bugün

entry'ler (31)

nostaljik istanbul şarkıları

Pek bilinmeyenlerinden seçmeler görmeyi umduğum başlık.

girl on the bridge

Filmin Türkiye sahnelerinin nerede çekiliğini bilen varsa, yeşillendirirse sevinirim.

proteyin

Titanikbatti adlı kullanıcının yeni kullanıcı adıdır. Aynı zamanda bu mecrada görüp görebileceğiniz en zeka ve mantık yüklü girilerin sağ alt köşesinde göreceğiniz isimdir. Küçük değişiminden sonra kaldığı yerden devam eden arkadaşımıza başarılar diliyorum.
(bkz: Ailecektakipediyoruz)

küçükken korkulan şeyler

(bkz: Aşuk ile Maşuk)

istanbul bilgi üniversitesi

Reklamcılık bölümüyle ilgili bilgi almak istediğim bölümdür. ilgilenen olursa çok sevineceğim.

psikopat

John Smith'e ait romandır. Bittikten sonra aldığınız güne, okuduğunuz her saniyeye ve girdiğiniz bütün beklentilere lanet ettirir.
(bkz: Hayatımdan çaldığın zamanları vereceksin)

fisun yurdusever

Zaman zaman instagram keşfet kısmında karşıma çıkan kanser hastası güzel gülüşlü kızdır. Bugün de karşıma çıkması sonucu tedavisinin iyiye gittiğini umarak fotoğrafını açtım ve vefat ettiğini öğrendim. Tanımadığım bir insanın yaratabileceği en büyük üzüntüyü yarattı, etkisini atlatamıyorum. Allah yakınlarına sabır versin. Huzur içinde yatsın.

bim de satılan muhteşem ürünler

Yuvarlak küçük çikolatalı pastadır. Birçok yerde yenebilecek pastadan kat kat güzeldir.

komşudan kız istemek

Evdeki son kız çocuğu evlendirildikten sonra tükenen kız varlığını yeniden canlandırmak için komşuda fazla bulunan kız çocuğunun rica edilmesi.

matkapla komşu salonun duvarını delen yan komşu

Vileda sopasıyla gürültülü komşu zemini delme versiyonu da olmalı. Eğer yoksa anneannem küçük bir antremanla mutlaka başarır.

kitap yazacak olsanız ilk cümlesi

Vira bismillah.

aynaya bakınca başkasını görmek

Karşınızdakinin ayna olmadığının ispat yöntemidir. Camekan yahut cam bir paravan olabilir. Korkmayınız yaşlanmadınız ya da korkunç varlıklar sizle oyun oynamıyor.

çok dobra olmak

Patavatsızlık ve hadsizlikle arasında çok ince bir sınır vardır. Genelde bu tür özellik taşıyan insanların kılıfıdır. Biraz sonra gelecek kırıcı cümlenin başına "Doğruya doğru ben dobra bir insanım. " kalıbı getirildiğinde cümlenin kırıcılık ve sinir bozuculuk dererecesinin azaldığı inanışı beni benden almaktadır. Tabii bunun yanında düşündüğü ve inandığını sonucundan çekinmeden dile getirebilenler de vardır. Onlar zaten üstte belirttiğim durumlar dışındadır.

llll ıııı llll

(bkz: 4+4+4 eğitim sistemi)

eskiden 20lik diş nasıl çekiliyordu

Buz pateniyle damağa vurmak suretiyle.
(bkz: cast away)

annelerin ilginç hareketleri

Salonda ikili başlayan kavgayı kendi kendine önce mutfakta, sonra banyoda, sonra yatak odasında sonra balkonda sürdürürken başlangıç noktasına geri döndüğünde harareti sönmüş tartışmasını yeniden alevlendirir. Artık daha da öfkeli bir biçimde bir önceki turda yaptıklarını tekrarlamaya koyulurken günün kalanının böyle geçeceğinin sinyallerini verir.

hayatınızda yediğiniz en iğrenç şey

Pişik kremi.
(bkz: Başıboş bırakılan çocuk)

tel toka

Üç yaşında prize sokmam sonucu gece lambasına dönüştüğüm nesne.

sevgiliye adıyla seslenmek

Bu konuda problem yaşama ihtimali olmayan Aşkım Kapışmak'ın nasıl ilişki uzmanı olduğunu anladığım başlık.

yazın sıcak olması

(bkz: suyun ıslak olması)