bugün

sözlükçülerin 30 yıl sonraki halleri

camelblue: guama türk büyük elçisi olarak atandı. emekli oldu ve deniz manzaralı evinin balkonunda orijinal camel blue içerek keyfine bakıyor. görev sürecinde başından geçenleri bir kitapta topladı. kitabı üç senedir newyork times best sellersda zirvede.
sifresini unutan da vinci: elektrik mühendisliğini üçüncü senede bırakıp holly wood'a adım attı. hayatı boyunca ortaya çıkardığı bütün filmlerinde aynı baş rol oyuncusunu oynattı. sonunda onunla evlenerek akdeniz sahillerinde bir villada yaşamaya başladılar. kocasının ekmek almaya gidiyorum diyerek evden çıkmasından beri onu hiç görmedi. en son papağanıyla geri dön şarkısını söylerken görülmüş.
sarhos uurboceeii: okulunu bitirir bitirmez evlendi ve tek seferde üç tane çocuğu oldu. * iyi bir ev hanımı olan uğur böceği kocasının işi nedeniyle kanadaya taşındı. kocaman çiftliklerinde huzur içerisinde yaşarken sıkıldı. kocasından boşandı ve izmire yerleşerek bir bar açtı. saçlarını laciverte boyattı, bir de motor aldı ve barın en tenha köşesinde rastladığı gençlere ezeldeki ramiz dayı gibi öğütler veriyor. * *
helix: üniversitede bir profesörle evlenerek ingiltereye taşındı. beklediği gibi geçmeyen evliliğinde mutsuz oldu. karşı komşusunun evli oğlunu görünce hayatının aşkını bulduğunu anladı. o ve karşı komşusunun oğlu eşlerinden boşanarak birlikte floridaya yerleştirler. şimdi limon kafalı bir oğulları ve iki tane köpekleri var. * * * *
visne cekirdegi:eğitim hayatını bir türlü bitiremediği için hayata geç başladı. 43 yaşında ilk evliliğini yaptı. kocası bir sene sonra kalp krizi geçirip öldü * ve mirası iç eden visne cekirdegi dünya üzerinde köpek çiftliği ağı kurarak servetine servet kattı. kırk dokuz yaşındayken yirmi altı yaşında biriyle evlendi. kandırılan ve maldivlerdeki villalarını kaybeden visne cekirdegi şimdi boşanmanın sonuçlanmasını bekliyor. * * * * * *