bugün

serbest düşüş

kendini rüzgara bırakarak bir şeyler yapmak ya da zaman geçirmek için uygulanan eğlenceli bir yöntemdir ayrıca.

tanım açıklayıcı olmadı biliyorum. örneklemek gerekirse;

* bir başlangıç internet sitesi seçip (mesela vikipedi), orada bir miktar okuma yapılıp zaman geçirildikten sonra sıkıldığınız noktada karşılaşılan bir linke tıklayarak başka bir siteye gitmek, aynı numarayı bu sitede de tekrarlayıp taştan taşa atlayarak ilk siteden mümkün olduğunca uzak ve farklı sitelere erişmek. arama motorlarındaki botların yaptıklarını birebir yaşayarak yapmak gibi bir şey.

* sözlüğe uyarlarsak; mesela bir başlıktaki entry'yi okuyup o entry'de bulunan bir bakınız ile görece alakasız başka bir başlığa yönlenmek, oradan aynı yöntemle başka bir başlığa sıçramak ve sonunda kendini hiç alakasız bir konu ya da başlıkta bulmak.

* bu yöntem konuşacak konu kalmadığında geyiğin fraktal çatallısını yapmak için de uygulanabilir, ki denenmiştir ve ölümcül geyiklere sebep olmuştur.

şaşkın edit: ben bu entry'yi başka bir başlıkta 3. entry olarak yazmıştım ama türkçe karakterlerle alakalı olsa gerek; kendi bağımsızlığını ilan etmiş.