bugün

entry'ler (12)

kitap alıntıları

"Kaybettiğim şey benim için o kadar büyüktü ki ilk önceleri bunu bir türlü anlayamadım. Ne de hayatımdaki neticesini ölçebildim. Sade içimde simsiyah çok ağır bir şeyle dolaştım durdum. Sonra bu haraplığa daha başka bir duygu, bir çeşit kurtuluş duygusu karıştı. Bir baskıdan kurtulmuştum. Emine bir daha ölemezdi. Hatta hastalanamazdı da. Orada zihnimin bir köşesinde olduğu gibi kalacaktı. Hayatımda birçok şeyler daha beni korkutabilir, başıma türlü felaket gelebilirdi. Fakat en müthişi, onu kaybetmek ihtimali ve bunun korkusu artık yoktu. Her an onun hastalığının arasından etrafa bakmayacak, o azapla yaşamayacaktım.''

'Olabilecek şeylerin en kötüsü olmuştu. Artık hürdüm.'

Saatleri Ayarlama Enstitüsü - Ahmet Hamdi Tanpınar

bedelli askerlik

Arkadaşlar az önce bir arkadaşım whatsapp grubundan yazdı 'beyler istihbarat geldi, bedelli çıkıyor' dedi. Hadi lan falan dedik, sonra anlattı durumu; bu çocuk büyük bir bankanın genel müdürlüğünde çalışıyor, bunlara demişler ki, bedelli çıkacak krediler üzerinde bir çalışma yapın hazırlanan falan. Dediğine göre 27 yaş 25.000TL. Ben de onun yalancısıyım.

interstellar

la bu Dr.Romilly size ne etti kardeşim?

the counselor

"insan gerçekten hayret ediyor" bu kadar iyi bir oyuncu kadrosu ve yönetmenle bu kadar kötü bir film nasıl yapılır diye? 1-2 tane orijinal öldürme sahnesi dışında hiç bir şey hatırlamayacağınız film. Kurgu zayıf, bağlantılar kopuk, zorlama felsefi diyaloglar yerleştirilmeye çalışılmış, tam bir hayal kırıklığı.

the hunger games catching fire

filmin son sahnesi, (spoiler değil)matrix reloaded'ın sonu ile aynı neredeyse. devam filmi çekmek için illa böyle mi bitirmek gerekiyor.baş karakter sedyede uzanmış kameraya bakıyor ve son.

otobüs şoförünün aniden frene basması

Ayaktaki adamın aklında herzaman böyle bir ihtimal vardır ancak otobüs şoförlerinin eşsiz yetenekleri sayesinde mutlak sizi devirir, savurur. En çok yukarıdaki demiri tutan eli değiştirirkenki 0.5ms'lik zaman diliminde adamı gafil avlarlar.

adonis kası

Bu kası görünce hatunların dibi düşer, 100 kişiden 2sinde anca vardır. Yapması zordur yaptıktan sonra çükünü gösteren küçük çocuktan farkınız kalmaz.

sneijder küçükken fenerbahçeliydi

Çarşıda kokoreç yerken fotoğrafları vardır, bir röportajında idölüm Baba Hakkı'ydı demiştir, yani Beşiktaşlıdır.

sigarayı içine çekmeden önce sigaraya bakan tip

Bu tipler sigara dumanınıda izmarite üflerler.

önceden basılmış duracak düğmesine basan insan

O kadar büyütmeyin Freud da basıyomuş zamanında.

daniel day lewis

Aktörün hasıdır. Lincoln'ün afişine bakıp oscarı verdim gitti.

azrail e sorulacak tek soru

Aklını almak için: "Hocam 100 kağıt bozabiliyon mu?"