entry'ler (27)

susam sokağı şarkıları

bir ki üç dööört beş
altı yedi sekiz dokuz on
onbir oniki hi hi hi hi

ezan okunurken müziği kapamayan insan

ezanın namaza davet olduğunu bilen ve dinlediği müziğin diğer insanların ezanı duymasına engel olup, bu daveti kaçırmasına sebep olmayacağından emin olan insandır.

kızların yakışıklı erkek görünce verdiği tepki

bazen istemsiz verilen tepkidir. kızımız o tepkiyi nasıl verdiğine kendi bile şaşar. örnekse yakışıklı kişiyi gören kızımızın ağzının suyunun akması. tepkinin tuhaflığı erkeğin güzelliğiyle doğru orantılıdır çoğu zaman.

son osmanlı padişahı 1 inci recep tayyip erdoğan

iyice şuursuzlaştığımızı üzülerek farketmeme sebep olan pankart. arkadaşım kendini, ananı, babanı, bacını o imparatorluğun neresinde görüyorsun da böyle bir hayale kaptırıyorsun kendini. tayyip erdoğan son osmanlı padişahıysa sen yine ezilen halksın. anan bacın yine ikinci sınıf vatandaş. hanedan yağla balla beslenirken sen yine yaşam mücadelesi vermeyecek misin? yoksa bir söz mü aldın kürdancıbaşılık için? bilelim de konuşmayalım.

ilginç rüyalar

Gördüğüm rüyaların neredeyse hepsine verebileceğim tanım. Ergenlik döneminde kendimi kaptırıp rüyalardan bir yol bulmaya kadar götürmüştüm işi.Büyüyünce kabullendim herşeyin bilinçaltımın bir yansıması olduğunu. Artık kafaya takmadan yatağa yatıyor ve izliyorum gerçek hayatta gün yüzüne çıkaramadığım yaratıcılığımı. Maceralarımın sıkı takipçisiyim.

bursa da akp ye katilimin artmasi

bursaya olan sevgimin azalmasını sağlayan olay.

aşk

Elif Şafak'ın okumak için sabırsızlıkla beklediğim son romanı.

regl sancısı çekenlere öneriler

gerçekten yararlı oluşu kişisine göre değişen önerilerdir. bazen tüm önerileri dener bir sonuç alamazsınız. geçmesini beklemekten başka çare yoktur.
(bkz: zaman herşeyin ilacıdır)

soyadi ayni olan ciftin evlenmesi

sakat çocuklar doğmasına sebebiyet verebilecek durum.

birisini hatırlatan şarkılar

bana herşey seni hatırlatıyor *

muhendislik okumak

10 yıl öncesine dönsem asla yapmayacağım şey.
Bu devirde mühendislik diplomalı amelelikten başka birşey değil.

sarı çiçeğe sorulacak alternatif sorular

(bkz: 100 sarı çiçeğe sorduk 10 popüler cevap arıyoruz)

kontrolsuz ureme

aile planlaması afişlerinde görülmesi muhtemel ikaz cümlesi

hayattan tek beklentinin yazar olmak istemesi

anlatım bozukluğu.

hacer

ispanyolcada hacer yapmak fiilinin karşılığıdır.

elinde sigarayla sokakta gezen kız

arkasında bıraktığı dumanın sigaradan rahatsız olan tam da arkasında yürüyen zatın yüzüne yüzüne geldiğinin farkında olmayan insanoğlunun dişi olanıdır.

bursa erkek lisesi

hayatımın en güzel 4 yılını geçirdiğim, her mayısın son pazarı hasret giderdiğim, mezun olmaktan gurur duyduğum, başarı ortalaması her zaman yüksek olan canım lisem (benim mezun olduğum sene sınıftaki herkes üniversite sınavını kazanmıştı hatta diğer sınıflarda da ortalama oldukça yüksekti).
mezun olalı neredeyse 10 sene oldu artık sadece önüne araba parkedince görüyorum. her seferinde içimi bir hüzün kaplıyor.

her yeni yuva kurana 10 bin ytl

"oyum zaknafien'e" dedirten vaat.

kadınlarla ilgili atasözleri

kadın dediğin koluna taktın mı yakışacak, duvara çarptın mı yapışacak.

13 temmuz 2007 bursa ak parti mitingi

bursanın heryerinde kocaman afişi asılı olan, kendime iş çıkışı fomaraya hatta mümkünse heykele gidilmeyecek kuralını koymama neden olan miting.