bugün

entry'ler (31)

ibo show

son bölümünün ismi "merhaba medeniyet" ile final yapmıştır.

gitar kazanı

sanıyorum yeni kurulmuş bir organ. aldığım ilk izlenimler guitar magazine gibi dergilerin yerli ve milli modeline benziyor. umarım sürekliliği gelir ve askıda kalmaz.

kocasının her dediğini yapan akıllı kadın

muhafazakarsa ios 14 güncellemesi alacaktır.

şeyhlere hocalara efendim demek

şeyhin söylediği şey tam olarak algılanmadıysa "efendim knk" şeklinde samimi bir cevap verilebilir.

geceye dizeler bırak

ya ne dizesi be ne dizesi kimsede para yok millet karı gibi aç .

libyaya neden giriyoruz

ilk cümleden sonrasını okumadım..

kurtuluş savaşı gibi bir ortam mı var kardeş? ülkenin dört bir yanı ateş altında mı?

savaşlar artık tankla tüfekle değil ekonomi ile dönüyor.. ekonomi yoksa istediğin yerde top koştur sonra çekersin derdini..
milliyetçiyiz, türk'üz ya anasını satem hilal bıyıklı bozkurtlar bizden yüreklisi yok herkesin a. koyarız(adını).

edit : başlığı açan arkadaşıda alın o da gitsin libyaya, belli ki savaşa girmeyi nargileli ortamlara girmek gibi sanıyor.

gerçek milliyetçiliğin ne olduğuna dair kısa bir video: http://www.youtube.com/watch?v=IZzBkG8EEzU

16 01 2020 wikipedia erişimin kalkması

merhaba din, bilim ve darwin.

en son harf devriminde böyle bir duyguya kapılmıştım.

edit akbayram: başlığı eksik girdim, "erişim engeli" olacaktı.

30 yaş üstüne sözlük formatı dersi vermek

sen kimsin ne arıyon faceimde burası benim faceim.

ankara üniversitesi cebeci kampüsü

hilal cebeci'nin kurmuş olduğu kampüs.

eşim taharet almıyor

ulan insanlar aç be aç, millet ay sonunu getiremiyor sizin derdiniz ne..

feminist terör örgütü

bu feministler hangi partiden.

imamoğlu nun demecinden sonra prof ünvanımı sildim

10 sene önce birileri çözüm süreci diye kucak açtı diye "ne var tiyatroda? bak sizde yapmıştınız şimdi bize mi laf atıyorsunuz?" demek sizi haklı, masum ya da onları haklı, masum yapmaz.

asalak milliyetçi ya da islamcılardan değilim bilhassa nefret ederim. ama atatürkçülük arkasında demokratik terör sevicilği yapacak son adamım.

kundakta ki bebekler, yeni atanmış öğretmenler, molotoflanan otobüste can veren gençler...

mesele parti meselesi değil, siyaset çok çirkin bir şey.

benim inandığım son parti ismet inönü chp'siydi.

edit akbayram: seri eksi almış, bence anlamadan yorumlama problemimiz var muhtemelen aktroll sandınız, merak etmeyin inönüyü seven tek bir aktroll bulamazsınız.. merak ediyorum neden eksi verdiniz?

4 yılda 69 bin tl lik prezervatif tüketmek

günde 11... kullanmadan yapsalar türkiyede futbol gelişebilir.

türkiye nin yaşamak için en iyi 7 inci ülke olması

"yaşanabilir ülke" bu iyi bişey değil galiba.

bu sabah çocukluğumla karşılaştım

naber lan dedim..

iyi abi dedi..

ben senin 20 yıl sonraki halinim dedim

vay amk dedi..

nereye gidiyosun dedim.
okuldan kaçtım dedi

baktım sıfatına; önlüğün tek yakası sökük, kolu sümüklü, çanta filan taşıyo bide..

acıdım ibneye..

sen nereye gidiyon dedi
işe gidiyorum dedim ..

20 yıl sonra mutlu musun dedi.

senin şimdiki hayalini yaşıyorum, cebimde param var, irade sahibiyim, hayatımı değiştirecek kararlar alabiliyorum, askerlik evlilik vs. vs. saydım

gel benle dedi..
takıldım peşine
atari salonuna gittik..

ibne güzel oynuyodu harbiden.

jetonum bitti..

baktım önce etrafı kolaçan ettim bi, sonra uçak oyunun arkasına kolumu sokup jeton aşırdım bir kaç tane, hiç bişey yokmuş gibi arkalarda dolandım 2 tur, sonra geri gelip haggar oynadım..

derken bi baktım kapıdan en samimi arkadaşım girdi atariye...
aaa dedim.. sevindirik oldum bi an.. o da okuldan kaçmış, bir süre beraber oynadık.

sonra çıktık, önce caminin oralarda boş boş dolandık, daha erkendi ve güneş yeni doğuyordu.
gökyüzü ne kadar güzeldi..

bizim arsaya gittik, yere üçgen çizip misketleri koyduk köşelere, 3-4 metre ileriye de kale çizgimizi çektik..
yerlere yatıyoduk, üst baş çamur içindeydi..
bir süre sonra misketi bıraktık, gafliğim kayboldu amk.. sonra bi taşın üstünde toto oynamaya başladık.. metin, ali, feyyaz, oktay, rıdvan,tanju.. havada uçuşuyorlardı..
arkadaşı üttüm, mızıkcılık yaptı bir süre birbirimizle dalaştık sonra sarmaş dolaş gidip boş eti puf kabı bulduk 2 tane..

arsanın duvarına güneş yeni yeni çarpıyor, vakit öğlene geliyordu..

tam sinek saati..

duvara konan sinekleri itina ile boş eti puf kabıyla yakalayıp, aşağıdaki örümcek yuvalarının olduğu yere gittik.

sinekleri örümceklere atıp, kaçmak isteyen sineğin çabaladıkça ağı sarsması, sarsılan ağın örümceğin dikkatini çekmesi, 1 saniyede gelip sineği alıp yuvanın derinliğe götürüşünü izlerken orgazm oluyoduk resmen..
öğlen güneşi açmış, ezan okunuyordu..

eve gitmek istemiyorduk.. arkadaş beslenme çantasını açtı..

2 yumurta, biraz peynir, domates, çokokrem vardı..

fırından 1 tane tava ekmek alıp sahile indik hemen. çimlere oturup elimizde ne varsa yedik..

uzaktan boğuk boğuk gelen öğrenci sesleri, kuş sesleri, dalga sesleri, börtü böcek seslerinden başka bir ses yoktu..

arasıra geçen kızların yüzüne bakıyoduk, platonik aşık oluyorduk.

am'ın ne olduğunu bilmiyorduk, meğer ne saf bi duyguymuş..

gidip mahalleden diğer arkadaşı da çağıralım, gülhane parkına gideriz dedik.

o arkadaş öğlenciydi, gidip evinin altından bağırdık 'memeeet, memeeeet' diye.

ne de olsa cep telefonu diye bişey yoktu..

tam da okula çıkıyomuş, kaptık kolundan.. memet de geldi, bir süre sokakta yılan oynadık. hani yere yılan şekli çizersin, gazoz kapağının içine kum çamur doldurur, fiske atarak ilerleyip yılanı tamamlarsın..

mahalle cıvıl cıvıldı oynayan çocukların seslerinden.. turşucu geçiyordu, elinde turşu kovasıyla.. memedin cebindeki harçlıkla birer tane hıyar aldık..

yiye yiye arsaya gittik tekrar, bir süre alman kale oynadık, sonra maç ettik, sonra saklambaç oynadık..

ne de olsa internet diye bişey yoktu..

kan ter içinde kalmıştık, camiye gidip ağzımızı çeşmeye dayayıp su içtik. orada oturan kızlara sataştık.. apartman kapısının önünde oturduk, murat abi eve gidiyodu, yolu araladık geçsin diye..
gene fırça attı burada oturmayın diye ama kimse siklemedi.

he deyip geçtik.. akşam üzeri olmuştu, acıkmıştık memet beslenme çantası almamıştı.. bizim evin aşşasına geldim anneee anneee diye bağırdım. annem çıktı ne bu hal filan. dedim bize ekmek arası bişeyler yap..
biraz sonra sepet salındı salçalı ekmekler indi.. arsaya gidip akasya ağacının altında ekmeklerimizi yedik.. güneş batıyordu..

gün batımını izledim
çocukluğum geçti karşıma..

şimdi bana mı acıyosun sen? dedi..
boğazım düğümlendi konuşamadım..

ben her gün buradayım, ama sen günden güne yok olacaksın..
her gün bir önceki günü arayacaksın..
hayatın gitgide anlamsızlaşacak..
şu gördüğün güneşi çok arayacaksın..
güzel günler göreceğiz, güneşli günler diyerek avutacaksın kendini..
sahip olduğun şeyler sana sahip olmaya başladı..
bak 30 una geliyosun..

adına geçim derdi diyorsun ama bomboş yaşıyorsun be koçum..
benim en büyük derdim ise demin oyunda kaybettiğim gaflik..

yeter sus amına koyim!
diyerek hıçkıra hıçkıra ağladım..

bir sigara yaktım..
hayat ne boktan amına koyim..

terapi niteliğindeki şeyler

rodrigonun gitar konçertosu..

camiye gidip uyumak

ulan ibadethane kitleniyor 20 kez şahit oldum bu nedir arkadaş?

hadi azınlık mazınlık kilise falan anlıyorum da caminin neyini kilitliyorsunuz?

acaba aynı şeyi mi düşünüyoruz?

1950 yılına ışınlanmak

ismet paşamın ellerinden öperdim.

insanlar neden satın alır

gösteriş yapmak için kebap yiyorum.

alman ekonomisinin bütçe fazlası vermesi

olsun orda da ekmek 1 yero, yüro, ero, avro, evra, şota arvaladze.