bugün

şampiyon bursaspor

gerçekleşmesi aslında anadolu takımları için değil 3 büyükler için hayırlı olacaktır. ekonomik, taraftar ve oyuncu kalitesine baktığımızda bursaspor ve 3 büyükler arasında uçurum var ama nasıl oluyorsa bursaspor, arasında uçurum olan bir takımı deplasmanda 2-0'dan 2-3 yeniyor. bu kadar büyük paralar harcayıp kazanırken 3 büyüklerin anadolu takımlarına ekonominin fark attığı kadar ligde puan farkı sağlayamaması hatta gerisinde kalması skandaldır. kimse bana 3 büyüklerin gelir ve giderlerinin avrupa takımları kadar olmadığını söylemesin. ekonomisiyle + herşeyiyle fark atan kulüplerin değil bir anadolu takımına geçilmesi, 10'dan fazla puan farkı koyamaması bile skandaldır. bursaspor'un şampiyonluğu umarız ki büyük takımların aynaya bakmasını ve "ben ne yapıyorum?" demesini sağlar. türk futboluna yön veren takımlar daima 3 büyüklerdir, eğer bu soruyu sorarlarsa türk futbolu kazanır.

not: belki bursa'nın ekonomisini de belli bir yere çıkarır, akıllıca bir yönetim ile bursaspor da bir büyük haline gelebilir, bunu da hesaba katmak lazım.