bugün

istanbul un sorunları

istanbul'un sorunu yönetim konusunda kendini gösterir.Bir kentin sorunlarının var olması ya da olmaması o kentin yönetiminden sorumlu kişilerce şekillenir.Şayet bir belediye başkanı asli görevleri dışında ''hizmet adı altında''bir şeyler yaptığını ifade ediyorsa orada sorun olmayacakta ne olacak.
Gerçi iş yönetim üzerine düşeni yapması ile de bitmiyor.istanbul'un dışından gelmiş (dudak bükerek söylemiyorum) ama hala geldiği yerdeki yaşam şeklini devam ettirenlerden de kaynaklanıyor.Her şehrin kendine has özellikleri vardır.istanbul gibi bir şehirde yaşıyorsan artık,sıraya girmesini bileceksin,dağda bayırda çıkardığın tuhaf sesler eşliğinde yerlere tükürmeyeceksin,her mini etekliği yoldan çıkmış yaftası yapıştırmayacaksın,karıya kıza laf atmanın yaratıcılık olmadığının düpedüz terbiyesizlik (bu sıfatın dışında neler neler yazılır da neyse...) olduğunun idrakında olacaksın gibi...
(kızlarla ilgili bir şey yazdığına göre büyük ihtimal bu kızdır diyenler olabilir.Yanıldıklarını belirteyim.Reha Muhtar'da kızlarla/kadınlarla ilgili yazıyor.Ama sapına kadar erkek.Dir diye tahmin ediyorum.)
Doğma büyüme istanbul'lu olmak da bir şeyi değiştirmiyor.Hamurda varsa ... dimi ama ...
istanbul'un soruları kısaca insan kaynaklıdır.
Kabak tadı veren bir laf ama.
Eğitim şart kardeşim.