bugün

Binbir emekle toplanılan koleksiyon böceklerinin beslenilen tavuklar tarafından afiyetle mideye indirilmesi.
eski usul mide yikanmasi. hortumun bir ucu cesmeye, bir ucu agizdan mideye. boyle karninin sistigini izliyorsun. nasil ic burkuyor anlatamam. simdi burundan yikiyorlarmis.
Bugün türkiye'nin sayılı üniversitelerinin birinden mezun fizik mühendisi biriyle konuşma imkanımız oldu. işsiz olması, alanıyla ilgili iş yapamaması, piyasada maruz kaldığı uygulamalar, farklı işlerde asgari ücret ve daha altında çalışmak durumunda kalması ülkem adına üzücü bir durum. Ülkesi için verimli olabilecek olan o kişi şu an boşta.
normalde bu sevgili olaylarıymış felan çok takan biri değilimdir de. Şu anımı hiç bi zaman unutmayacağım galiba. Lise bittikten sonra birine aşık olmuştum. ilk aşkımdı unutulmuyor tabi. Birgün otururken bana eski sevdiği kızı anlattı. içim acıyor aslında da ses çıkarmıyorum biliyorum bana çok bağlı olmadığını çünkü. Birşey söylesem gitmem gerekir onu da ben istemiyorum. Her neyse anlatıyor bana böyle. Eski sevgilisine altın kolye almış adını felan yazdırmış. Ya dedim bana bir gül almadın daha. Güldüm sonrada. Dedi ki bana " ama ben onu seviyordum. " sustum tabi. Denilecek birşey mi kalmış dimi ortada. Haklısın dedim sustum gittim. Sonra bu beni sevmeye başladı ben soğuyunca. 8 9 ay felan daha sevgiliydik sonra ben ayrılmak istedim. Yapamıyosunuz bi süre sonra soğuyosunuz o hareketlerine zaten. Hem acıyor ama soğutuyor da. Ayrılırken yüzüğü verdim. Gözleri doldu bi damla yaş aktı gözünden. Kıyamadım dedim vazgeçeyim. Sonra hatırladım karşısında hüngür hüngür ağladığım ama onun gibine bile sallamadığı günleri. En doğrusunu yaptığımı düşünüp bıraktım gittim.

insanları bu kadar üzmeyin abi.
Bu da böyle bir anımdır. Anlatacak birini bulamadım buraya geldim yine.
soğuk havada mikasa topun kulağını sıyırması.
hayvanların sahipleri tarafından terk edildiğine ve hayat şartlarından gün geçtikçe çelimsizleştiğine şahit olmak.
ülkenin doğal mirasının iliğine kemiğine kadar talan edildiğine şahit olmak.
orman yangınları.
her hastanın bi refakatçisi ya da ziyaretine geleni varken, birinin hiç kimsesinin olmaması bırakın ziyareti ihtiyaçlarını bile alabilecek, evine götürebilecek kimsesinin olmaması.. maviş gözlü teyzenin bakışlarındaki o hüznü asla unutamam.
Kavuşamayan aşklar.
Gözlerinden akmasına izin vermediğin yaşların burnundan gelmesi ciddi ciddi.
anne babanızın çaresiz kaldığı anlarda onlara yardım edememek.

en beteridir.
Birinin yalnızlığını gözlerinde görmek.
Bi kaç gün önce sakal traşı için berbere gittim. Hafif tombul tatlı Bi kardeşimizi işe almışlar. Kardeşimiz insanlar hakkında fazla iyi düşünen Bi tip. Demek istediğimi anladınız umarım. Neyse.

Bugün berberin önünden geçerken Bi uğrayayım çay falan içerim dedim. içeri girdim Bi konu hakkında hararetli bir şekilde konuşuyorlar. Bizim işe başlayan kardeşi malum ırktan küçük çocuklar sıkıştırıp dövmüşler. Parasını almışlar. Olayı duyunca ben kardeşimize sordum neden karşılık vermedin diye. Abi ben onları seviyorum ama onlar beni sevmiyo dedi. Hemen tuvalete koşup ağlamaya başladım.

Bu adalet mi şimdi? Bu dünyanın düzeni böyle mi? Biz ne yapıyoruz, ne yapmak istiyoruz. Bu olaydan sonra günüm hiç iyi geçmedi.
Geçenlerde Küçük yaşta babasını kaybeden ve annesi tarafından terk edilen bir arkadaşımla yıllar sonra dolaylı konuyu açtık.ne yaptın peki diye sordum
“Geceleri ağlardım” dedi.
Karşı kıyıda çıkan orman yangını

görsel
Kendinden çok genç, bekar ve çalışan bir kadın dayıma bankadan kendi için kredi çekmeye ikna edip dayımı borçlandırmış.

Dayım ise iki kez felç geçirmiş, alkolik ve beyinsel tahribatı olan biri. (Ki normalde bu durumdaki birini borçlanmaya teşvik etmek suç teşkil eder.)

Dayımın boyun damarı da tıkalı, beyne yeterli kan gitmediğinden bir stent ameliyatı olması gerekecek.
En son ceketini saatini kaybetmiş, "benim kafa ne zaman yerine gelecek." Diye sordu.
Halbuki felç tahribatı olan birinin kafasının yerine gelmesi olanaksızdır.
zamanında yapılamamış bir şeyin içe dert olması da buna girer.
şu an derste olmam ve karnımın guruldaması. çok açım sözlük. burs verip doyurmak isteyen olursa karşı çıkmam.