bugün

entry'ler (41)

sözlük yazarlarını derin derin düşündüren şeyler

ya herşey yalansa.

kozmikadam

artvinli olduğunu öğrendiğim için takibe aldığım yazar.

sanat vs spor

ikiside.

ne lan seçemedim işte.

ve bir gün tanı olsanız inanın önünüzde eğilmem

yazar başlığı yazarken çarpılmış beyler.
(bkz: fail)

depremden kaçarken çayını almayı unutmayan dayı

akşam akşam gülmeme sebep olan video.

en zeki burç

burçla zeka arasında bir ilişki yoktur.

almanya nın tırsak bir ülke olması

(bkz: hadi almanya ya bok atalım)
(bkz: kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş)

yazar kişisi neden böyle bir kanıya varmıştır anlam veremedim doğrusu. tırsak, her yerde tırsaktır.

cola nın köpüğünden korkmak

kapak açıldığında hızla yükselen köpük kadar insanı geren birşey var mıdır ?

salonda kaybolan tv kumandası

sonsuzluk ve ötesine yelken açmıştır.

açılan başlığın kaybolması

(bkz: forever alone)

ağlarsa anam ağlar gerisi kovalent bağlar

(bkz: get away from me you spawn of satan !)

türkiye artık bölünmüş bir devlettir

tam olmasada katıldığımdır. ülkemizin bu durumda olmasının sebebi jeopolitik konumundan dolayıdır. avrupa ve arap ülkeleri arasında sıkışmış olmamızdan mütevellit kültür karmaşası içerisindeyizdir. ülkemiz kaynakları gelecek için büyük önem arz etmektedir. bunun farkında olan gelişmiş ülkeler ' ' aman ekonomileri gelişmesin, aman kalkınmasınlar ' ' düsturuyla gerek medya gerek büyük iş adamları sayesinde bunları başarmaktadır.

biri der ben atatürkçüyüm diğeri der ben tayyipciyim biri der allah var diğeri der allah yok biri der bence ezan okunmasın diğeri der beğenmiyorsan siktir git biri der ben kürdüm diğeri der ben türküm... bu liste böyle uzar gider. kendi kendimizi yiyoruz. kimse bardağa dolu tarafından bakmıyor.

şöyle bir türkiyede yaşadığınızı düşünün : laz,çerkez,kürt,türk artık ne varsa hepsi barış içinde. dışarıdan biri geliyor gezmeye, türklerin yoğun olduğu yerde apayrı bir kültür, lazların yoğun olduğu yerde apayrı bir kültür, kürtlerin yoğun olduğu yerde apayrı bir kültür, kimse kimseye karışmıyor, ülke rengarenk. her yerde farklı şeyler var. kürt olan ben kürdüm ve türkiye cumhuriyeti çatısı altında yaşamaktan mutluyum diyebiliyor, laz olan, çerkez olan, hepsi aynı şeyi söyleyebiliyor. kürt kendi dilini isterse öğrenebiliyor. isterse okulda bunu istek ders olarak seçip, okuyabiliyor, tarihini öğrenebiliyor. dilini özgürce kendi arkadaşlarıyla konuşabiliyor. ama şununda bilincinde ki resmi dil türkçe, çıkıpta ben türkçe konuşmam demiyor, aksine resmi dilini sular seller gibi biliyor.

o bilmem ne ülkesinden gelen yabancı demez mi ' ' abi şu ülkeye bak, ne kadar özgür, herkes hem kimliğini hemde ortak değerlerini biliyor.' ' . yabancı bir ülkede örnek gösterilen bir yer olmaz mıyız ? ' 'keşke türkiye 'de yaşasam. ' ' cümlesini duymaz mıyız ? duyarız tabi ! insanlar özgür olduğu yerde mutlu olurlar çünkü !

ama halihazırda sahip olduğumuz durum ise öyle değil. olacağınıda bu saatten sonra sanmıyorum. kürt kimlikli birisi ' ' ben kürdüm türkçe öğrenmem lan banane siz benim dilimi öğrenin. ' ' diyor. türk kimlikli birisi bir hayvanlık görünce ' ' ya kürt müsün amk ? ' ' diyebiliyor. ya olum sizin kafanız mı güzel ? nedir bu ayrıştırma merakı ? ha kürt ha türk asıl tehditler dışarıda ! birlik ol, kendine gel ey türkiye cumhuriyeti halkı!

uzun lafın kısası daha tam bölünmedik ama o yolda ilerliyoruz. devletin başındaki adam kendisine oy verene benim vatandaşım derken başka birisine oy vereni dışlıyor. birisi ben atatürk 'ü seviyorum dediğinde dinsiz muamelesi görebiliyor aynı şekilde bir kişi ben hz. muhammed efendimizi seviyorum dediğinde ise şakirt etiketi yiyebiliyor. yapmayın, etmeyin ne olur.

ben gururla söylüyorum. ülkemiz kurucusu mustafa kemal atatürk 'ü çok seviyorum, ilkelerini hayatıma uyarlamaya çalışıyorum. peygamber efendimizi çok seviyorum. hayat ile ilgili bize verdiği tavsiyelere uymaya çalışıyorum. dinimi seviyorum. ülkemi seviyorum, yenilikçiyim, yobaz değilim, eşitlikçiyim, oyum, buyum, şuyum ama herşeyden de öte insanım ben insan !

tekrar söylüyorum, kendine gel ey şu ülke çatısı altında yaşayan halk ! kendi evini yıkmaktan vazgeç artık !

24 mayıs 2014 gökçeada depremi

çevredeki diğer fay hatlarını harekete geçireceğini düşündüğüm deprem.

uyku

5 dakika daha.

atatürk yaşasa tayyip i alnından öperdi

valla orasını bilmiyorumda atatürk yaşasaydı fena öperdi evet.

(bkz: siz kaçın beyler ben oyalarım)

tayyip ne zaman ölecek

ölse ne olur, düşünce yapısı kaldıktan sonra.

ulu önder rte nin en sevilen özellikleri

yoktur. bu arada: ulu önder ? (bkz: lel)

hang0ver

10. nesil yazar. daha tam tanımıyorum; fakat nick altıma yazan ilk kişi olduğu için, bir sempati oluşmadı desem yalan olur.

böcekler başlık olsa açacağı yazarlar

olsa yazarlar başlık böcekler açacağı. bi dakka hatlar karıştı.

canı sıkılan fakat bir şey yapmak istemeyen insan

bir bölü sıfırdır.