bugün

entry'ler (2)

güney amerika

Fakirliğiyle meşhur bir kıta.

seksting

Basit tanımların dışına çıkacağım. Eğer sizi, sizin onu sevdiğiniz kadar sevmeyen birine kapılırsanız; seksting sayesinde her şeyi mahvederek kendi içinizdeki yoğun, anlamlı, asil ve özel duyguların içini boşaltabilir ve böylelikle o kişiye karşı hissizleşebilirsiniz. Yani onu, yine onunla unutma yöntemidir. Bir başkasıyla değil.
Her ne kadar gerçek ve kuvvetli duyguları yalnızca gerçek hayatta canlı şekilde kendi gözümüzle gördüğümüz kişilere hissedebileceğimizi savunduysam da; bazen şartlar gereği uzaktaki birine, birkaç fotoğrafa, bir sese, birkaç cümleye tutulmak da mümkünmüş. Bunda bir kötülük yok, tüm kötülük karşı tarafın sizinle aynı şeyleri istemediğini bilmekte. Bunu bilmek vazgeçmenize yetmediğinde; ona ancak onun izin verdiği kadarıyla ulaşmaya da razı olursunuz. Yani siz her ne kadar, karşı tarafı bir ömür boyunca sadık kalabileceğiniz biri gibi görüp onunla aile kurmak isteseniz, hayattaki her şeyi ama her şeyi onunla paylaşmayı dileseniz de; aslında onun sizdeki tüm bu istekleri bildiği zaman sizden uzaklaşacağını bilirsiniz. Ona ancak sorumluluklardan uzak bir eğlence kaynağı, onun istediği mesafenin dışına çıkamayan bir eğlence kaynağı olduğunuz sürece yaklaşabilirsiniz, daha doğrusu onun hayatındaki küçük yerinizi koruyabilirsiniz. Burada cinsellikten söz etmiyorum.hem direkt olarak seksting ile başladığınız birine saf duygularla tutulmak muhtemelen mümkün değildir bile. Hayır, sadece aranızdaki iletişimin hangi ayarda kalması gerektiğinden söz ediyorum. Bu kadarı size yeterli gelmese bile daha fazlasını isteme hatasına düşmekten kendinizi alıkoymak istersiniz. Çünkü onu tamamen kaybettiğinizde, dünya bütünüyle daha zor bir yer olur.
Ama bir gün bu yetmeme durumu sizi ele geçirdiği zaman hissettiğiniz duygularla hareket edip mantık ve stratejik davranışların dışına çıkacak olursanız yahut siz hiçbir hata yapmasanız bile herhangi bir sebepten ötürü karşı taraf sizden sıkılacak olursa... Onu yine kaybetmiş olursunuz. Hem de onunla hiçbir şey yaşayamadan. Öylece...
Haksızlığa uğradığınıza inanırsınız. Sizin tertemiz tanışıp, aranızda geçebilecek her yakınlaşmayı zamana yayarak , içinizdeki sevginin büyüsünü bozmadan ilişkinize devam etmeyi istediğiniz kişiye belki de diğer rakipleriniz çok daha kolay ve çok daha acısız bir yol ile yaklaşıp onunla sizden çok daha fazla şey yaşıyorlardır. Belki de hayallerinize ulaşmanın yanlış da olsa farklı bir yöntemi vardır. Bu yöntemle tam olarak istediğiniz şeye, onun sevgisine, ulaşmasanız bile yine de onunla ilgili bazı şeylere ulaşabilirsiniz. Bu durum size Hiç yoktan daha tatmin edici görünebilir. Hayalkırıklığınızı bir parça hafifletmeyi umut edersiniz.
işte bu noktada ilk olarak onunla bir şekilde buluşma isteği ile yanıp tutuşursunuz ve eğer bu isteğe ulaşamazsanız içine düştüğünüz girdap gitgide büyür ve sizi en dibe çeker. Artık her şeyi kaybetmişsinizdir. Onun, sırf seks için görüştüğü biri olmak bile hiç olmazsa hırsınızı ve takıntınızı örseleyeceği için çok da zorunuza gitmeyecekmiş gibi gelir. En azından diğerleri gibi olursunuz. Gerçi buluştuğunuz anda tüm bu rezalet düşüncelerin aklınızdan gitmesi ve ona duyduğunuz o ilk duyguların sizi yeniden sarıp sarmalaması, her şeyi unutturması daha olasıdır. Yine de eğer o ve şartlar herhangi bir sebeple buluşmanıza hiç olanak tanımazsa, yani hiçbir yolla, hiçbir sebeple, en aşağılık en rezil vaatlerle bile onunla buluşma arzunuza ulaşamayacağınıza inanırsanız geriye tek bir çare kalır. Seksting... Bütün her şeyi paylaşmak istediğiniz, her konuda nasıl biri olduğunu yaşayarak öğrenmek istediğiniz, tüm yüce duygularınızı atfettiğiniz o muhteşem şahıs artık sadece... iğrençliklerini görüp iğrenç davranarak kesin şekilde kaybetmek istediğiniz birine dönüşür. Sekstingin öyle bir yıkıcı etkisi vardır ki; ilk tanışmanızdaki bütün güzellikleri silip süpürür. Kutsal aşkınız itibarsızlaşır. Artık siz ve o; unutulması gereken iğrençlikler yaşamış iki yabancısınızdır. Sevgi, özlem... Hepsi yok olmuştur. artık o oturup da kahve içmek isteyeceğiniz, gülüp eğlenerek parkta dolaşabileceğiniz ya da başınızı yaslayıp film izlemek isteyeceğiniz biri değildir. Artık onu tüm insan sıfatlarından uzak; geçici, hissiz ve ilkel dürtülerinizin bir parçası olmuş utanç kaynağı olarak görürsünüz. işte bitmiştir.
Aşkınızı itibarsızlaştırmayı başarmışsınızdır, artık içten ve temiz hatıralarınızın bile saygı duyulacak bir tarafı kalmamıştır.
Her şeyi hangimiz mahvettik bebek?