bugün

recep tayyip erdoğan ın şimon peres e verdiği ayar

Atatürk bunun verdiği ayarın iki katını verirken de diplomatik üsluptan çıkmazdı kanımca. bunun için karşılaştırılması yersiz. ha şöyle de bir durum var illa diplomatik üslup kullanılacak diye birşey yok; chavez'le castro BM kürsüsünden amerika'ya ayar verirken üslubun diplomatik olup olmamasını tartışmıyoruz bu olayda tartışıp tayyip'e haksızlık etmeyelim. dil diplomatik değildi eyvallah ama reklamın iyisi kötüsü olmaz bütün dünya iki gün boyunca türk başbakanını konuştu. tayyibi günahım kadar sevmem oyumu da alamaz seversiniz sevmezsiniz orası ayrı fakat bir şekilde milyonların sesine tercüman olabilmiştir.

-şimon malum yerel seçimler var ben sana davos'ta biraz kayacağım alttan alıver.

-tamam tayyibim çak kankana.

böyle bir olay ülkeler arası ilişkilerde yoktur amk. futbolu, sinemayı çok iyi bildiğiniz gibi diplomasiden de anlıyorsunuz maşallah. ulan ayar verilen kişi bütün dünyada tanınan iyi kötü siyasi duayen addedilen dünyanın en güçlü devletinin cumhurbaşkanı, mahalle muhtarı değil ki.onun da kamuoyu,saygınlığı vs. si var. akp ye yardım etmek için anlaşmalı ayar mı yiyecek? ha en vahim nokta da akp yi sömürge zihniyetine sahip olmakla suçlayan yurdum gençliğinin "israil bunu g.tümüzden fitil fitil getirir" diyerek zihniyetini ortaya koyması. en ala sömürge zihniyeti sizde.