bugün

kafa dengi biriyle evlenip birlikte vakit geçirmek

Asla ama asla kafa dengi birisini bulamazsınız. Buldum deseniz bile evlendikten sonra görürsünüz ne kadar kafa dengi olduğunu...
Hem unutmayın ki biyolojinin ve psikolojinin yıkılmaz gerçeği olan "gönül bir sinektir, çünkü; hep gider boka konar" kanununa göre sizin kafa dengi biriyle evlenmeniz bu evrende mümkün değildir.
Haaa! Diyebilirsiniz ki "ben de zaten bu evren zaman boyutunu kast etmemiştim" o zaman haklısınız.
Eğer başka bir evren/boyutta olsaydım ben de meraktan kafa dengi biriyle evli olurdum.
Unutmayınız ki evlilik anlaşmak, kavga etmemek hata yapmamak üzerine inşa edilecek bir birliktelik değildir.

Yine de her akşam yatağa yattığımda din ideoloji ırk siyaset kültür damak zevki vs farklılıkları neyse de bir Galatasaraylı olan eşimin saçlarını çaktırmadan kokluyorum.
Bazen o yatakta olmasa mutfağı düzeltiyor olsa onun yastığını yatakta ki kokusunu genzime çekip acaba kime ne iyilik yaptım da bunun karşılığı olarak böyle bir insan önüme çıktı da onunla evlendim diye merak ediyorum.