bugün

fallout 4

Oyunda dönemine göre oldukça ilginç denemeler var ve bunlar gerçekten de iş yapabilecek cinsten ama gelin görün ki o kadar kolay yapılması gereken şeyler eş geçilmiş ki oynarken lan bunu nasıl yapmazsınız allahsızlar diyorsunuz. Mesela oyunda bir craft sistemi düşünülmüş ve gerçekten de baya kapsamlı düşünülmüş ama sorun şu ki düşünülmüş sadece uygulama olarak sıfır! Ya abicim craft sistemi yapıyorsun ama eklenecek şeylerin %85'inin hiç bir etkisi yok oynanışa. Öyle boş boş Avel Avel yapiyorsunuz.E durum böyle olunca da belli bir şeyden sonra sokarım lan mimar Sinan miyim ben diyip bırakıyorsunuz.Oyunun bu kısmı başlı başına facia. Yani buradan çok çok iyi ekmek yiyebilecekken ve bunun zor kısmını tamamlamışken çok etkisiz bir şekilde oyuncuya sunmak baya baya kötü olmuş.Hayvan gibi çepeçevrelediniz yere iki tane mutant ayda yılda bir saldıracaksa ben ne anladım o işten.NPCler zaten Allah'a emanet. Bir tane ilgi çeken NPC yok.Piper iste en biraz.Diyalog sistemi o kadar kotu ki.Ne söyleyeceğiniz ile tahmin edemiyorsunuz. Yani oyun sizi içine tam çekecekken eksik kalıyor hep.Oyunun sonu da yine malesef tatmin edici olmaktan çok uzak.Grafikler,tasarımlar güzel.Oyunun açılışı zaten ayrı bı iyi. Görevler genel olarak iyi ancak şura saldırı altında koş gibi saçma görevlerde var.Sonlara doğru oyunun artık ilgi çekiciliği de azalıyor ve ne olacağını bildiğiniz denklemlere giriyor artık.oyunun craft sistemi istenilen gibi oturtulsa, diyaloglar ve Npcler düzeltilmiş olsa sadece bu haliyle bile tekrar tekrar oynatır.Ama bu haliyle sanki aceleye gelip tam bitmemiş ve bir şeylerin eksik kaldığı efsaneyken kestane olmuşa benziyor.