bugün

entry'ler (42)

türkiye için en iyi yönetim şekli

Kimine göre cumhuriyet kimine göre monarşidir ama aslında ikiside değildir iki yönetim biçimini de incelersek:

Cumhuriyet, Eğitim seviyesi yüksek, kültürlü, dar zihniyetli olmayan milletler için oldukça iyi bir yönetim biçimidir Atamız da Türk milletinin ileride eğitimli, bilgili bir millet olacağını düşündüğü için bu yönetim biçimini seçtiğini düşünüyorum ama ne yazık ki Atamızın ölümünün üzerinden geçen 76 yıl içinde milletimiz Atanın yolundan gitmemiştir ve çoğunluğun sözünün geçtiği bu yönetim biçimi çoğunluğun cahil, ahmak ve yobaz olduğu ülkemde felakettir.

Monarşinin üzerinde durmaya bile gerek yoktur diye düşünüyorum bugüne kadar ki bütün o kudretli imparatorluklar monarşi ile yönetilmiş olsa da patlak verebilen bir sistem her çocuk babası gibi olmuyor bunun en büyük kanıtı Kanuni'den sonra tahta geçen Selimdir babasından devr aldığı inanılmaz güçteki imparatorluğun yükselmesini resmen durdurmuş gerileme başlamıştır

Bana sorarsanız Memlük devletinin uyguladığı yönetim biçimi günümüz şartlarına uyarlanırsa en doğru yönetim biçimi olur Memlüklerde Ordu içinden çıkan adayları askerler oylar devlet Başkanını seçerdi yani herkesin seçme Hakkı olmayan bir yönetimi günümüz şartlarına uyarlarsak yine herkesin seçilme Hakkı olur ama seçimi aydın bilgili bir kitle yapar aydın kesimin çoğunluğunun dediği olur böylece en doğru şekilde yönetiliriz zannımca.

atatürk de atamdır osmanlı da

Kimse Osmanlı'yı sevmek zorunda değildir bireysel olarak Fatih'e Kanuni'ye Yavuz'a saygı duymak zorundayız belki ama bir bütün olan Osmanlı'ya hayır. Bugünki Türkiye'nin bu denli geri olmasının sebebi Kanuni'den sonra gelen padişahlardır yani son 350 yıldır 600 yıllık Osmanlı'nın 350 yılı sefilse ilk 250 yıldakileri sevgi ve saygıyla anarım ama genel olarak sevmek zorunda değil kimse.

siyasi çıkar elde etmek için dini kullanmak

Din ve mezhep asla siyaset aleti olarak kullanılmamalıdır-Atatürk.

öldükten sonra telefonuma bakarlarsa korkusu

(bkz: ekran kilidi)

hülya avşar ın siyasi görüşü

Bir siyasi görüşe sahip olabilmek için az da olsa zekaya sahip olmak gerekir diye düşünüyorum.

mini şortuyla kurban eti getiren komşu kızı

250 gram ettir.

instagram da kimseyi takip etmemek

(bkz: anlamsız ego)

çıplak banyo yapan kız

(bkz: edep yahu)

tigir er replikleri

Atıldın!

zlatan ibrahimovic

Burnu mu daha büyük egosu mu karar veremiyorum.

1 ayda 50 kilo vermek

(bkz: ölmek)

en karizmatik türk devleti

Dulkadiroğulları beyliği.

sözlük yazarlarının memleketleri

(bkz: ispir) not:hepimiz şeytan değiliz ama şeytanımız boldur.

ak parti olmasaydı yiyecek ekmeğiniz olmazdı

Ekmek yoksa pasta yeriz !!!

yunan arkadaşı denize iteklemek

(bkz: Atatürkçülük)

türk birliği

Olması gereken ama olur olmaz dünyaya hükmedemeyecek birliktir, Türkiye dahil hiç bir Türk devletinin yeterince gelişmiş olduğunu düşünmüyorum birlik olup hep beraber gelişmeliyiz.

chp ye oy verenlerin genel özellikleri

Bir insan milliyetçiliği saçma buluyorsa islama uzaksa ve vatan haini değilse genellikle cehapeye verir, ben vermem çünkü milliyetçilik saçma değil.

bekaretimi bakkalda unuttum diyen kadın

Kabaran sadece hesap değilse demekki.

3 üncü dünya savaşında hangi ülkeyi tutarsınız

Almanlar 2 dünya savaşının acısını çıkarır diye düşünüyorum dünya kupasınıda aldılar iddialılar.

pezevenklerin elinden kurtulmak isteyen yazarlar

ibo sen misin ?