bugün

yapı ve kredi bankası

ne koparirsak kardir mantigi ile calisan kredi satan, mevduat hesabi acan bakkal amca, zenginden alip fakire veren robin hood. dostlar elime yurtdisindan 200 dolarlik mutevazi bir cek gecti, banka banka gezdim en sonunda yapi krediye geldim ve ceki tahsil etmek istedigimi soyledigimde 100 tl komisyon giderleri olacagini soylediler. nedense; 35 tl dolar hesabi acma tutari var, ha bir de muhabir banka da 20 30 dolar kesebilir bilgisini ceki isleme aldiktan sonra vermeyi uygun gorduler. ben de garanti ve ziraat 50 tl ye yapiyor, siz durdurun islemi deyince, hanimefendi fisir fisir birkac telefon gorusmesi yapti ve birkac komisyon tablosu inceledi gozumun onunde inandiriciligi artirmak icin. sonra bana bakti ve "65 tl ye de yapabiliyormusuz" dedi, o anda aklim scrubs'daki su sahne geldi:

http://www.youtube.com/watch?v=qHAAmdskBqU

i am not buying it either yapi kredi...

ayni banka 35 tl kredi karti komisyonu yuzunden kredi kartimi iptal etmeye kalkinca o komisyonu da geri odemisti.

evet ne koparirsak kardir bankasi, hizmet bedeli karsindakinin cahilligine veya uyaniklik duzeyine gore degisebilen oncu! banka.