bugün

çünkü, neden kabul edilmesin?
kabul edene değil, kabul ettirene bakacaksın. milat neden isa'nın doğumudur ? neden 1 ocak yılın ilk günüdür ? neden bazı aylar 30-31 çekiyorken şubata 28 gün verildi ? 31 çeken iki aya 30 denilse şubata da 30 gün verilse Ocak, Mart, Mayıs, Temmuz,AĞustos, Ekim ve Aralık hayııır biz 31 çekmezsek olmaz diye bağırır mıydı ? madem aylardan biri eksik olacaktı bu neden 2. ay ? neden 12. ay değil ?
bu takvimi kim yazdı ve bütün dünyaya bunu nasıl kabul ettirdi ?

asıl bu sorulara cevap verin, siktir edin isa'yı musa'yı....
Milyon yıllık dünyanın dinler bölümü.
Oyun : Kandırıkçı Şeytan. Cennet ve Cehennem.

işte bu yüzden diğer medeniyetler din olayından muaf. Olay bize girdi yani.

Keşke tunç dövseydim, demir dövseydim, mağara döneminde saç, sakal yolsaydım da bu günleri görmeseydim.
Aslına bakarsanız isa diye birinin yaşayıp yaşamadığı bile kesin değildir.

Edit. yalan mı söyledik? Bulun o zaman isa'nın gerçekten yaşadığına dair kuvvetli deliller.
Çünkü her toplum kendisi için önemli olan bir olaydan sonra saymaya başlar. isa’nın doğumu da onlar için çok önemliydi ve oradan başlayarak saydılar. islam için de hicret en önemli olaydı ve onu saydılar. O yüzden milat da deniliyor.
Müslümanların hicri takvimi kullanmasıyla aynı sebepten ötürü .

Sahi ya, neden hicri takvim kaldırıldı?
eskiden zaman kavramı olaylarla bilinirdi. misal bir şeyi anlatırken şu olaydan önce, bu olaydan sonra diye lafzedilirdi.
dış güçler yüzünden.
1 olarak kabul edilse saçma olacağı içindir. misal insan doğar doğmaz 1 yaşında mı oluyor olm alla alla..
işin ilginci ağustos veya eylül çocuğu olabilecek insanın doğumu neden kaale alınmadı *

0 alınan isa'nın doğumu değil arkadaş *
Bir yerden başlamak gerekiyordu.
sebebi söylenmez! gizli bir bilgidir!

siz dünyanın milyon yıllık olduğuna inanmaya devam edin.

erector bilir ama söylemez.
O doğduğunda sıfır değildi tabiki. Hristiyanlar dominant olunca isa'yı baz aldılar. Müslümanlar dominant olsaydı onların takvimi oludu.
1 adet piskopoz bu işe girişti, o da yanlış hesap etti.