bugün

entry'ler (242)

duştayken düşünülenler

Türkiye'de yaşamıyor gibi yıkanıyorsunuz arkadaşlar. Ben elimi çabuk tutayım da faturalar kol gibi girmesin diye düşünüyorum. Biraz daha hızlansam ıslanmadan çıkacağım o derece.

sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

gözler ki birer parçasıdır sende ilahın, dedim. O da dedi miyav.
görsel

zamanı geriye alsaydınız nereye gitmek isterdiniz

Hedefe kitlenmiş hızla giderken bir an durup ardımdan gelen spermlere yol vereceğim herhangi bir an...

bir kız neden sözlükte takılır ki

Sözlükteki "cinsel entryler" frijit sebebi esasında. Natürel şap da diyebiliriz.

hayattan nefret edilen anlar

Yağmurlu, rüzgarlı ve soğuk sabahların köründe yumuşacık battaniyeye gömülüp sıcacık uyumak varken geberesice 06.00 alarmıyla kalkıp dikilmek, yollara düşmek...

hafıza problemleri için yaptıklarınız

Hafıza problemim için yapmaya karar verdiğim şeyleri de unuttuğumdan boş kümedir. Ben beni saldım artık, eşim dostum düşünsün.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Yıllarca kendimi "asosyal" olarak tanımladım. insanları sevmediğimi, iletişim becerilerimin gelişmemiş olduğunu düşünüp durdum. Meğer sorun bende değilmiş, Bulunduğum ortamlarla uyumsuzmuşum. O insanlarla paylaşacak hiçbir şeyimiz yokmuş. Karşılıklı elbet. 30 yaşındayım ve ilkokul sonrası hiç samimi arkadaşım olmamıştı. Şimdi yeni bir şehirde ufak ufak dostlar ediniyorum. Ne keyifli şeymiş birine içini açabilecek kadar güvenmek, onun derdini sahiplenmek. Bisiklet sürmeyi öğrendiğim anın heyecanı, acemiliği var. evet bu yaşımda.

emine erdoğan ın mangoyu kurutup saklayın önerisi

Aleni olarak zekamızla, hayatlarımızla dalga geçiyorlar ve biz sadece izliyoruz. Tepkim yumruklarımı ve dişlerimi sıkmaktan öteye gitmedi. Gerçekten çok ilginç. Nasıl oluyor da ülkecek cinnet geçirmiyoruz? Bize ne yaptılar lan böyle?

hepiniz benim hayali karakterlerimsiniz

O zaman hayal gücümün amk. Bu mudur yani, hayal ede ede bunları mı etmişim?

yazarların son cinsel aktiviteleri

işten eve döndüğümde kapı koluna sıkıştırılmış olan elektrik faturasını gördüm. Üç basamaklı santimler pardon sayılar vardı. Bu sayılmalı bence. Sayılmazsa neden ırzıma geçilmiş gibi hissettim o zaman?

en son alınan iltifat

Ailesi ve çevresi tarafından sevilmediğini, dışlandığını düşünen bir öğrencim var. Sık sık evden kaçıyor. Okula sürekli geliyor ama derse girmeyip bir yerlerde saklanıyor. Bu davranışları yüzünden okulda azar, evde dayak yiyor fakat aynı tonda yaşamaya da devam ediyor bir metrelik boyuyla Özkan. Kaçmadığı tek ders var. Üstelik dikkatle dinleyip özenle not da alıyor, derse katılıyor. Türkçe dersi, benim dersim...
Bugün ona diğer derslere neden girmediğini sordum. "Kimse sizin gibi anlayışla bakmıyor bana. Öğretmen olmasanız sarılıp öperdim çünkü hep içimden geliyor." dedi. Tipime gelecek bin iltifata değişmem bunu.

anın görüntüsü

Conkbayırı... Bu güzellikte ne çok hüzün var düşününce.
görsel

8000 lira maaş alan öğretmen

Bir öğretmen 8 bin lira kazanabilir, kazanıyorum. Maaş 5 bin. Fakat benim full ek dersim ve hafta sonu kursum var. Bunun getirisi de 3 bin küsur. Bu miktar tüm öğretmenler için geçerli değil, çalıştığınız okula ve branşınıza göre değişiklik gösteriyor ek ders ve kurs durumu.

sözlük yazarlarının çektiği kedi fotoğrafları

Adı cilveli ama bana mütemadiyen Abdülhamid'i savunmuşum gibi bakıyor.
görsel

yazarları çok üzen şeyler

Yıldım.
görsel

recep tayyip erdoğan ın çocuğa şiddet uygulaması

Fetöcü deyip içeri attırmasa bebeyi.

bayram temizliği

Şimdilerde hepimiz az biraz devlet bahçeli'yiz.

yazarları en son üzen şey

400 lirayı aşan elektrik faturası.
En son sevindiğim şey ise doğalgaz faturasının 65 lira gelmiş olması.

Bu memleket maneviyat barındıran yerlerimi örseledi, yok etti resmen.

insanlığın yeme tarihi

ilkel toplumların günümüzdeki modern biçimlerine dönüşümünde besinin oynadığı rol üzerine yazılmış öğretici fakat oldukça akıcı bir kitap. Adına bakınca geçmişten günümüze toplumların mutfak kültürlerine dair bilgiler içerdiğini düşündürse de bununla pek ilgisi yok. Besin ihtiyacının yahut fazlalığının tetiklediği toplumsal değişimler, tarihi olaylar üzerinde duruluyor.

Okuması oldukça keyifli ama Taş devri atalarımızdan daha kısa olduğumuzu öğrenmek biraz üzdü.
görsel

anın görüntüsü

Uçmak için cesaretini toplamaya çalışıyor bu yavrucak. Kardeşi çoktan gitti. Şahit olduğum en tatlı anlardan biri galiba.
görsel
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.