ki masum insanlar ölebiliyordur. insan hayatı bu kadar değersiz midir?
bunların hesabını birilerinin vermesi gerekmiyor mu?
hata sonucu birileri öldüyse hata yapanlar yargılanır ve cezalarını alırlar. iki dakika rahat durun ak.
pkk lı ibneler gibi hata yapan bir kaç asker üzerinden tsk ya yüklenmek nedir, nasıl bir düşmanlık ve mantıksızlıktır?
sadece köylünün terörist sanılması üzerinde durulan başlık, oysa bir de istihbarat alındığı halde teröristin çoban sanılması olayı vardır ki onbir mehmedin hayatına mal olmuştur. bazı beyinden mahrum zavallılar da ''olur arkadaş ya asker de insandır o da hata yapar en nihayetinde ne yapalım'' kıvamında yaklaşıyor olaya. olum ne akepesi memleketin zavallı evlatları daha silah sıkmadan askere alınmış orda şehit olmuş aklında bi sorun mu var? ha teröristi çoban sananlar mı? valla onlar çıkıp gayet rahat bi şekilde konuşabiliyor.
"bisiklete bindim, karıncayı ezdim, afedersin karınca seni maymun zannettim" diye tekerlemesi olan vahim olay. çocukken hiç mantık erdiremezdim bu tekerlemeye. karınca nere, maymun nere. oluyormuş demek ki.
vatan sağolsun diyenlerin böylelikle ocağı daha çok yanacak evlatları ölecek analar böyle giderse değil 30 yıl 100 yıl daha ağlayacaktır.
yok böyle birşey
kimse köylüyü terörist sanmıyor.
birde bunu çıkartmayın
ama şöyle bir şey var doğuda ki köylüler bu genellemeye girmiyor.oyüzden anadolu insanımıza bu çamuru atmayalım.
terörist ve sivil insan ayrımı yapmanın imkansız olduğu bölgedeki sorundur.

tutuklanan, gözaltına alınan teröristlerin arasında gün içerisinde sıradan bir esnaflık yaptığı birçok kez karşımıza çıkmıştır, çıkarılmıştır. zaten bu sorunun çözülemeyişinin en önemli noktasıda budur. kim terörist kim sivil bilinmemesidir. tamam, istihbarat konusunda bazı sıkıntılar yaşanıyor olabilir ama karşı taraftaki teröristlerinde bu istihbarata karşı önlem aldıklarıda bilinmelidir.

sonuçta istihbarat anlayışı ve uygulamadaki stratejik hareketler hangi tarafta daha zekice ise o kazanıyor. yani devlet kazanırsa yakalıyor, terörist kazanırsa akşam kepenkleri indirip eline silah alıyor.

bu kadar basit mi. bu kadar basit.
komutanları yaladığını kabul eden (bkz: #8512412) ve yazar altıma yazdığından anlaşılırsa islamiyette faşizm olabileceğini iddia edecek kadar seviyesi düşük kalın kafalı mı yoksa kafasız mı olduğuna karar veremediğim omurgasız trolldur kendileri.