doktorların mühendislerden daha karizmatik olması

öss puanlarıyla mesleklerin değerliliğini ölçen zihniyetler tarafından doğru bulunan yargıdır.

yemin ederim aklıma ortaokuldaki bıyıkları yeni yeni çıkmaya başlamış çocuk geldi. o da böyleydi, "abüü boğaziçi'den aşağısını yazmam ben. tutturamazsam tekrar girerim, olmadı gene girerim. boğaziçi'den çıkmazsam hayatta iş bulamazmışım, bizi çalıştıran abüü var ya * o öyle dedi" derdi. lisede bile böyle tipler yoktu lan, bi bunu hatırlıyorum işte.

karizma kültürde biter hacım, kültürde. getir bana sıradan bir işletme öğrencisi. ama adamın içi dopdolu olsun, kendini geliştirmiş olsun, derste okutulan birkaç kitaptan ibaret olmasın beynindekiler. konuştu mu dinletsin kendisini, hem de saatlerce. işte böyle bi adam çıksın, alır öperim o işletme öğrencisini. insanlarla bir iki kelam etmekte bile zorlanan mühendislik öğrencisini de, derslere abanmaktan asosyalliğin dibine vurmuş ve hala kendilerini öss'de gösterdikleri nuh nebiden kalma üstün başarılarıyla avutan tıp öğrencisini de sallamam ben bu adam karşısında.

yemişim önlüğünü lan.

not: işletmeci değilim.