bugün

entry'ler (37)

hz muaviye

islam'ı doğduğu topraklara gömüp saltanat tarihinin ilk kralı olan kişi.

(bkz: allah onun karnını doyurmasın)

4 mart 2011 fahiş motorin zammı

(bkz: koy koy koy)

siyasi görüşü sorulunca türbanlıyım diyen kız

(bkz: yok böyle bir kız)

tanrı yı gören ateistin kuracağı ilk cümle

- allah senin belanı versin niye dünyadayken görükmedin allahsız!*

üniversiteye hazırlananlara tavsiyeler

öyle ottan boktan bölümlere gitmeyin. mümkünse istediğiniz sevdiğiniz bir bölüme gidin. sonra bölümü değiştirmek için uğraşıp durursunuz. yada mezun olursunuz sonra da sap gibi kalırsınız ortalıkta.

giovanni drogo

tatar çölü'nde bir ömür yaşamı bekleyen bastiani kalesi'nin genç subayı.

sözlük yazarlarının itirafları

''yanlış bir kapıyı çalmışım dostlar,
yanlış bir kapı açılmış ardına kadar.''

sözlük yazarlarının itirafları

öncelikle sözlük ben sikerim böyle aşkın ızdırabını. ve devam etmek gerekirse ali'nin sekiz günündeki filozof abinin dediği gibi ''her tarafım kanıyor, acılar içindeyim. çürüyorum.''olmuyor işte kurtulamıyorum. peşimi bırakmıyor, hüzün. ben kaçıyorum, o kovalıyor, ve kaçtıkça daha çok batıyorum karanlığa.

''bekledim. nice gün doğumlarında kaybolmadı yüzün.
yürüdüm. nice gün batımlarına; doğmadı yüzün.
budha'yla incir ağacının altında oturdum. kavruk bir hint güneşiydi tenim.
musa ile tur dağı'na tırmandım. sessiz bir tanrı kelamdı kalbim.
isa ile golgota tepesi'ne götürüldüm. binlerce çöle serap idi gözlerimde taşıdığım çarmıhım.
muhammed (a.s) ile hira mağarası'na kapandım yıllarca. cebrail gibi kainatta yankılandı sözlerim.
onlarla bekledim.
onlar tanrı'yı bekliyordu.
tanrı geldi.
sen gelmedin.''

gecekondu

farlı bir şey yapalım diyerekten yapılmış ve başarılıda olmuş süperkulade program. hele bir dalyan karakteri var ki tadından yenmiyi. peki tutar mı? elbette tutmaz.

kurtlar vadisi pusu

artık öyle boku çıktı ki bu dizinin ne olacağını herkes ayrıntısına kadar biliyor.

bu devirde hala çaya bisküvi banmak

bu devirde hala çayla yapılabilecek en iyi aktivitelerden biridir.*

ilahiyat fakültesinde okuyan ateist

çocukken verdiği yahut başkaları tarafından verilen karardan dolayı imam-hatip lisesini seçmiş kişidir. özel üniversiteye gidebilecek kadar yeterince parası olamadığından ''bari üniversite mezunu olayım da insanlar beni adam yerine koysun'' düşüncesini benimsemiş ve ilahiyatın yolunu tutmuştur. ki bir öğrenci ilahiyata devam ederken de ateist olabilir ve bence bu gayet normaldir. sık karşılaşılan bir olay olmaması yahut bir örneği olamaması bunun anormal bir durum olduğuna dalalet etmez. hatta bu kişi ilahiyatta verilen eğitimin dinden ne kadar uzak olduğunu görüp, ''ulan sizin dinden anladığınız buysa bende bu dine inanmıyorum'' diyebilir.

nihat doğan

''ben insansam bu nedir, yahut bu insansa ben neyimdir.'' gibi insanın kendisini derin bir şüphe duygusuyla baş başa bırakmasına neden olan yaratıktır.

ben böyle hayatın

işlerin yolunda gitmediği zamanlarda sonuna envai çeşit sinkaflı kelimeler eklenerek hayata serzenişte bulunma biçimidir.

ben kürt üm

(bkz: bende türk üm)

hiç tanımadığın bir insanın ölüm haberine üzülmek

ölen insana değil ölümün var olmasına üzülmektir. bir gün zamansız bir şekilde kapıyı çalmadan girip, yaşamla olan bağlantının kesilmesine üzülmektir.

mücadeleci futbolcu

(bkz: kemalettin şentürk)

zaman

kesinlikle postadan iyi olan gazetedir. hangi cemaatten oldukları çokta umurumda değildir açıkçası. içerik olarak gazete formatına uygun bütün gazeteler okunmaya değerdir. fakat bir gazetenin manşeti ''x güzelinden müthiş frikik'' şeklinde oluyorsa, işte bu gazete okunmayı değil kese kağıdı bile olmayı hak etmiyordur.

göğü delen adam papalagi

samoa kabilesindeki insanlara özenmeme sebep olmuş kitaptır. insan kitabı okuduktan sonra diyor ki:''ulan keşke samoa kabilesinden biri olarak dünyaya gelseydim.''

ben böyle hayatın

işlerin yolunda gitmediği zamanlar sonuna envai çeşit sin kaflı kelimeler eklenerek hayata serzenişte bulunmaya yarayan kelime grubudur.