bugün

susmayan durmayan israile gemi ticareti

israil ile yapılan ticarete karşı çıkmaya cehalet dendiği için özür dilemek gerekir.
ne denmek istendiği anlatılamamış galiba; aslında israil ile yapılan ticarete karşı çıkmaya cehalet değil de daha doğru tanıım olarak "israil ile ticarete karşı çıkmak aptallıktır" demek gerekirdi.
bırakın devlet yönetmeyi, bir halkın-milletin sorumluluğunu almayı, insanlarının ülkesinin çıkarını öncelemeyi...
bir bakkal dükkanı işletiyor, bir mağaza satış noktası distribütörlük yönetiyor olsanız "ben içki içmiyorum" diye içki içene satış yapmamak...
ben karımı çocuğumu dövmüyorum diye karısını çocuğunu dövene satış yapmamak...
insanlar ölüyor ve trafik kurallarına uyulmuyor diye otomobil üreticisinin bir ülkede kaza ölüm oranı yüksek diye o ülkeye araba satmaması...
mke, canik, sarsılmaz vb silah üreticilerinin magandalar havaya ateş ediyor, insanları öldürüyor diye silah üretmekten satmaktan vazgeçmesi...
vs.
vs.
vs.
liste uzar gider.
bu vb örneklere bakarak; insanlık din kültür ırk diye saçmalayarak israil ile ticarete karşı çıkmaya yapılan cehalet tanımı gerçekten uymuyor.
özür dilenir ve bazı insanların bu israil ile ticarete yaptıkları eleştirişlerin odak noktalarına bakınca cehaleti de aşan aptallık seviyesinde kısır politik tartışma oy uğruna aklı inkar ettiklerini görüp bu iki yüzlülüğe üzülüyoruz.