bugün

devlet hastanesi

gördüklerim içinde en moderni antalya eğitim ve araştırma hastanesi'dir.binası falan dışarıdan modern gözüküyor,ama içini görmedim.ancak diğer kardeşi ssk ise tam anlamıyla rezilliğin başrolüdür.hikayesi aşağıda.

28 ağustos 2007 günü akşam saatlerinde kol kırılması sebebiyle*ssk hastanesine*gitmek zorunda kaldım.ssk hastanesine varıp içeri girdim ve nereye geldim lan ben? pardon hastane olacaktı gibi bir düşünce geçer aklınızdan.çünkü siz hastaneyi steril bir ortam zannedersiniz.ancak bu hastanede !nah!derler size.aynen !nah steril!der beyniniz size.neyse dersiniz girersiniz içeri.sanki beyninizde bir ses bombası patlar.bir yandan bir bebek aralıksız cıyak cıyak ağlamaktadır.bir yanda sıra bekleyenler ''hoop*hemşire hanım bizim sıra ne zaman gelecek*neyse ben girdim acil'e hemşireye dert anlatılır.

klavye:hmmppff*ben kolumu kırdım.bir yardım edin
hemşire koluma bastırır ben içimden küfürleri ederim.ama bir olayda burada başlamaktadır.hemşire öyle suratsızdır ki o kadar para alan o özel hastanelere ''ya niye buraya geldim.cimriliğime sıçayım.o özel hastaneler ne iyidi''derim.çünkü hemşire suratsızı bırak.bir suratı bile yoktur.her zaman çatık kaşı vardır.neyse acile girerim ve o anda acı dumuru tadarım*acil'de adamın birine elektroşok yapılmaktadır.bildiğin 200'e şarj et dedi gözümün önünde.işte o an bir monolog yaşadım.kendime dedim:

''oğlum bu ne ya!hemen müdahele etsinler de git.oğlum gerzek misin? herif orada neredeyse gidecek öbür tarafa.dua et bi kere o da insan''

böyle monologlar yaşadım.sonra baktılar falan.ama röntgen çekmek gerek dediler.oldu dedim.ama daha fazla bu bölümde kalmaya devam edemedim.klostrofobim yoktur ama.ilk defa orada böyle duvarlar üzerime gelmeye başladı.bayılacak gibi oldum.arkadaşlardan birine dedim ''abi sen burada dur ben çok kötüyüm dışarıda bekleyeceğim''arkadaşım büyük bir fedakarlıkla*neyse gittim oturdum.sıra gelince girdim içeri röntgeni çektirdim çıktım dışarı.kırık dediler alçı dediler.gene olaylar başladı.alçı için girdim içeri.büyük acılarla suratsız biri tarafından alçıya alındı kolum.tabi ben ertesi gün o alçıyı çıkarıp şu delikli hava alanlarından yaptırdım.ve saat 20:00'de gidip gece 23:00'da anca evime döndüm.

geçirdiğim en iğrenç gecenin başrolünü oynadı bu hastane.nefret ettim kendisinden.her geçişimde söve söve geçerim.