bugün

entry'ler (39)

sen gittin ve herkes ölmeye başladı

https://www.youtube.com/watch?v=AeCAIHU9KcI adresinden dinlenesi.

berf34

underground yazan bir tumblr blog'u.
http://berf34.tumblr.com/ adresinden takip edilesi.

çaylaklar sözlük

kaliteli sözlüktür. yazarı azdır ama kısa ve özdür.
candır.

evli birine aşık olmak

evli biri, evli olduğun kişiyse tadından yenmeyecek duygudur.

çaylaklar sözlük

diğer sözlüklere nazaran çok fazla organizasyon * * düzenleyen sözlük.

sokaktaki başörtülülerin türbanını indirip kaçmak

saygısızlığın daniskasıdır. zira fikirlerinizin karşıt olması size bir başka insanın giymine karışma hakkını vermez.
eylemi gerçekleştiren kişi kendisine nobel ödülü verilmesini bekliyor olabilir. he verilir mi? daha önce verilmişti vesselam.

imdb puanı

sevdiğiniz bir filme verilen düşük puanı görünce zevkinizden şüphe duymaya başladığınız puandır.
takmamak lazım tabi, zevkler ve renkler tartışılmaz.

uludağ sözlük fantastik romanı

~ yine birgün yalnız yaşadığı evinde, şöminenin karşısında oturmuş kitabı okurken, şu satırlar gözüne çarptı;
- asla sesli okuma, asla kimseye bahsetme. eğer zekana güvenmiyorsan bırak. sakın devam etme, çünkü senden sonrakilere haksızlık etmeye hakkın yok. ''ready now'' bunu hissedebiliyor musun? gerçekten hazır mısın?

bir an durdu, okumayı bıraktı. irkildi ve yerinden kalkarak dışarıya baktı.
yerler bembeyaz kardı, hava çok fazla soğuk değildi, insanlar telaşlı telaşlı yürüyorlardı.
kendi kendine sorular sormaya başladı. ''ben de herkes gibi miyim? onlardan hiçbir farkım yok mu?
ne kadar da basit şeyler peşinde koşuyor insanlar. oysa benim dünyaya bakışım onlarınkinden o kadar farklı ki.
acaba gerçekten bu dünyaya mı aitim? öyleyse neden kimse gibi değilim?''

sonra oturdu ve kitaba kaldığı yerden devam etti.
- eğer hala ilgini çekiyorsa, hala bıkmadıysan zekana güvenmelisin. sen diğerlerinden çok daha zekisin.
cesaret mi? yalnızca korkaklar telaş içinde yaşar. cesaretini öğreneceğim yer burası değil.
şimdi gözlerini kapat ve yalnızca olmak istediğin yerde olmayı dile. eğer gerçekten cesaretinin gücünü merak ediyorsan
beni dinle!

bu cümleler ona öylesine güven ve cesaret vermişti ki bir an bile tereddüt etmeden kitapta yazılanları uygulamaya başladı.
sonra çığlıklar içinde koltuğa düştü. inanılmaz acı çekiyordu.
göz bebekleri küçülüyor, yüzü terliyor, elleri titriyordu. başını iki elinin arasına alarak birşeyler söylemeye çalışıyordu.
ama vücudu tüm bu olanlara dayanamadı ve sessizce yere yığıldı. gözleri kapanmış öylece yerde yatıyordu.
yalnızca göğüs kafesi şişip, iniyordu.. ~

pek ekmek yemediğinden şüphelenilen futbolcular

(bkz: marcelo carrusca)

~ iron thompson 28 yaşında, cambridge'de öğretim görevlisidir. abd'li eski bir diplomat olan annesi heaven işi gereği gittiği rusya'da meslektaşı borya thompson ile tanışmış ve evlenmiştir. heaven'ın işleri gereği abd'ye yerleşen çift artık yaşamını burada sürdürmeye ve tek çocukları olan iron'a kaliteli bir yaşam sunmaya karar vermişlerdir.
daha çok babasına benzeyen iron mavi gözlü, sarışın, orta boylu, kilosu normalden biraz fazla, saçları henüz dökülmeye başlamış, neşe dolu, meraklı, araştırmayı ve öğrenmeyi seven, sürekli bulmacalar çözen bir insandır.
ancak onun asıl merakı bir öğrencisinden aldığı kitapla başlar.
kitap geçmişi ile günümüz arasında bir geçidin olduğunu, onu açacak anahtarın ancak cesaret ve zeka olduğunu yazıyordu.
başta pek önemsemese bile kitap önemsenmeyecek türden değildi, yaklaşık 450-500 yıl öncesine ait el yazması bir kitaptı.
hatta konular o kadar ilgisini çekiyordu ki okudukça daha da sürükleniyor, adeta bilmeceleri tamamlayabilmek için okur hale geliyordu. ~

hiçbir romana bağlı kalmadan, bizim hayal ürünümüz olmasını umduğum roman.

uludağ sözlük yazarları tarafından yazılması muhtemel fantastik romandır.

öyle fantastik değil olm. elini cebine götürme hemen.
böyle yüzüklerin efendisi ne bileyim mitoloji tarzı, fantastik işte la.
hazırsak başlayak hadiyin.

kızlardan beklenmedik cevaplar

kızların şaşırtan ve çoğu zaman mutlu eden cevaplarıdır.
bi reklam vardı birkaç sene önce, kadın adama tuncay şanlı'nın cvsini ayaküstü sayıyordu.

özlenen bakkal ürünleri

(bkz: panço)

yeniçerilerin 1510 1511 sezonu üniformaları

arap kökenli yeniçeri başı khaaled bin valled'in küfür ve argo kullandığı pembe formalardır.

rakının günah olmaması

insan ancak aklıyla diğer canlılardan ayrılır.
rakı içtiğimizde aklımızı kontrol edemez hale geliyor muyuz? geliyoruz.
hâl böyleyken günahı falan geçtim, hiç değilse insan olduğunuz için, insanlığınızı hissetmeniz için zıkkım için!

aşkım nerdesin sorusuna alternatif cevaplar

- aşkım nerdesin?
+ hissedebildiğin her yerdeyim.

her 3 bölümünden 1 i aynı olan akasya durağı

taksi durağı sahibi bir adamın kendisini asayiş şube müdürü zannettiği akasya durağıdır.

futbolu bir türlü bırakmayan yıldız

(bkz: del piero)
(bkz: inzaghi)
(bkz: sabri sarıoğlu).

hint filmleri vs türk filmleri

türk filmlerinin açık ara farkla kazanacağı karşılaştırmadır.
zira oyuncuların 7. hisleri * o kadar gelişmiştir ki adres sormadan ''tamam geliyorum'' diyebiliyorlar.