bugün

entry'ler (30)

ilginç refleksler

boynunun derisini çimdikle, çimdiklenen taraftaki gözbebeği küçülür.

devlet bahçeli den yeni iktidar hesabı

insanı kopartan şurasıdır:

-ilkokuldan 5 arkadaş
-ortaokuldan 5 arkadaş
-sonra ise liste asker arkadaşlara atlamaktadır.
-lise-üniversite kısmı malesef yok *

burdan çıkan sonuç, ülkücülerin ortaokul terk oldukları, üzerine kafalarının basmadığıdır * baahçeli de farketmiş ki bunu, hesabını ona göre yapıyor.

cuma koşusu

özellikle yatılı liselerin efsane koşusudur. sebebi cuma günleri öğle yemeğinde namaza yetişilmesi gerektiğinden ötürü yemekhanede dönem ayrımı yapılmaması, tüm dönemlerin aynı anda yemek yeme hakkı doğmasıdır. bu da yemekhanenin kapasitesinin 2 katı öğrenci demektir. e yemekhane bu kadar öğrenciyi kaldırmaz. dolayısıyla yemekhaneye önce giden kişi erken yemek yer. peki bu durumda ne yapılır?

ders bir kenara bırakılıp teneffüs zili beklenir...

zil çalar.

ve o anda 100 metre koşusuna başlamış yüzlerce öğrenci koridorlarda birbirlerini tekme yumrukla, ite kaka saf dışı bırakmaya çalışarak yemekhaneye diğerlerinden önce ulaşmaya çalışır.

lise yıllarında 90 kilo olan ben dahi o devasa cüssemle birçok arkadaşımı geride bırakmaya çalışırdım*. genelde okul futbol takımın öğrencileri ön saflarda olurdu bu koşuda. hani usain bolt a taş çıkaracak cinsten yani. gözümün önünde iç acıtan kazalar da oldu. kapıya bodozlama giren arkadaşım ağzı burnu dağılmış haldeyken yine de kalkıp sıraya geçmeye çabalamıştı, o sakat haliyle. hatırladıkça tatlı bir gülümseme hasıl olur ben de * .

özet: cuma koşusu efsanedir, bilenler bilir * .

9 yaşındaki kıza türban taktıran zihniyet

farklı bir bakış açısı için:
(bkz: 12 lik hatunun sevgilisinin evinde geceleme hakkı)

absürd olaylarla dolusun sözlük. burada inanan insanlara genellemelerde bulunurlar, araştırmadan etmeden hepsine yobaz derler, kendi çocukları da başkalarının evlerinde sabahlar, bunu da meşru görürler utanmadan. devam. tam gaz.

intihar öncesi dinlenilecek tek grup

metallica - özellikle fade to black.

fish41

(bkz: adam çok şeytan beyler ben de konstantin)

hiçbir zaman bilinemeyecek şeyler

ölümün nasıl bir his olduğu. bilinemez sözlük, ölenler geri gelmiyor.

bulunduğu yeri güzelleştiren insanlar

sevilen kız, sevgiliniz. onun bulunduğu yer cennetten bir bahçedir adeta. etrafı aldırmamanız, sadece o' nun güzelliğinize odaklanmanız kaçınılmazdır, dünya dursa da şu anı sonsuza kadar yaşayayım dersiniz.

türklerin ölmeden önceki son sözleri

-ay da ne güzel bu gece, kamyon farı gibi.

bebek

-anne bu kaka yeyden geyiyo yaa?!
+popondan oğlum popondan.
-popodan hııı.

dünyanın en tatlı varlıklarıdır. *

karnıyarık

bir turist karısına bu yemeği şöyle anlatır:
-pişmişi seninkine, pişmemişi benimkine benziyor.

the it crowd

absürd, bir o kadar da komik olan, yani çok çok komik olan dizi.
buradan izleyeceklere sesleniyorum: 2. ve 3. sezon harika. ekstra olarak 4. sezon 5. bölüm yerlere yatırır.

hz muhammed e hakaret edilmesi

"Allah'tan başkasına tapanlara sövmeyin ki, onlar da aşırı giderek ve cahilik ederek Allah'a sövmesinler." (En'am: 6/108)
kaidesine uyulmadığı takdirde daha çok defa karşılaşılacak hadise.

balkondan aşağı işemek

tuvalete gitmeye korkan bir çocuk için * elde kalan tek yol. aşağı büyük bir hızla düşen çişin çıkardığı sesi dinlemenin verdiği haz kendinden geçirir insanı.

darbe

kanlı elmas filmini bilir misiniz? orada bir askeri darbe yapılır, ortalık yakıp yıkılır, kadınlar ve çocuklar acımasızca katledilir, yönetim devrilir. darbe öyle bir olaydır, bir ülkeyi en az 20 yıl geriye götürür.
iyi de kardeşim türkiye' de oradaki gibi kan akmıyor, ortalık yakılıp yıkılmıyor ki derseniz, zaten oradaki darbe ile buradaki darbenin arasındaki tek fark budur. ama ülke yine yıllarca geriye gitmiştir.

özgürlük

-dünyayı umursamadığınız çocukluk yıllarınızda,
-üniversite yıllarınızda
son demlerini yaşarsınız, iyi değerlendirilmeyi gerektirir.

tarihteki unutulmaz ayarlar

-sır saklamayı bilir misin?
-bilirim hünkarım.
-ben de bilirim.

aç kalma nedenleri

zayıflamak, zayıflamaya çalışmak.
düz duvara tırmanmamak için alınan kaloriyi azaltmaya çalışmak. bekar olan insana birebir çözüm.

somon

balık etiyle sığır eti arasında bir görünüme sahip, ultra lezzetli balık. lezzetinden hızımı alamayıp omuriliğine bile dadanmışımdır.

vay anasını adamlar yapmış abi denilen filmler

inglourius bastards. kanlı sahneleri film bittikten sonra tekrar tekrar izleyip, nasıl yapmışlar abi diye hayranlık duymuşumdur. olayların birbirine bağlanma şekli takdire şayandır.
abartmayalım da, birçok saçmalığı bünyesinde barındırsa da izlenesidir.
brad pitt' in aksanı muhteşemdir. muhteşem şekilde oynadığı filmi izledikten sonra "bu adamın tek numarası yakışıklı olması değil" diyerek kafamdaki önyargıları yıkmışımdır.