bugün

tuttuğu takımı hayat felsefesi yapan yazar

hayatın ne kadar siktiriboktan olduğunu anlayıp en siklenmeyecek şeyi hayat felsefesi yapan bıkmış insandır.

*hacı annemin ölümününden sonra ölümü hayat felsefesi yaptım. annemi getiremedim.
*atatürk dedim türkiye dedim hayat felsefesi olarak; yobazların, bölücülerin içinde boğuluyorum.
*dinimi hayat felsefesi yapayım dedim biraz namaz kılarak başlıyayım dedim. hacı damgası yedim yobaz damgası yedim.
*hacı insanlara yardım etmeyi hayat felsefesi yapayım dedim. para verdiğim dilencinin ertesi gün haberlerde benden zengin olduğu ortaya çıktı.
*küçükken dürüst olmayı hayat felsefem yapmıştım. annemden sürekli dayak yedim yanlışlarımı dürüstçe söylediğim için.
*müziği hayat felsefem yapmıştım. babam bağırdı içeriden "ödevlerini yaptın mı" diye.
*derslerimi hayat felsefesi yapmıştım. hayat çaktı kroşeyi para kazanman lazım zorum ben diye.
*para kazanmayı hayat felsefesi yapmayı başarırım diye düşündüm. cahilsin sen sana ekmek yok dediler.
*okulumu bitirdim hayatı kendime felsefe yaptım. burası türkiye kimler işsiz haberin var mı dediler.

anladım ki felsefe yapılacak tek şey "olmak ya da olmamak."

ben de ne mi yaptım siyah-beyaz'ı hayat felsefesi edindim. onunla sevinebiliyorum mutlu olabiliyorum, ama kaybettiğimizde ise bana pekte zararı olmuyor bir burukluk dışında..